TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Водителот на ТВ21 до градоначалничката: Внимавајте на рацете да не ги брцнете во медот – „Тоа има кој да го прави, јас ...

ТВ21 - 22.09.2022

Вечерва пред крајот на дебатно издание „Click Plus“ на ТВ21, водителот и посочи на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска да внимава за и таа да не ги брцне рацете во медот, мислејќи на тоа што таа го истакна на седница пред Советот на ...

Арсовска ја прифати иницијативата на ТВ21: Ќе организира кафе со поранешни градоначалници на Град Скопје за размена на идеи

ТВ21

Славески ја нарече Арсовска мало дете, таа вечерва му одговори: Неговите изјaви многу повеќе кажуваат за него отколку за мене!

ТВ21

ВИДЕО: СДСМ и ДУИ или Груевски? Кој стои позади Данела Арсовска? Одговара таа во #ClickPlus

ТВ21

Арсовска искрена во #ClickPlus за тоа што ја прели чашата па излезе на говорница и Мицкоски го нарече шпицен градоначалник!

ТВ21

Арсовска: Подолго време немам контакт со Мицкоски и Славески

ТВ21

Арсовска побара лица од ВМРО-ДПМНЕ да понесат одговорност: Партијата не смее да биде нечиј заложник

ТВ21

ТВ21 Локално Алсат-М ТВ21 360 степени Република MakPress Бизнис Вести

МИЦКОСКИ Е МНОГУ ДОБРО ЗАПОЗНАЕН СО СУМИТЕ Арсовска вели дека нема доволно силен маж кој може да ѝ ја загрози ...

+инфо - 22.09.2022

Градоначалничката додава дека штом можело некој од надвор, како Мицкоски, за нешто што се квалификува како доверливо, толку многу добро да е информиран смета дека органите во Македонија ќе имаат со што да се позанимаваат во следниот ...

Арсовска го гледала Мицкоски на ТВ21: Слушнав дека многу добро е запознаен со сумите, а тоа беше доверливо, ќе има органите што да работат!

ТВ21

Арсовска за Мицкоски: Тој беше добро запознаен со сумите, а тоа беше доверливо - ќе има органите што да работат

Press24

Арсовска за Мицкоски: Тој беше добро запознаен со сумите, а тоа беше доверливо – ќе има органите што да работат

Либертас

Арсовска го гледала Мицкоски: Слушнав дека многу добро е запознаен со сумите, а тоа беше доверливо, ќе има органите што да работат!

4NEWS

Арсовска за Мицкоски: Тој беше добро запознаен со сумите, а тоа беше доверливо – ќе има органите што да работат

Centar

Скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Нетпрес - 22.09.2022

Во текст со наслов ,,Милионски тендер” неделникот Фокус открива скандалозни информации за контакти меѓу човек близок на градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и турскиот учесник на тендерот за пречистителна станица за главниот град.

Арсовска мести тендер од 136 милиони евра и фаворизира турски понудувач!?

Нетпрес

Фокус открива скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Курир

Фокус открива скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Lider

Блиска роднина на Данела Арсовска пред да „пукне“ скандалот, со Турците преговарала за милионскиот тендер на „Водовод и канализација“

Република

Близок роднина на Арсовска контактирал со турскиот учесник на тендерот од 136 милиони евра

Денешен

Арсовска демантира дека обвинителството „влегло“ во Град Скопје

Канал5 - 22.09.2022

Скопската градоначалничка Данела Арсовска демантира дека Јавното обвинителство упаднало во градската администрација, како што објавија некои медиуми, и дека била повикана да даде изјава за тендерот за пречистителната станица.

Арсовска: Обвинителството не влегло во Град Скопје - се чешла само Водовод

Press24

Арсовска: Новите директори треба да бидат со интегритет, а не преку нив да се исполнуваат нечии политички амбиции

Слободен Печат

Арсовски: Обвинителството работи по директива на СДСМ, а не по допрен глас

Курир

Момировски: Јасно е дека има корелација меѓу Данела и СДСМ за да се намали влијанието на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа се гледа и од нивната платена кампања

Курир

Контраспин: Штетите од спиновите за пречистителната станица може да станат многу поскапи од 136 милиони евра

Мета

Немам ниту моќ, ниту средства а немам ни зошто да нарачувам билборди против ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски, вели Арсовска

MakPress

MakPress Lider Press24 Нетпрес Денешен Нетпрес CivilMedia 24Инфо

Арсовска: Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет

24Инфо - 22.09.2022

Градот Скопје ќе функционира како и досега, меѓутоа јас верувам дека со личности коишто ќе имаат нешто повеќе интегритет од овие кои што видовме дека единственото нешто што ги интересира се политички мотивирани заднини, изјази денеска скопската ...

Арсовска: Директорите беа добри ама решија да ги слушаат партиските лидери - ќе најдам нови

Press24

Арсовска: Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет

Канал5

Арсовска: Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет

Телма

Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет, вели Арсовска

ТВ21

Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет, вели Арсовска

4NEWS

Арсовска: Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет

Сител

Фокус Локално Zoom Вечер Прес 360 степени