TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски го „вади“ Груевски дека реагирал емотивно

+инфо - 14.03.2018

При емотивни ситуации се случува реакција. Вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го оправда однесување на пратеникот и екс-лидер, Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Нова ТВ - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски за однесувањето на Груевски: При емотивни ситуации се случува реакција

Фокус - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за денешното однесување на неговиот пратеник Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со Талат Џафери, рече дека при емотивни ситуации се случува реакција.

ВМРО-ДПМНЕ не го признава Законот за јазици и ќе го оспори пред Уставниот суд

Фокус - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. -Денес имаме флагрантно кршење на Уставот.

Мицкоски го правда Груевски: Под притисок на емоции, се случува таква реакција

Макфакс - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање како е неговиот коментар за однесувањето на поранешниот лидер на партијата, Никола Груевски кој денска го нападна собранискиот спикер Талат :афери за време на одржувањето на ...

(Видео) Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Макфакс - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Мицкоски: Поднесуваме кривична против Талат, законот не го признаваме (видео)

Република - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Курир - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

А1 On - 14.03.2018

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не понесат нас, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека договорот на СДСМ и ДУИ да се изгласа овој закон ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Поглед - 14.03.2018

Денес СДСМ и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е дното кон кое сакаат да не понесат сите нас. Од оваа одлука никој нема да живее подобро. Ова е неуставен закон, неприменлив и штетен.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба Мицкоски-Заев во Собранието

А1 On - 14.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија“ се вели во соопштението на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Алсат-М - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски за однесувањето на Груевски: При емотивни ситуации се случува реакција

МКД - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за денешното однесување на неговиот пратеник Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со Талат Џафери, рече дека при емотивни ситуации се случува реакција.

ВМРО-ДПМНЕ нема да го признае законот и најави кривична за Џафери

Фактор - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес - конференција изјави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. Тој рече дека денеска имавме флагрантно кршење на Уставот.

Мицкоски за однесувањето на Груевски: Како резултат на акција се случува реакција

А1 On - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање каков е неговиот коментар за однесувањето на поранешниот лидер на партијата, Никола Груевски, кој денеска го нападна собранискиот спикер Талат Џафери за време на одржувањето на ...

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери

МКД - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

Сител - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

МК News - 14.03.2018

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не понесат нас, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека договорот на СДСМ и ДУИ да се изгласа овој закон ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Курир - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери...

Н.Македонија - 14.03.2018

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието ...

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Кајгана - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен за Законот за јазици

Нетпрес - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба меѓу Мицковски, Заев и Џафери

Канал5 - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ најави кривична пријава против Џафери

Слободен Печат - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Press24 - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО – ДПМНЕ демантира: Немаше средба меѓу Мицкоски, Заев и Џафери во Собрание

Република - 14.03.2018

По информациите кои ги објавија домашните медиуми дека денеска во Собранието имало средба помеѓу политичките лидери Зоран Заев и Христијан Мицковски со претседателот на Собранието Талат Џафери, од ВМРО – ДПМНЕ ги демантираат овие наводи.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Локално - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Вечер - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба меѓу Мицковски, Заев и Џафери

Алфа - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија.

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот (Видео)

+инфо - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието, Талат Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, изјави на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Сител - 14.03.2018

По информациите кои ги објавија домашните медиуми дека денеска во Собранието имало средба помеѓу политичките лидери Зоран Заев и Христијан Мицковски со претседателот на Собранието Талат Џафери, од ВМРО – ДПМНЕ ги демантираат овие наводи.

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Маркукуле - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

ВМРО- ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ТВ21 - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Предмалку се огласија од ВМРО ДПМНЕ по изгласувањето на Законот за јазици – од таму ги најавија чекор кој никој не го ...

Sky - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Вечер - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека има средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Фокус - 14.03.2018

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ демантираат дека денеска во Собранието имало средба меѓу лидерите на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на опозиционерите Мицкоски со претседателот на Собранието Талат Џафери.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

еМагазин - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава за Џафери

Шеталиште - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.