TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве како Меланија ја украси Белата куќа за Божиќ ФОТО

+инфо - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Еве како Меланија Трамп оваа година ја украси Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

Локално - 02.12.2019

Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. Таа ја презентираше декорацијата облечена во бело, со плетен фустан и долг мантил.

(ГАЛЕРИЈА) Магично: Меланија Трамп ја укрaси Белата куќа во духот на Америка

Женски магазин - 02.12.2019

За овогодинашното украсување по пoвод новогодишните и божиќни празници, првата дама на САД, Меланија Трамп избра тема со наслов „Духот на Америка“. Американскиот дух во божиќно руво, се пресликува во белите украси со мотиви на ѕвезди и линии, какви ...

Погледнете како Меланија Трамп ја декорираше Белата куќа за Божиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Во духот на традицијата ѝ припаднала честа да ја украси внатрешноста на претседателската резиденција по сопствен вкус и желба. Откако помина Денот на благодарноста, Меланија и Доналд Трамп се вратија во Вашингтон, а првата дама на САД на социјалните ...

Меланија Трамп ја воодушеви јавноста со празничната декорација на Белата куќа (ФОТО)

Убавина и Здравје - 02.12.2019

Изминатиов викенд, првата дама на САД на официјалниот инстаграм-профил откри дел од празничната акција за која беше задолжена армија волонтери, кои внимателно ја китеа новогодишната елка. Официјалното вклучување на светилките е предвидено на 5 ...

Меланија Трамп ве води на прошетка низ божиќно декорираната Бела куќа

Црнобело - 02.12.2019

Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година ...

(ФОТО) Меланија Трамп привлече внимание со скапиот капут на примањето на елката

Фокус - 30.11.2019

Сопругата на претседателот на САД, Доналд Трамп, Меланија секогаш внимава на својот изглед и постојано е одлично стилизирана а со својата појава секогаш го привлекува вниманието. Таа и Доналд Трамп присуствуваа на традицијата на преземање на елката, ...

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Курир - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. -Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Бриф - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...