TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден ги заострува мерките против слободно купување оружје

Канал5 - 08.04.2021

Соочен со притисок да дејствува брзо заради последниот бран на вооружено насилство, американскиот претседател Џозеф Бајден вечерва откри пакет мерки со кои Америка ќе се бори против бројните напади.

Бајден ќе се бори против „пиштолите-духови“

Р.С.Европа - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден најави нови мерки за справување со оруженото насилство во САД, кое го опиша како „криза на јавното здравје“. Бајден ги најави мерките денеска во Белата куќа, заедно со потпретседателката Камала Харис и јавниот ...

Насилството со оружје е епидемија и мора да престане, рече Бајден

Глас на Америка - 08.04.2021

Лидерот на малцинството во Претставничкиот дом Кевин Мекарти рече дека потегот на Бајден ќе го загрози уставното право за поседување оружје Претседателот на САД Џо Бајден и главениот правобранител Мерик Гарленд најавија нови мерки за справување со ...

Бајден: Насилството со оружје во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

24Инфо - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни престрелки. – Преземаме чекори да се справиме не само со кризата со вооружување, туку и со ...

Бајден воведе ограничени мерки за контрола на оружјето

Локално - 08.04.2021

Претседателот на САД, Џо Бајден и јавниот обвинител Мерик Гарланд во четвртокот претставија ограничени мерки за решавање на вооруженото насилство, потег што Белата куќа го нарече првиот чекор во борбата против масовните пукања, крвавите пресметки во ...

Бајден ќе најави мерки против насилството со оружје

Глас на Америка - 08.04.2021

Белата куќа соопшти дека насилството со оружје претставува јавна здравствена падемија Претседателот на САД Џо Бајден и главениот правобранител Мерик Гарленд денес ќе зборуваат за нови мерки чија цел е адресирање на насилството со оружје во САД.

Бајден: Насилството со оружје во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

Денешен - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни престрелки. – Преземаме чекори да се справиме не само со кризата со вооружување, туку и со ...

Бајден: Насилството со оружје во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

Frontline - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни престрелки. – Преземаме чекори да се справиме не само со кризата со вооружување, туку и со ...

Бајден: Насилството со оружје во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

Опсервер - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни престрелки. – Преземаме чекори да се справиме не само со кризата со вооружување, туку и со ...

Бајден: Доста со молитви, време е за акција. Насилството со оружје во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

Либертас - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни престрелки. – Преземаме чекори да се справиме не само со кризата со вооружување, туку и со ...

Бајден ги заострува мерките против слободно купување оружје

Курир - 08.04.2021

Соочен со притисок да дејствува брзо заради последниот бран на вооружено насилство, американскиот претседател Џозеф Бајден вечерва откри пакет мерки со кои Америка ќе се бори против бројните напади.

Бајден: Насилството со оружје во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

Слободен Печат - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни престрелки. – Преземаме чекори да се справиме не само со кризата со вооружување, туку и со ...

Бајден: Насилството со оружје во САД е меѓународна срамота, преземаме чекори

24 Вести - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни престрелки. – Преземаме чекори да се справиме не само со кризата со вооружување, туку и со ...

Бајден денеска ги претставува мерките за спречување на вооруженото насилство во САД

Сител - 08.04.2021

Американскиот претседател, Џо Бајден, денес ќе претстави серија мерки насочени кон борба против вооруженото насилство, спроведувајќи го предизборното ветување за воведување построги ограничувања за носењето оружје, пренесуваат американските медиуми, ...

Бајден денеска ги претставува мерките за спречување на вооруженото насилство во САД

Канал5 - 08.04.2021

Бајден се очекува да ги соопшти построги прописи кои вклучуваат елиминација на пазарот за таканаречено импровизирано оружје, како и построги проверки на лицата кои купуваат оружје. Американскиот претседател, Џо Бајден, денес ќе претстави серија ...

Бајден денеска ги претставува мерките за спречување на вооруженото насилство во САД

Вечер Прес - 08.04.2021

Американскиот претседател, Џо Бајден, денес ќе претстави серија мерки насочени кон борба против вооруженото насилство, спроведувајќи го предизборното ветување за воведување построги ограничувања за носењето оружје, пренесуваат американските медиуми, ...

Бајден ќе претстави мерки за спречување на вооружено насилство

Р.С.Европа - 08.04.2021

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе претстави серија мерки насочени кон борба против вооруженото насилство, спроведувајќи го предизборно ветување за воведување на построги ограничувања на носењето оружје, пренесува АП, повикувајќи се на ...

Бајден денеска ги претставува мерките за спречување на вооруженото насилство во САД

Бизнис Вести - 08.04.2021

Американскиот претседател, Џо Бајден, денес ќе претстави серија мерки насочени кон борба против вооруженото насилство, спроведувајќи го предизборното ветување за воведување построги ограничувања за носењето оружје, пренесуваат американските медиуми, ...

Бајден денеска ги претставува мерките за спречување на вооруженото насилство во САД

MakPress - 08.04.2021

Американскиот претседател, Џо Бајден, денес ќе претстави серија мерки насочени кон борба против вооруженото насилство, спроведувајќи го предизборното ветување за воведување построги ограничувања за носењето оружје, пренесуваат американските медиуми, ...