TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали граѓаните плаќаат скапи патарини?

Сител - 13.01.2021

Во Македонија има најефтини патарини тврди надлежниот министер и порача дека за побезбедно патување, мора да се плати. По најавта дека ќе се градат две нови патарини на автопатот. Скопје – Штип кои ќе чинат 50 и 70 денари, Бочварски им порача на ...

Бочварски за патарините: Секој си одлучува дали ќе патува побрзо по автопат каде се плаќа или по регионален пат

360 степени - 13.01.2021

На неговата изјава реагираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ велејќи дека ова е бесрамно и надмено однесување на министерот Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, тврди дека на сите автопатишта во земјава цените за патарини се исти, а порача и ...

Граѓаните кои не сакаат да плаќаат патарини на новиот автопат нека патуваат преку Велес или по регионални патишта, вели ...

ММС - 13.01.2021

По мноштвото реакции во јавноста за високата цена на патарините кои веќе од идниот месец ќе почнат да се градат на автопатот Скопје-Штип, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, денеска посочи дека граѓаните секогаш имаат и друга можност ...

Со евтин популизам, лицемерното ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните, затоа уште долго ќе губат на изборни соочувања

24Инфо - 13.01.2021

Со евтин популизам, со искривени факти и манипулации, лицемерното ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните. Факт е дека секоја автопатска делница во државата има патарина, чиј износ се утврдува по точно утврдена формула, факт е дека средствата од ...

По зголемувањето на патарините, Бочварски ги теши граѓаните: Ако ви е скапо, патувајте по локални и регионални патишта

Телма - 13.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на граѓаните им порача ако им се скапи патарините да патуваат преку Велес или преку локалните патишта. Во февруари патувањето во овој правец ќе го поскапат за 120 денари.

ВМРО-ДПМНЕ: Бочварски денес им порача на граѓаните да не патуваат воопшто ако немаат пари

Канал5 - 13.01.2021

Утре може ќе им порача ако немате за леб, копајте во контејнери Неспособниот министер за транспорт и врски Благој Бочварски денес го навреди сопствениот народ. Тој без срам им порача на граѓаните доколку им е скапо да патуваат и да плаќаат патарини ...

Бочварски утре може ќе им порача на граѓаните: Ако немате за леб, копајте во контејнери!

Република - 13.01.2021

велат од ВМРО ДПМНЕ. Според партијата, дури Заев јаде со златни лажици тие на народот му порачуваат доколку нема пари, да седи дома и да не патува никаде. велат од ВМРО ДПМНЕ. ...

Новиот автопат до Штип со прескапи патарини

Алфа - 13.01.2021

Ништо од благодетот за евтино и брзо да се стигне до главниот град. Изградата на новите патарини на автопатот Миладиновци ќе им ги замати сметките на граѓаните од Истокот, така што возењето до Скопје би им било само брзо, но не и евтино.

БОЧВАРСКИ: Ние имаме евтини патарини, а на тие што им е скапо по автопат за Штип нека одат по локални патишта или преку ...

Денешен - 13.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска изјави дека во нашава земја патарините се со ниски цени и порача дека кога ќе се воведат двете нови патарини на автопатот Скопје – Штип, на тие што им е скапо, ќе можат да патуваат преку ...

Бочварски: Цените на патарините се релативно ниски и се одредуваат според километар

Frontline - 13.01.2021

„Цената на патарините законски изнесува 2,57 денари по километар, без разлика дали се работи за еден или друг автопат, цената на патарините се исти, дали кон Гевгелија, Велес или Куманово.

18 месеци од Скопје до Штип се вози по автопат без денар патарина, цената се утврдува според километар

Локално - 13.01.2021

Автопатот Скопје – Штип беше отворен пред година и половина, во јуни 2019-та, од тогаш до јануари годинава десетици илјади возила поминале по новиот асфалт, но не платиле ниту денар патарина.

Бочварски: Ако се скапи патарините до Штип, може да се патува преку Велес

Канал5 - 13.01.2021

Кога ќе се воведат двете нови патарини на автопатот Миладиновци - Штип, доколку на граѓаните им е скапа наплатата, ќе можат да патуваат преку Велес или преку локалните патишта. Благој Бочварски, министерот за транспорт и врски, денеска им порача на ...

Бочварски: Не може автопат без патарини и без алтернативен пат

Frontline - 13.01.2021

На денешната прес конференција на која министерот за транспорт и врски, Благојчо Бочварски најави изграба на капитален проект со 200 социјални станови, беше запрашан за цената на патарините на автопатот Скопје – Штип.

Бочварски: Доколку им се скапи патарините, граѓаните имаат и втора можност да патуваат преку Велес

Локално - 13.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на денешната прес конференција им порача на граѓаните да патуваат преку локални патишта или Велес, за патот накај Штип, доколку им е скапо да плаќаат патарини на новиот автопат, Миладиновци-Штип.

Бочварски: Ако граѓаните не сакаат да плаќаат повисоки патарини може да патуваат по локални и регионални патишта

MakPress - 13.01.2021

Одговорајќи на новинарско прашање, Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во однос на најавеното зголемување на цените на патарините истакна дека во Македонија се плаќаат најевтини патарини а доколку граѓаните не сакаат да платат за ...

