TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос во Камерун – каменувана куќата на фудбалерот кој даде гол за пораз на оваа земја (Видео)

Спортманија - 26.11.2022

За многумина фудбалот е нешто повеќе од игра, а Светското првенство сигурно е на врвот во најважната споредна работа на светот. Камерун во првото коло на Мундијалот во Катар загуби од Швајцарија минимално со 1:0, а единствениот погодок го постигна ...

Нови проблеми за Србија: Влаховиќ неизвесен за Камерун

Слободен Печат - 26.11.2022

Селекцијата на Србија продолжува да се соочува со проблеми на Светското првенство во Катар. За натпреварот со Камерун неизвесен за настап е Душан Влаховиќ , пренесува „Спорт Клуб“ . Напаѓачот на Јувентус во натпреварот против Бразил почувствувал ...

Србија без Влаховиќ во најважниот меч на СП во Катар?

Sport 1 - 26.11.2022

Северниот сосед Србија ќе мора најверојатно задутре претпладне да брка победа за да остане во трката за осминафинале против Камерун (11 часот) во својот најважен меч без првата ѕвезда и најскапиот свој фудбалер, напаѓачот Душан Влаховиќ.

Тандемот од Јувентус го пропушта Камерун

Макфакс - 26.11.2022

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ Пикси, се соочува со сериозни проблеми пред натпреварот со Камерун, во второто коло на СП во Катар. На сликарите на „орлите“ во Катар им нема крај. Неизвесен за овој натпревар, како што пренесе „Спорт клуб“ е ...

Сериозни обвинувања од мајката на Емболо: За да се игра за Камерун треба да се плати!

Спортски - 26.11.2022

Мајката на напаѓачот Брил Емоболи испрати сериозни обвинувања кон Камерун, таа ја обвини федерацијата на оваа земја дека за да се игра во репрезентацијата треба да се плати. Швајцарија беше подобра од Камерун со 1:0 против Камерун, а единствениот ...

Мајката на Брил Емболо удри по Камерун: Барате пари за да се игра во репрезентацијата!

24Фудбал - 26.11.2022

Мајката на Брил Емобило упати сериозни обвинувања кон Камерун, вели дека се плаќа за настап во репрезентацијата, а и мора да се биде дел од Утопија (агенцијата која ги менаџира имиџ правата на Самуел Ето).

Тандемот од Јувентус го пропушта Камерун

TopSport - 26.11.2022

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ Пикси, се соочува со сериозни проблеми пред натпреварот со Камерун, во второто коло на СП во Катар. На сликарите на „орлите“ во Катар им нема крај. Неизвесен за овој натпревар, како што пренесе „Спорт клуб“ е ...

Тандемот од Јувентус го пропушта Камерун

А1 On - 26.11.2022

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ Пикси, се соочува со сериозни проблеми пред натпреварот со Камерун, во второто коло на СП во Катар. На сликарите на „орлите“ во Катар им нема крај. Неизвесен за овој натпревар, како што пренесе „Спорт клуб“ е ...