TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ремизираше во Торино

+инфо - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија успеа да одигра солиден натпревар на гостувањето во Торино, против Италија, каде успеаа да извлечат бод (1:1) Фудбалската репрезентација на Македонија успеа да одигра солиден натпревар на тешкото гостување во ...

ФОТО: Фудбалерите се одјавија од Торино... „Ариведерчи, Италија!“

Gol.mk - 07.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација го имаше последното гостување за овој квалификациски циклус. Во Торино, тимот на Ангеловски одигра 1-1 против моќната Италија, а по мечот отпоздрави од автобуот и се „чекира“ за Скопје, каде треба да пристигне ...

Ристовски: Ѝ покажавме на Европа дека Италија не е ништо подобра од нас!

Gol.mk - 06.10.2017

Фудбалерите на Македонија на гостувањето во Торино, одиграа 1-1 против големата Италија и ја продолжија позитивната серија од гостувањата во овој квалификациски циклус за пласман на СП во Русија.

И во Торино македонска еуфорија – тече низата без пораз на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонската репрезентација ја продолжува низата без пораз од три едноподруго средби во финишот од квалификациите за СП 2018. И покрај тоа што можеби резултатски околу пласманот на табелата ништо многу не ...

Палермо се радуваше на голот на Трајковски

SportMedia - 07.10.2017

Иако македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски го постигна израмнувачкиот гол против Италија, сепак тоа не остана незабележано од страна на неговиот тим, Палермо. Италијанскиот клуб на својата „Фејсбук“ страница најпрво го сподели ...

Гранде бод на „Гранде Торино“ за Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дерби - 06.10.2017

Ексклузивно за „Дерби“ од Торино, Александар Табаковски Иако спортските обложувалници ширум светот комплетно ја отпишаа Македонија уште еднаш покажа дека фудбалот е непредвидлив и секој може да се избори за позитивен резултат иако на другата страна ...

Македонија третпат шокира еден светски првак

Gol.mk - 06.10.2017

Македонија успеа во Торино да одигра 1-1 (0-1) против Италија и дојде до уште еден успешен резултат - реми против еден светски првак. „Црвено-жолтите“ зад своето име имаа две нерешени средби против големата Англија која се радуваше на „божицата“ во ...

Трајковски го матираше Буфон, Македонија до голем бод во Торино (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација остана непоразена, извлече голем бод на гостувањето кај поранешниот светски шампион Италија. Вечерва избраниците на Игор Ангеловски одиграа 1-1 против фаворизираните „аѕури“ на „Гранде Олимпико“ во ...

Македонија со поддршка од трибините на „Олимпико“ во Торино (ФОТО)

24Фудбал - 06.10.2017

Малкубројни, но сепак ги има на трибините од фудбалската арена во Торино. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва го игра дуелот против Италија на гостински терен на „Олимпико“ во Торино, во претпоследното, деветто коло од ...

Трајковски го матираше Буфон, Македонија до голем бод во Торино

Точка - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација остана непоразена, извлече голем бод на гостувањето кај поранешниот светски шампион Италија. Вечерва избраниците на Игор Ангеловски одиграа 1-1 против фаворизираните „аѕури“ на „Гранде Олимпико“ во Торино.

Репрезентативците со поддршка од околу 1.000 Македонци во Торино… (ФОТО)

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонските репрезентативци ќе имаат поддршка од околу 1.000 Македонци вечерва на „Олимпико“ во Торинот на дуелот против Италија во квалификациите за СП 2018.

Ангеловски пикираше за Италија, ова е почетниот состав на Македонија

24Фудбал - 06.10.2017

Познати се почетните состави за пресметката во Торино. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва (20,45) гостува кај Италија во претпоследното, деветто коло од групата „Г“ од квалификациите за СП Русија 2018.

Обложувачка најава на “Тутоспорт”: Нема да биде “Х” и ќе има 3-5 гола

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Италија вечерва (20.45 часот) на Олимпискиот стадион во Торино ќе ја пречека Македонија во меч од претпоследното коло во квалификациите за СП во Русија 2018.

