TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бензините се намалуваат, додека дизелот се покачува

Порта - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Според новата одлука, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар односно ќе ...

РКЕ со нови измени за цените на горивата

Авто Плус - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе нова одлука за промена на малопродажната цена на нафтените деривати во нашата земја Според најновата одлука на РКЕ , малопродажните цени на горивата во нашата земја од вечерва на полноќ ќе забележат ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Независен - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Еуросупер-95 поевтин, а дизелот со повисока цена од полноќ

Фактор - 23.11.2020

Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на бензинот Еуросупер-95, се намалува за 0,5 денари по литар и ќе изнесува 59,50 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика откако ја донесе одлуката.

Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Макфакс - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Според новата одлука, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар односно ќе се ...

Регулаторна: За половина денар се намалува цената на „95-ката“, за половина се зголемува на дизелот

CARClub - 23.11.2020

Од вечерва на полноќ имаме уште едно, мало зголемување на цените на некои од горивата. Во согласност со методологијата за формирање на цените на горивата, од вечерва малопродажните цени се зголемуваат во просек за 0.15%.

Цената на бензинот „еуросупер БС-95“ се намалува за половина денар, дизелот поскапува

Мета - 23.11.2020

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,15 проценти, во однос на минатата недела. Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“ од ноќеска на ...

Од полноќ стартуваат новите цени на горивата

Локално - 23.11.2020

Од полноќ ново зголемување на цените на горивата, најави Регулаторната комисија за енергетика. Имено, во согласност со методологијата за формирање на цените, од вечерва тие се зголемуваат за 0,15%.

Ова се новите цени на горивата од полноќ

Бизнис Вести - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 за 1,50 денар/литар, додека малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР ...

Цената на бензинот се намалува, дизелот поскапува

Акцент - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика денес донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,15%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар.

Од полноќ нови цени на горивата

Gostivarpress.mk - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Со тоа, малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за половина денар, ЕУРОСУПЕР ...

Регулаторна одлучи: Бензинот поевтинува, дизелот поскапува – Ова се новите цени на горивата

Centar - 23.11.2020

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 16.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,50 ден/лит.

Горивата со нови цени од полноќ

Курир - 22.01.2021

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за два денара за литар во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката од 18.01.2021 година.

Нови цени на горивата од полноќ

Бизнис Вести - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика во понеделникот донесе одлука за нови цени на гориавата, па така малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемиј за 1,00 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од ...

Регулаторна пред одлука: Утре нови цени на горивата

Press24 - 22.11.2020

Регулаторната Комисија за енергетика секој понеделник врши промена на цените на горивата. Утре напаладне ќе бидат соопштени цените кои ќе важат од полноќ. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголему за еден денар за литар, додека ...

Утре нови цени на горивата-светските берзи бележат раст

Скопје24 - 22.11.2020

Од страна на Регулаторната Комисија за енергетика секој понеделник се врши промена на цените на горивата. Утре напаладне ќе бидат соопштени цените кои ќе важат од полноќ. Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за еден денар за литар, додека ...

Утре нови цени на горивата. Најниски на Макоил?

Пари - 22.11.2020

Во понеделник напладне Регулаторната комисија за енергетика на редовниот неделен состанок ќе ги утврди новите цени на горивата по кои ќе се точи бензинот и нафтата од вторник. Со последните промени на 16.11 горивата поскапија и малопродажна цена на ...

Регулаторната утре ќе ги утврди новите цени на горивата

Нетпрес - 22.11.2020

Во понеделник напладне Регулаторната комисија за енергетика на редовниот неделен состанок ќе ги утврди новите цени на горивата по кои ќе се точи бензинот и нафтата од вторник. Со последните промени на 16.11 горивата поскапија и малопродажна цена на ...

Горивата со нови цени од полноќ

Press24 - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на горивата кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката од минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 1 денар.

Горивата со нови цени од полноќ

Скопје инфо - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на горивата кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката од минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 1 денар.

Горивата со нови цени од полноќ

PressingTV - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на горивата кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката од минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 1 денар.

РКЕ одлучи: Дизелот поскапува, а ова се новите цени на бензините

Курир - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Согласно одлуката малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со ...

Ова се новите цени на Горивата

Вечер - 04.01.2021

Горивата од полноќ добиваат нови цени кои ќе важат во следната недела. РКЕ денеска ги објави новите цени и согласно новата одлука цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се зголемува за 0,50 денар/литар и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе ...

Нови цени на горивата од полноќ

Локално - 23.11.2020

Регулаторна комисија соопшти дека малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 16.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува ...

Нова недела, нови цени: Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Република - 23.11.2020

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 16.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,50 ден/лит.

Зголемени и намалени цени на нафтените деривати

Тера - 23.11.2020

Mалопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 0,15%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена ...

Регулаторна одлучи: Бензинот поевтинува, дизелот поскапува – Ова се новите цени на горивата

Скопје24 - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Согласно одлуката малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со ...

Регулаторна го објави новиот ценовник на горивата

Алсат-М - 23.11.2020

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 16.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ...

Нови цени на горивата: Еуросупер БС-95 поевтинува, дизелот поскапува

Додај Гас - 23.11.2020

Со последната одлука на РКЕ се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,15%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на РКЕ на Република Северна Македонија од 16.11.2020 ...

Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Опсервер - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Според новата одлука, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар односно ќе се ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Опсервер - 23.11.2020

– Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Сител - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Дизелот поскапува, бензините поевтинуваат

ТВ21 - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

А1 On - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Канал5 - 23.11.2020

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за половина денар за литар и ќе изнесува изнесува 59,5 денари, додека цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, не се менува, односно останува 61,5 денари за литар.

Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Вечер - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Според новата одлука, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар односно ќе ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Кајгана - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Телма - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Дизелот поскапува, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтинува за половина денар

Либертас - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

РКЕ одлучи: Дизелот поскапува, а бензинот поевтинува

Press24 - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Ова се новите цени на нафтените деривати

iPortal - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Цената на „еуросупер БС-95“ се намалува за половина денар, а на дизелот се зголемува за половина денар

еМагазин - 23.11.2020

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,15 проценти, во однос на минатата недела. Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“, се намалува за ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

ММС - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

MTM - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Според новата одлука, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар односно ќе се ...

Дизелот поскапува, а Еуросупер БС-95 поевтин за половина денар

МКД - 23.11.2020

Цената на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на Еуросупер БС-95, пак, се намалува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

РКЕ одлучи: Дизелот добива повисока цена

Скопје инфо - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Согласно одлуката малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со ...

Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Вечер Прес - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Од ноќеска на полноќ дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар

Денар - 23.11.2020

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Точка - 23.11.2020

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Според новата одлука, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар односно ќе ...

Дизелот поскап, а бензинот поевтин за половина денар

+инфо - 23.11.2020

Со одлуката на РКЕ за 0,099 денари за килограм се намалува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС и ќе изнесува 27,481 денари. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина ...