TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема одмор за пожарникарите – неколку пожари во околината на Скопје

ТВ21 - 18.08.2019

Нема одмор за пожарникарите. Иако е викенд, тие од претпладнево се на терен. По верашниот пожар во село Буковиќ, нов предизвик за противпожарната бригада на Град Скопје. Се обидуваат да го стават под контрола пожарот кој утринава зафатил поголема ...

(видео) Пожарот кај Сопиште под контрола, ќе се гасне изутрина

Телма - 18.08.2019

Пожарот над населбата Пинтија и Сопиште е се уште активен, но ставен под контрола. Еден крак од пожарот се приближил кон објект од фирма за производство на петарди и експлозивни материјали, поради што испратени се и дополнителни против пожарни ...

Локализиран е пожарот кај Пинтија

ММС - 18.08.2019

Локализиран пожарот во скопско од страната на населбатаПинтија и е ставен под контрола. Припадници на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје се на терен во контрола. Во еден дел пожарот вечерва нема да се третира поради непристапност ...

Авиони на дирекцијата за спасување го гаснат пожарот над Пинтија

24 Вести - 18.08.2019

Авиони на Дирекцијата за заштита и спасување се активираа во гаснењето на огнената стихија над скопска Пинтија. Пожарот кој избувна нешто пред пладне се одржува под контрола велат од противпожарната бригада на Скопје, потенцирајќи дека викендиците ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

Фактор - 18.08.2019

* Пожарите над Пинтија во Скопје се уште се активни и се гаснат со авиони на Дирекцијата за заштита и спасување. Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ширеше пожарот.

Сѐ уште активен пожарот кај Пинтија

А1 On - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Градоначалникот Темелковски се вклучи во гаснење на пожарот во Пинтија

24Инфо - 18.08.2019

Општина Кисела Вода информира дека по избувнувањето на пожарот во населбата Пинтија, градоначалникот Филип Темелковски веднаш излезе на терен со десет сезонски работници и вработени во Општината и заедно со пожарникарите на Противпожарната бригада ...

Пожарот кај Пинтија е се уште активен

Независен - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

Фактор - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Се уште активен пожарот кај Пинтија

MTM - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Се уште активен пожарот кај Пинтија

Нова ТВ - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Се уште активен пожарот кај Пинтија

Канал5 - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Се уште активен пожарот кај Пинтија

Опсервер - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Се уште активен пожарот кај Пинтија

Денешен - 18.08.2019

– Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ширеше пожарот. Нема опасност за ширење на пожарот кон Сопиште, изјави за МИА заменик-командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Звонко Томески.

Сѐ уште активен пожарот кај Пинтија, ноќва ќе дежураат пожарникари

+инфо - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија сѐ уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

И авионите гаснеа во Пинтија, пожарникарите ноќва ќе дежураат

24Инфо - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Се уште e активен пожарот кај Пинтија

Република - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Се уште активен пожарот кај Пинтија

Слободен Печат - 18.08.2019

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и ...

Гаснеа авиони: Пожарот во Пинтија повторно се разгоре (ФОТО)

PressingTV - 18.08.2019

Пожарот кој цел ден е активен во населбата Пинтија повторно се разгоре. Иако претпладне се мислеше дека тој е локализиран, во попладневните часови огнот се разгоре. Покрај противпожарни екипи, беа викнати и авиони-канадери.

Гаснеа авиони: Пожарот во Пинтија повторно се разгоре (ФОТО)

Скопје24 - 18.08.2019

Пожарот кој цел ден е активен во населбата Пинтија повторно се разгоре. Иако претпладне се мислеше дека тој е локализиран, во попладневните часови огнот се разгоре. Покрај противпожарни екипи, беа викнати и авиони-канадери.

Се уште активен пожарот кај Пинтија, активирани и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување

Вечер - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Локализиран пожарот од страна на Пинтија, интервенираа и aвиони

+инфо - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Се уште активен пожарот кај Пинтија

Либертас - 18.08.2019

Пожарот во Пинтија се уште е активен. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје доби помош и од воздух, активирани се и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување. – Авионите направија два прелети и фрлија вода кон Сопиште, каде се ...

Локализиран пожарот од страна на Пинтија

Канал5 - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје

Либертас - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува уште дел од Усје

Вечер - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Локализиран е пожарот од страна на Пинтија, се работи на гаснење кон Усје

Фокус - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, но останува да се третира делот над населбата Усје, каде противпожарни екипи се на терен и работат на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град ...

Локализиран пожарот од страна на Пинтија

Независен - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје

Република - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Целосно локализиран пожарот од страната на Пинтија

А1 On - 18.08.2019

Пожарот од страната на Пинтија е целосно локализиран, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Локализиран пожарот од страна на Пинтија

Нова ТВ - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Целосно изгаснат пожарот во Пинтија

PressingTV - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Локализиран пожарот од страна на Пинтија

Опсервер - 18.08.2019

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.