TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПО ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ: Еве како ќе се точат бензини и дизел

Фактор - 27.01.2020

Половина денари поевтино ќе се точат во следните седум дена бензините, додека пак дизелот на бензинските пумпи ширум државата ќе се продава поевтино за еден денар. Ова станува јасно од одлуката на РКЕ донесена напладне.

Поевтинуваат горивата

OhridNews - 20.07.2020

Од вечерва на полноќ бензините поевтинуваат за 1,5 денари одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Еуросуперот БС-95 ќе се продава за 60 ден/лит, додека Еуросупер БС-98 ќе чини 62 ден/лит.

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

А1 On - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Бензините поевтини за половина, дизелот за еден денар

Gostivarpress.mk - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика, денес ја донесе најновата одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата. Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, ќе поевтинат половина денар и од ноќеска на полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР ...

Горивата поевтинуваат

Макфакс - 01.06.2020

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ...

Од утре поевтини горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

Алсат-М - 09.03.2020

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 7,76%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 2,50 денари/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со ...

РЕГУЛАТОРНА: Бензините поевтинуваат по половина денар, дизелот еден денар

CARClub - 27.01.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите, за нијанса пониски цени на горивата. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ малопродажните цени на горивата се намалуваат во ...

Ова се новите цени на горивата

Курир - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени ...

Денеска нова цена на горивата

Скопје инфо - 27.01.2020

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од понеделникот на полноќ поевитинијаза 1,5 денари, цената на бензините остана непроменета. Новата цена на Дизелот изнесува 61 денар за литар, на екстра лесното масло за домаќинство 50 денари за литар.

Регулаторна одлучи: Ново намалување на цените на горивата

Centar - 27.01.2020

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката од 20.01.2020 година и со тоа, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67,50 ден/лит, додека ...

Регулаторна донесе одлука: Ова се новите цени на горивата

Скопје24 - 24.02.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека цените на горивата повторно ќе се зголемат. Во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ малопродажните цени се зголемуваат во просек за 1,46%.

Поевтини горива од утре

Република - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 денари и од ноќеска на полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 67,50 ден/лит, ...

РКЕ соопшти: Поевтинуваат горивата

Press24 - 10.02.2020

Бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизел (Д-Е V) поевтинуваат за половина денар, Еуросупер БС-98 за денар, а Екстра лесното масло за домаќинство 1,5 денари, согласно со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, што ќе стапи во сила од ...

Бензините поевтинија за половина денар, дизелот за денар

Нетпрес - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени ...

Бензините и дизелот поевтинуваат до еден денар

Вечер Прес - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во пр o сек за 1,8 % ...

Од утре поевтини горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

Бриф - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 денари и од ноќеска на полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 67,50 ден/лит, ...

Поевтинуваат нафтените деривати

Тера - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за намалување на ценита на нафтените деривати за половина односно еден денар. Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ...

Од полноќ ќе се точи поевтино гориво

Слободен Печат - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика се намалува цената и на мазутот која ќе изнесува 36,395 денари за килограм. Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Телма - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Од утре намалување на цената на бензините и дизелот

Додај Гас - 27.01.2020

Со оваа Одлука се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,80%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република ...

Од ноќеска на полноќ поевтинуваат горивата

Денар - 14.09.2020

Бензините од полноќ поевтинуваат за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 58,50 денари, а Еуросупер БС-98 ќе ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Канал5 - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Бензините поевтинуваат

Опсервер - 02.03.2020

– Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за три, а дизел горивата за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 64, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 66 денари.

Поевтинија горивата, бензинот за половина денар, дизелот за еден денар

+инфо - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика се намалува цената и на мазутот која ќе изнесува 36,395 денари за килограм. Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

PressingTV - 27.01.2020

Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 67,50 денари за литар, Еуросупер БС 98 ќе се продавапо 69,50 денари за литар, Еуродизелот по 60 денари за литар и Екстра лесното масло за домаќинство 49 денари.

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Сител - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Локално - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Либертас - 27.01.2020

– Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на ...

РКЕ: Бензините поевтинуваат за 0,5 денари, дизелот и екстра лесното за 1 денар

Денешен - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Од утре нови цени на нафтените деривати

Кумановски м. - 04.05.2020

Од утре поскапува бензинот, а дизелот ќе биде поевтин, оваа одлука денеска ја донесе Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, од полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 50,50 денари по литар, што е поскапување за ...

Се намалува цената на горивата

еМагазин - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката од 20 ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Frontline - 27.01.2020

Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 67,50 денари за литар, Еуросупер БС 98 ќе се продавапо 69,50 денари за литар, Еуродизелот по 60 денари за литар и Екстра лесното масло за домаќинство 49 денари.

Горивата поевтинуваат

Точка - 01.06.2020

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Фокус - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Горивата поевтинуваат од ноќеска на полноќ

Мета - 02.03.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 5,56 проценти. Mалопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се намалуваат за три ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра-лесното еден денар

24 Вести - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Горивата поевтинуваат

Centar - 09.03.2020

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 1,5 и за два денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за два денари за литар и ќе ...

Дизелот и екстра лесното поевтини за еден денар

MakPress - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денар, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...