ФОТО: Браво за Македонците во Италија - „Фалангата“ се собра и во Торино

Gol.mk - 06.10.2017

На половина час до почетокот на натпреварот во Торино меѓу Италија и Македонија, видливи се многу празни места на „Олимпискиот стадион“. Први пристигнаа македонските фанови, кои секоја година ги има повеќе и повеќе на италијанско тло.

Македонците се подготвени за витешка битка и на трибините

SportMedia - 06.10.2017

Македонските навивачи ќе бидат на Источната трибина зад еден од головите на стадионот во Торино и ќе се обидат да им помогнат на нашите репрезентативци да рамноправно да и се спротивстават на Италија, вечерва од 20,45 часот.

Не си бил во Торино, ако не го посетиш Јувентус (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 06.10.2017

… ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Торино, градот на Фиат, олимписки град, но, секако првата асоцијација е – домот на Јувентус. Велат, не си бил во Торино, ако не си го посетил Јувентус.

Италијански тест за подмладената одбрана

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 часот) го игра претпоследниот квалификациски натпревар од циклусот за СП 2018 во Русија. Предизвикот е огромен, на гости кај четирикратниот светски првак ...

Ова е домот на „старата дама“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 06.10.2017

Од Торино, Зоран Поповски Јувентус е најтрофејниот италијански клуб со 35 титули, а новиот стадион и музејот изгледаат како да се од друга планета. Извонредно модерниот објект е изграден пред 6 години и е еден од најмодерните на планетата.

Во Италија по изненадување: Македонија умее да сопне гигант, Англија и Холандија тоа најдобро го знаат!

Sport 1 - 06.10.2017

Мундијалскиот квалификациски циклус за СП 2018 во Русија завршува, а Македонија вечерва го има последното гостување(20.45 часот), во Торино кај четирикратниот светски првк Италија, меч на кој црвено-жолтите ќе се обидат да покажат дека од меч во меч ...

Македонија го пали фудбалскиот оган од олимпискиот факел на Санта Рита

SportMedia - 06.10.2017

Од Торино, Зоран Поповски Македонија ќе игра против Италија за добар финиш на квалификациските мечеви во Г групата и за престиж, а дали ќе успееме да го запалиме фудбалскиот оган од олимпискиот факел на стадионот на Торино во областа Санта Рита ќе ...

Прошетка низ Торино, акумулирање енергија за Италија… (ФОТО)

Екипа - 06.10.2017

Македонските репрезентативци претпладнево реализираа прошетка низ Торино, акумилирајќи „позитивна енергија“ пред вечерашната пресметка со Италија од 20:45 часот на „Олимпико гранде“ во квалификациите за СП 2018.

НАЈАВА: Италија – Македонија: анализа и очекувања, проблемите на Италија се нашата шанса

Спортски - 06.10.2017

По освоените 4 бодови во мечевите со Израел и Албанија, Македонија гостува во Торино, кај Италија во натпреварот од 9-то претпоследно коло во квалификациите за пласман на Светското Првенство во Русија.

За Италија не е потребна дополнителна мотивација...

Н.Македонија - 06.10.2017

Знаеме како се спасија и нѐ победија во Скопје. Тој натпревар и другите добри изданија треба да бидат модел како да ѝ се спротивставиме на Италија, вели Алиоски, пред мечот вечерва со четирикратниот светски првак, во Торино Македонската фудбалска ...

Не ја забораваат својата земја - Македонија ќе има поддршка од трибините на „Олимпико“

SportMedia - 06.10.2017

Македонија ќе има свои симпатизери, вечерва на „Олимпискиот“ стадион во Торино против „аѕурите, а Горан Пандев и соиграчите ќе имаат поддршка и од нашинците кои живеат во Италија. „Ние доаѓаме сигурно, да ја бодриме Македонија.

Македонија ја чека полн „Олимпико“ во Торино: Продадени досега 21.000 од билетите!

Екипа - 06.10.2017

Македонија ја чека полн „Олимпико“ во Торино вечерва од 20:45 часот во квалификацискиот натпревар со Италија за пласман на Светското првенство 2018 во Русија. Како што информираат од Италијанската фудбалска федерација, до вчера до 20 часот, ...

