TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ најавува повисока минимална плата

Нова ТВ - 11.09.2016

Доколку го добие мандатот од граѓаните да формира влада, СДСМ ветува дека до април 2017 година ќе ја зголеми минималната плата на 12.000 денари. Ова на денешната прес конференција го најави Драган Тевдовски, претседател на Комисијата за економија и ...

(ВИДЕО) Тевдовски: Повисока минимална плата во првите 4 месеци

А1 On - 11.09.2016

Најавуваме дека нема да дозволиме работници да работат во полно работно време, а да живеат во сиромаштија. Наша цел е минималната плата да изнесува 16.000 денари во 2020 година. Затоа, веднаш после промената, до април 2017 година ќе ја зголемиме ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ уште одамна го изгуби кредибилитетот да говори за минималната плата

ТВ21 - 11.09.2016

„СДСМ затвори 684 фабрики и остави на улица над 200 илјади работници. Лагите на СДСМ и лицемерната грижа за работниците веќе не минуваат. СДСМ е партијата која ја кажаа најголемата лага на 15-ти септември ветувајќи дека ќе вработат по еден член од ...

СДСМ вети итно покачување на минималецот за најпогодените вработени

Фактор - 11.09.2016

СДСМ ја продолжува својата кампања за зголемување на минималната плата во Македонија која треба да се зголеми од сегашните просечни 9000 на 12000 денари и таа да важи и во најслабоплатените сектори во индустријата каде работниците се и под ...

Тевдовски: Целта е минималната плата да изнесува 16.000 денари во 2020 година

Стандард - 11.09.2016

„Најавуваме дека нема да дозволиме работници да работат во полно работно време, а да живеат во сиромаштија. Наша цел е минималната плата да изнесува 16.000 денари во 2020 година. Затоа, веднаш после промената, до април 2017 година ќе ја зголемиме ...

(ВИДЕО) СДСМ: Повисока минимална плата во првите 4 месеци

Локално - 11.09.2016

Најавуваме дека нема да дозволиме работници да работат во полно работно време, а да живеат во сиромаштија. Наша цел е минималната плата да изнесува 16.000 денари во 2020 година. Затоа, веднаш после промената, до април 2017 година ќе ја зголемиме ...

СДСМ уште одамна го изгуби кредибилитетот да говори за минималната плата и работничките права

Пулс24 - 11.09.2016

СДСМ затвори 684 фабрики и остави на улица над 200 илјади работници. Лагите на СДСМ и лицемерната грижа за работниците веќе не минуваат. СДСМ е партијата која ја кажаа најголемата лага на 15-ти септември ветувајќи дека ќе вработат по еден член од ...

СДСМ: Минимална плата од 12.000 денари за сите работници

Lider - 11.09.2016

Драган Тевдовски, претседател на Комисија за економија и член на ИО на СДСМ денеска на прес-конференција соопшти дека нивна цел е минималната плата, која сега е 10.080 денари да изнесува 16.000 денари во 2020 година.

Тевдовски: Повисока минимална плата во првите 4 месеци

+инфо - 11.09.2016

За да нема отуштања на вработени, фирмите ќе бидат поддржани од државата. Најавуваме дека нема да дозволиме работници да работат во полно работно време, а да живеат во сиромаштија. Наша цел е минималната плата да изнесува 16.000 денари во 2020 ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да зборува за плати и за работнички права

Мета - 11.09.2016

СДСМ одамна го изгуби кредибилитетот да говори за минималната плата и работничките права, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Драган Тевдовски, претседател на комисијата за економија и член на извршниот одбор на СДСМ.

Минимална плата од 12.000 денари и мерки против отпуштање вработени, ветува СДСМ

Мета - 11.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) денеска најави дека доколку победи на изборите на 11 декември ќе ја зголеми минималната плата на 12.000 денари до април 2017 година, а до 2020 година таа да изнесува 16.000 денари.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ одамна го изгуби кредибилитетот за да зборува за минимална плата

Канал5 - 11.09.2016

СДСМ уште одамна го изгуби кредибилитетот да говори за минималната плата и работничките права. СДСМ затвори 684 фабрики и остави на улица над 200 илјади работници. Лагите на СДСМ и лицемерната грижа за работниците веќе не минуваат, реагираат од ВМРО ...

(ВИДЕО) Тевдовски ветува повисока минимална плата во првите 4 месеци

Репортер - 11.09.2016

Најавуваме дека нема да дозволиме работници да работат во полно работно време, а да живеат во сиромаштија. Наша цел е минималната плата да изнесува 16.000 денари во 2020 година. Затоа, веднаш после промената, до април 2017 година ќе ја зголемиме ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да зборува за плати и за работнички права

Локално - 11.09.2016

СДСМ одамна го изгуби кредибилитетот да говори за минималната плата и работничките права, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Драган Тевдовски, претседател на комисијата за економија и член на извршниот одбор на СДСМ.

(ВИДЕО) Тевдовски: Минимална плата до 2020 ќе ја покачиме на 16.000 денари денари

Либертас - 11.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) денеска најави дека доколку победи на изборите на 11 декември ќе ја зголеми минималната плата на 12.000 денари до април 2017 година, а до 2020 година таа да изнесува 16.000 денари.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилитет да зборува за плати и за работнички права

Либертас - 11.09.2016

СДСМ одамна го изгуби кредибилитетот да говори за минималната плата и работничките права, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Драган Тевдовски, претседател на комисијата за економија и член на извршниот одбор на СДСМ.

Минимална плата од 12.000 денари и мерки против отпуштање вработени, ветува СДСМ

Бриф - 11.09.2016

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) денеска најави дека доколку победи на изборите на 11 декември ќе ја зголеми минималната плата на 12.000 денари до април 2017 година, а до 2020 година таа да изнесува 16.000 денари.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема кредибилет да говори за минималната плата

Lider - 11.09.2016

СДСМ уште одамна го изгуби кредибилитетот да говори за минималната плата и работничките права, бидејќи затвори 684 фабрики и остави на улица над 200 илјади работници, се посочува во пишаната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конефернцијата на Драган ...

Минималец од 12.000 до април 2017, 16.000 во 2020 година

Дневник - 12.09.2016

Најавуваме дека нема да дозволиме работници да работат во полно работно време, а да живеат во сиромаштија. Наша цел е минималната плата да изнесува 16.000 денари во 2020 година. Затоа, веднаш после промената, до април 2017 година ќе ја зголемиме ...