TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

МКД - 13.08.2014

Владата на Македонија, на предлог на Министерството за труд и социјална политика, разгледуваше и усвои акциски план со кој е предвидено до крајот на 2014 година да се отворат 14 нови градинки на ...

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

Утрински - 13.08.2014

Четиринаесет нови градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава во 13 општини во земјава. Со нивното профункционирање, од кои дел од нив ќе бидат готови и во септември, ќе се зголеми капацитетот ...

Нови 14 државни градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава

Алфа - 13.08.2014

Владата најави отворање на нови државни градинки до крајот на годинава. Дел од нив веќе се во завршна фаза, а кога ќе бидат готови ќе можат да сместат над 750 дечиња.

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

24 Вести - 13.08.2014

Четиринаесет нови градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава во 13 општини во земјава. Со нивното профункционирање, од кои дел од нив ќе бидат готови и во септември, ќе се зголеми капацитетот ...

ВЛАДА: 14 нови или проширени градинки во Македонија до крајот на годината

Фактор - 13.08.2014

Вкупно 14 детски градинки ќе бидат отворени или проширени во Македонија до крајот на годината, најави владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев. Според плановите, градинките во 13 општини се поделени во ...

750 места за деца ќе се отворат во новите 14 градинки

+инфо - 13.08.2014

Седумстотини и педесет места ќе се отворат во новите 14 градинки кои до крајот на годинава ќе се изградат или оспособат за таква дејност во Македонија, соопшти денеска владиниот портпарол Александар ...

Нови 14 градинки во завршна фаза на градба

Канал5 - 13.08.2014

Четиринаесет нови детски градинки во 13 општини ќе бидат отворени до крајот на годинава. Според плановите на Владата, дел од новите градинки ќе бидат во новоизградени објекти, дел ќе се отворат со ...

Нови 14 градинки ќе се отворат до крајот на годинава

Курир - 13.08.2014

До крајот на 2014 година ќе се отворат 14 нови градинки во 13 општини во Република Македонија. Ова денес го соопшти портпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев, кој додаде дека истите ќе се реализираат ...

До крајот на годината ќе се отворат 14 нови градинки

Нетпрес - 13.08.2014

Владата на предлог на Министерството за труд и социјална политика го усови акцискиот план со кој е предвидено до крајот на годината, низ целата држава да бидат отворени 14 нови градинки.

14 нови државни градинки ќе бидат отворедни до крајот на годинава

МРТ - 13.08.2014

До крајот на годинава ќе бидат отворени 14 нови државни градинки. Владата планира овие дефицитарни објекти да ги изгради или да ги реновира во местата каде што досега немало вакви установи.

Нови 14 градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава

Макфакс - 13.08.2014

До крајот на годинава ќе бидат отворени 14 нови градинки во Македонија, соопшти во среда портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев. Во 13 општини во Македонија до крајот на оваа година ќе бидат ...

Нови 14 градинки ќе „никнат" во Македонија

Press24 - 13.08.2014

До крајот на 2014 година ќе се отворат 14 нови градинки во 13 општини во Република Македонија. Ова денеска на прес-конференција го соопшти портпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев.

Реновирана градинката „Росица“ од Хром

Сител - 13.08.2014

Детската градинка „Росица“ од населбата Хром во општина Ѓорче Петров, комплетно реновирана ќе ја започне школската година. - Освен надворешните ѕидови се друго е ново.

Финишира изградбата на новата градинка во Хром

Макфакс - 13.08.2014

Со почетокот на новата школска година ќе започне со работа и новата детска градинка во населбата Хром, соопшти Општина Ѓорче Петров. Од таму информираат дека освен надворешните ѕидови на стариот ...

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

А1 On - 13.08.2014

Четиринаесет нови градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава во 13 општини во земјава. Со нивното профункционирање, од кои дел од нив ќе бидат готови и во септември, ќе се зголеми капацитетот ...

Власта ветува 14 нови градинки во Македонија

Нова ТВ - 13.08.2014

Владата денес информираше дека до крајот на 2014 година ќе бидат отворени нови 14 градинки во земјата. "Во рамките на овие 14 градинки кои ќе бидат отворени до крајот на 2014 година, постојат три ...

До крајот на годинава ќе се отворат нови 14 градинки

Република - 13.08.2014

До крајот на 2014 година ќе се отворат 14 нови градинки во 13 општини во Република Македонија.Ова денес го соопшти портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев, кој додаде дека истите ќе се реализираат ...

