TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата ќе решава по предлогот за полициски час од 23 до 5 часот и работа на угостителските објекти до 22.30

Слободен Печат - 04.05.2021

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното време на угостителските објекти.

Владата ќе решава по предлогот за полициски час од 23 до 5 часот и работа на угостителските објекти до 22:30

iPortal

Владата одлучува, ќе има ли забрана за движење од 23 часот?

Lider

Владата денеска решава полицискиот час да почне од 23, угостителските објекти да работат до 22,30

Република

Владата денеска ќе решава по предлогот за полициски час од 23 часот

Сител

Владата ќе решава по предлогот за полициски час од 23 до 5 часот и работа на угостителските објекти до 22:30

24Инфо

Владата ќе решава по предлогот за полициски час од 23 до 5 часот и работа на угостителските објекти до 22:30

Алсат-М

Нетпрес Опсервер Фокус CivilMedia MakPress Gostivarpress.mk Н.Македонија MTM

Кризниот штаб не ја прашал Комисијата за заразни дали да ги олабави мерките

Телма - 04.05.2021

Комисијата за заразни болести утринава имала состанок, но точката за олабавување на мерката за скратување на полицискиот час да почнува од 23 часот воопшто не била дискутирана, бидејќи како што велат извори од таму, кризниот штаб воопшто не ја ...

Кризниот штаб не ја прашал Комисијата за заразни дали да ги олабави мерките

Скопје24

Се чека одлука на Владата – дали полицискиот час ќе се помести од 23 часот?

ТВ21

ВЛАДАТА НА ПОТЕГ: Ќе ги прифати ли новите предлози за рестриктивните мерки?

Фактор

Главниот координативен кризен штаб го поддржа предлогот на МЗ за забраната за движење

Академик

Комисијата предлага олабавување на мерките, се чека одлука на Владата

Локално

Од среда полициски час од 23 часот, угостителските објекти да работат до 22.30, предлага Кризниот штаб

Kumanovo News

Канал5 МКД Кајгана Centar Алсат-М 24 Вести ТВ21

Од среда полициски час од 23 часот,предлага кризниот штаб на владата

Канал5 - 04.05.2021

Започнувајќи од среда полицискиот час наместо од 21 да почнува во 23 часот, а угостителските објекти со гости само во отворениот дел да работат до 22:30 се новите предлог мерки донесени на вчерашниот состанок на Централниот кризен штаб.

Од среда полициски час од 23 часот, кафеаните да работат до 22.30, предлага Кризниот штаб

Канал5

Се предлага пократок полициски час и продолжена работа на угостителските објекти

Deutsche Welle

Од среда Полициски час од 23 часот, кафеаните да работат до 22.30, ѝ предлага кризниот штаб на Владата

Сакам да кажам

Кризниот штаб предложи полицискиот час да почнува од 23 часот, а угостителите да работат до 22.30

Слободен Печат

Полицискиот час од среда да почнува од 23 часот, кафеаните да работат до 22.30, предлага Кризниот штаб

Фокус

Кризниот штаб предложи од среда полицискиот час да биде од 23 часот, а кафулињата да работат до 22:30 часот

ТВ21

Точка Скопје инфо Република Lider Либертас Нетпрес Мета Expres

Полициски час од 23 часот и работа на угостителите до 22 и 30?

24Инфо - 04.05.2021

Кризниот штаб вчера на состанок разгледа предлози пристигнати од Министерството за здравство и врз основа на нив предложи да се усвојат нови рестриктивни мерки: забраната и посебниот режим на движење да почнува од 23:00 часот до 05:00 часот ...

Полицискиот час ќе се помести од 23 часот?

Вечер Прес

Од среда полициски час од 23.00, угостителите ќе работат до 22.30

Фактор

ПРЕДЛОГ ДО ВЛАДАТА: Од среда полициски час од 23 до 5 часот и отворени кафулиња до 22:30

Денешен

Кризниот штаб предлага од среда полициски час од 23 до 5 часот и работа на угостителските објекти до 22:30

Независен

Кризниот штаб предлага од среда полициски час од 23 до 5 часот и работа на угостителските објекти до 22:30

OhridNews

Од среда полицискиот час да биде од 23:00 часот, кафулињата да работат до 22:30 часот, предлага Кризниот штаб

Сител

Независен Опсервер CivilMedia iPortal ММС Бриф Р.С.Европа еМагазин