TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Били Ајлиш ќе ја пее насловната песна во најновото продолжение на филмот за Џејмс Бонд

Вечер - 14.01.2020

Песната за новиот филм за тајниот агент Џејмс Бонд „Нема време за умирање“, (No time to die) ќе ја пее апериканскара поп пејачка Били Ајлиш. „Били Ајлиш ја компонираше песната со својот брат Финес и ќе стане најмладиот музичар во историјата, што ја ...

18-Годишната пејачка Били Ајлиш ја напиша и ја пее насловната песна за новиот Џејмс Бонд

Сакам да кажам - 14.01.2020

Американската поп пејачка Били Ајлиш ја сними насловната песна за новиот филм за Џејмс Бонд „Не е време за умирање“. Пејачката која минатиот месец наполни 18 години, ја напишала песната заедно сo нејзиниот брат Финис О’Конел и е најмладиот музичар ...

Били Ајлиш ќе ја сними насловната нумера за новиот филм за Џејмс Бонд

Нетпрес - 14.01.2020

Младата американска пејачка Били Ајлиш ќе ја отпее насловната песна за најновиот филм од франшизата за тајниот британски агент Џејмс Бонд, објавено е на официјалната страница на „No time to die“Не е време за умирње“ на Instagram.