TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осум причини зошто образовниот систем во Финска е толку успешен?

Н.Македонија - 26.03.2023

Образовните реформи иницираат низа промени, коишто веќе целосно го револуционизираа финскиот образовен систем. Учениците во оваа земја со години успешно се натпреваруваат, на пример со САД, Кина, Сингапур и Јапонија, па освојуваат први места на ...

Финска нуди бесплатни посети на земјата за да го сподели својот рецепт за среќа

Сакам да кажам - 25.03.2023

Финска шеста година по ред е прогласена за најсреќна држава на светот и за да го прослави тоа, ќе им овозможи на десетмина луѓе да ја посетат бесплатно и да научат како да се биде среќен како Финец.

Финска официјално ја комплетира кандидатурата за членство во НАТО, сега се чека само на прифаќање од Унгарија и Турција

Република - 25.03.2023

Финскиот претседател, Саули Нинисте, официјално ја заврши кандидатурата на Финска за членство во НАТО со потпишување законски измени на законите потребни за членство во Алијансата. Овој потег на финскиот претседател значи дека Финска ги заврши ...

Финска на странците им подарува бесплатно патување за и тие да научат како да бидат среќни

Канал5 - 24.03.2023

Финска, најсреќната земја во светот, подарува бесплатни патувања во таа земја за четиридневен мастер клас по финска филозофија и животен баланс. Првиот фински мастерклас за среќа ќе се одржи од 12 до 15 јуни во одморалиштето Куру, луксузно ...

Најсреќната земја во светот подарува бесплатни патувања: Еве кои се условите

Точка - 24.03.2023

Земјата подарува бесплатни патувања во Финска за четиридневен курс по финска филозофија и животен баланс. Првиот „Мајсторски курс за среќа“ во Финска ќе се одржи од 12 до 15 јуни во луксузно одморалиште покрај езеро во јужна Финска.

Финска нуди бесплатен одмор за луѓе да научат како да бидат среќни откако беше прогласена за најсреќна земја во светот

Иновативност - 24.03.2023

Финска шеста година по ред е прогласена за најсреќна земја во светот, според извештај на Обединетите нации. По повторливиот успех, водичот „Посети ја Финска“ сега им нуди на десет луѓе шанса да отидат во земјата и да научат како да бидат среќни како ...

Најсреќната земја во светот го споделува „тајниот рецепт“:Бесплатен пат и курс за сите што сакаат да научат да бидат ...

Вечер Прес - 26.03.2023

Финска, најсреќната земја во светот, подарува бесплатни патувања во таа земја за четиридневен курс за финска филозофија и животен баланс. Првиот фински „Мастерклас за среќа“ ќе се одржи од 12 до 15 јуни во Куру ресорт, луксузно одморалиште покрај ...