Бочварски: Ако ви е скапо по автопат до Штип – одете преку Велес

Expres - 13.01.2021

На новинарското прашање околу најавената четирикратно повисока цена на поатарините на автопатот Скопје -Штип, Благој Бочварски, министер за транспорт и врски со „соломонско решение“: „Секој граѓанин одлучува дали ќе патува по автопат каде што се ...

Бочварски: Ако се скапи патарините до Штип, може да се патува преку Велес или по локалните патишта

Фактор - 13.01.2021

Благој Бочварски, министерот за транспорт и врски, денеска им порача на граѓаните дека кога ќе се воведат двете нови патарини на автопатот Миладиновци - Штип, доколку им е скапа наплатата, ќе можат да патуваат преку Велес или преку локалните патишта.

Бочварски: Ако ви е скапо по автопат до Штип – одете по локални патишта или преку Велес!

Република - 13.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска изјави дека во нашава земја патарините се со ниски цени и порача дека кога ќе се воведат двете нови патарини на автопатот Скопје – Штип, на тие што им е скапо, ќе можат да патуваат преку ...

Бочварски: Ние имаме евтини патарини, а на тие што им е скапо по автопат за Штип нека одат преку Велес

Press24 - 13.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска изјави дека во нашава земја патарините се со ниски цени и порача дека кога ќе се воведат двете нови патарини на автопатот Скопје – Штип, на тие што им е скапо, ќе можат да патуваат преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бочварски денес им порача на граѓаните да не патуваат воопшто ако немаат пари

24Инфо - 13.01.2021

Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, реакција на изјава та на Благој Бочварски „Неспособниот министер за транспорт и врски Благој Бочварски денес го навреди сопствениот народ. Тој без срам им порача на граѓаните доколку им е скапо да патуваат и да плаќаат ...

Бочварски за новите патарини: Граѓаните имаат и втора можност да патуваат преку Велес

Сител - 13.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска изјави дека во нашава земја патарините се со ниски цени и порача дека кога ќе се воведат двете нови патарини на автопатот Скопје – Штип, на тие што им е скапо, ќе можат да патуваат преку ...

По зголемувањето на патарините: Ако ви е скапо, патувајте по локални и регионални патишта, вели министерот за транспорт ...

Скопје24 - 13.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на граѓаните им порача ако им се скапи патарините да патуваат преку Велес или преку локалните патишта. Во февруари патувањето во овој правец ќе го поскапат за 120 денари.

Mинистерот од СДСМ Бочварски им укажува на граѓаните ако им се скапи патарините да не го користат автопатот направен од ...

PressingTV - 13.01.2021

Благој Бочварски, министерот за транспорт и врски, денеска им порача на граѓаните дека кога ќе се воведат двете нови патарини на автопатот Миладиновци – Штип, доколку им е скапа наплатата, ќе можат да патуваат преку Велес или преку локалните патишта.

ВМРО-ДПМНЕ: Бочварски денес го достигна дното

MakPress - 13.01.2021

Неспособниот министер за транспорт и врски Благој Бочварски денес го навреди сопствениот народ. Тој без срам им порача на граѓаните доколку им е скапо да патуваат и да плаќаат патарини на новиот автопат Скопје - Штип нека одат по локални патишта! ...

Бочварски: 18 месеци од Скопје до Штип се вози по автопат без денар патарина

Frontline - 13.01.2021

Автопатот Скопје – Штип беше отворен пред година и половина, во јуни 2019-та, од тогаш до јануари годинава десетици илјади возила поминале по новиот асфалт, но не платиле ниту денар патарина.

Бочварски: Не може автопат без патарини и без алтернативен пат

24Инфо - 13.01.2021

На денешната прес конференција на која министерот за транспорт и врски, Благојчо Бочварски најави изграба на капитален проект со 200 социјални станови, беше запрашан за цената на патарините на автопатот Скопје – Штип.

Бочварски денес им порача на граѓаните да не патуваат воопшто ако немаат пари, утре може ќе им порача ако немате за ...

Опсервер - 13.01.2021

Неспособниот министер за транспорт и врски Благој Бочварски денес го навреди сопствениот народ. Тој без срам им порача на граѓаните доколку им е скапо да патуваат и да плаќаат патарини на новиот автопат Скопје – Штип нека одат по локални патишта! ...

СДСМ: Со евтин популизам, лицемерното ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

iPortal - 13.01.2021

„Со евтин популизам, со искривени факти и манипулации, лицемерното ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните. Факт е дека секоја автопатска делница во државата има патарина, чиј износ се утврдува по точно утврдена формула, факт е дека средствата од ...

Бочварски: Граѓаните ако не сакаат да плаќаат патарина на новиот автопат, нека патуваат преку Велес

Нетпрес - 13.01.2021

По мноштвото реакции во јавноста за високата цена на патарините кои веќе од идниот месец ќе почнат да се градат на автопатот Скопје-Штип, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, денеска посочи дека граѓаните секогаш имаат и друга можност ...