До крајот на годината ќе се отворат 14 нови градинки

Точка - 13.08.2014

Владата на предлог на Министерството за труд и социјална политика го усови акцискиот план со кој е предвидено до крајот на годината, низ целата држава да бидат отворени 14 нови градинки.

Новата градинка во Ѓорче ќе почне со работа од септември

Дневник - 13.08.2014

Новата детска градинка во населбата Хром, општина Ѓорче Петров, ќе почне со работа од септември, со почетокот на новата учебна година. Од Општината информираат дека освен надворешните ѕидови с` друго ...

Реновирана градинката „Росица“ од Хром

Lider - 13.08.2014

Детската градинка „Росица“ од населбата Хром во општина Ѓорче Петров, комплетно реновирана ќе ја започне школската година. - Освен надворешните ѕидови се друго е ново.

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

Алфа - 13.08.2014

Четиринаесет нови градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава во 13 општини во земјава. Со нивното профункционирање, од кои дел од нив ќе бидат готови и во септември, ќе се зголеми капацитетот ...

Нови 14 градинки ќе се отворат до крајот на годинава

Вистина.мк - 13.08.2014

До крајот на 2014 година ќе се отворат 14 нови градинки во 13 општини во Република Македонија. Ова денес го соопшти портпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев, кој додаде дека истите ќе се реализираат ...

Само нови градинки се решение за децата од листите на чекање

Н.Македонија - 12.08.2014

Во некои градинки дури стотина деца чекаат на ред да бидат примени, односно некои родители да се откажат од ваквиот начин на згрижување и местото да го ослободат за некое друго дете Родителите велат ...

Милена, Мартина и Маја уживаат играјќи си со своите миленици

Н.Македонија - 12.08.2014

Трите сестри Милена (7), Мартина (10) и Маја (12) пред неколку години го прашале татко си дали смеат да чуваат домашни миленици. Зоолошката мини-градина ја посетуваат и голем број посетители што ...

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

Денешен - 13.08.2014

Четиринаесет нови градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава во 13 општини во земјава. Со нивното профункционирање, од кои дел од нив ќе бидат готови и во септември, ќе се зголеми капацитетот ...

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

Сител - 13.08.2014

Четиринаесет нови градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава во 13 општини во земјава. Со нивното профункционирање, од кои дел од нив ќе бидат готови и во септември, ќе се зголеми капацитетот ...

До крајот на годината ќе бидат отворени 14 нови градинки

Lider - 13.08.2014

Четиринаесет нови градинки ќе бидат отворени до крајот на годинава во 13 општини во земјава. Со нивното профункционирање, од кои дел од нив ќе бидат готови и во септември, ќе се зголеми капацитетот ...

Некои градинки самоволно го кратат работното време – еве до кога треба да чуваат деца

МК News - 12.08.2014

Воспитувачки од детските градинки честопати им се јавуваат на родителите пред истекот на работното време на овие установи да дојдат и да си ги земат децата.

Некои градинки самоволно го кратат работното време

Н.Македонија - 11.08.2014

Работното време на градинките е од 6 до 18 часот во текот на неделата, освен за викендите. Тоа важи и во летниот период. Листата со работното време надлежните на градинките имаат обврска да ја ...

Данска ќе гради зоолошка без кафези

ЗаЗабава - 11.08.2014

Данскиот град Гивскуд, на местото каде што се наоѓа сегашната зоолошка градина, која што е стара 50 години, треба да добие нова иновативна градина за животни.

ФОТО: Вака ќе изгледа новата зоолошка градина во Данска

А1 On - 11.08.2014

Данскиот град Гивскуд, на местото каде што се наоѓа сегашната зоолошка градина, која што е стара 50 години, треба да добие нова иновативна градина за животни.

Koja зоолошката градина е најдобрата во светот?

Република - 11.08.2014

„Трип Адвајзор“, познатата интернет-страница за патување ја прогласи зоолошката градина во Омаха, во американската сојузна држава Небраска, за најдобра зоолошка во светот.

Зоолошката градина во Омаха е најдобрата во светот

Н.Македонија - 10.08.2014

Познатата интернет-страница за патувања „Трип Адвајзор“ издаде листа од 275 зоолошки градини и аквариуми кои, според нејзините корисници, се најдобрите во светот На првото место е зоолошката градина ...