Палермо го прослави голот на Трајковски (ФОТО)

Република - 07.10.2017

Иако македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски го постигна израмнувачкиот гол против Италија, сепак тоа не остана незабележано од страна на неговиот тим, Палермо. Италијанскиот клуб на својата „Фејсбук“ страница најпрво го сподели ...

Италијанските манекени денеска само во „инспекција“ на „Гранде Олимпико“ (ФОТО)

Екипа - 05.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Италијанските репрезентативци место официјален тренинг вечерва на Олимпискиот стадион во Торино се впуштија единствено во „инспекција“ на тревникот каде утре од 20:45 ќе го играат квалификацискиот натпревар ...

Илчо Ѓорѓиоски на средба со челниците на Торино и Италијанската федерација (ФОТО)

Екипа - 05.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски пред утрешниот квалификациски натпревар меѓу Македонија и Италија во Торино денеска оствари средби со челниците на италијанскиот прволигаш ...

Италијански Скај спортс направи „каша попара“ со почетниот состав на Македонија! (ФОТО)

24Фудбал - 05.10.2017

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ги обавува финалните подготвки во пресрет на утрешниот меч со Италија, а на тамошните медиуми не им оди од рака во склопувањето на составот на нашата селекција.

Ангеловски: Подготвени сме да и се спротивставиме на Италија

Дерби - 05.10.2017

Ексклузивно за „Дерби“ од Торино, Александар Табаковски Македонската фудбалска репрезентација утре ќе се обиде да оствари позитивен резултат на квалификацискиот натпревар против Италија, а гостувањето во Торино ќе биде вистински тест за избраниците ...

Македонија тренираше на Стадио Олимпико

МКД - 05.10.2017

Репрезентацијата на Македонија денеска предпладне тренираше на Стадио Олимпико во Торино, каде што утре ќе се среќава со Италија во предпоследниот натпревар од квалификациите за Светското Првенство „Русија 2018“.

Репрезентативците тренираа во Торино (фото)

СуперСпорт - 05.10.2017

Македонската репрезентација денес претпладне тренираше на „Стадио Олимпико“ во Торино каде утре со почеток од 20:45 часот ќе се сретне со домашната репрезентација на Италија. Утрешниот натпревар е претпоследен за нашата репрезентација во ...

Македонија тренираше на Олимпико во Торино (ФОТО)

24Фудбал - 05.10.2017

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација во финални подготовки за утрешната пресметка со Италија. Утревечер нашите сениори ќе ги одмерат силите против Италија на мечот кој се игра во Торино на арената „Олимпико“, а истиот е во рамките на ...

Реприза од лани - Манекените од Скопје, повторно само на прошетка и на „Олимпико“ во Торино (Фото)

SportMedia - 05.10.2017

Репрезентативците на Италија воопшто нема да тренираат на „Олимпискиот“ стадион во Торино, вечерва, а само ќе прошетаат на теренот, каде утре ќе играат против Македонија од 20,45 ...

Бзззззз…за среќа, и на „Олимпико“ во Торино (ФОТО)

Екипа - 05.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонската фудбалска репрезентација во овие моменти го одржува официјалниот тренинг на Олимпискиот стадион во Торино, во пресрет на утрешниот квалификациски натпревар против Италија.

Македонија сефте ќе игра на „Олимписки“ стадион

SportMedia - 05.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација за првпат ќе игра на „Олимписки" стадион, а сефте ќе направиме утре против Италија во Торино. Олимпискиот стадион што е изграден во времето на диктаторот Бенито Мусолини, во 1930 година, се уште изгледа ...

Македонските фудбалери го испробаа „Олимпискиот стадион“ во Торино

Gol.mk - 05.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација утрово првпат тренираше на „Олимпискиот стадион“ во Торино. Домот на Зимската Олимпијада од 2006 година беше поприште на едночасовен тренинг на момците на Ангеловски пред дуелот со Италија.

Алиоски: Едвај чекаме повторно да излеземе на терен со Италија

Спортклуб - 05.10.2017

Македонската фудбалска селекција веќе е во Торино каде што утре ќе ги одмери силите со домашната селекција на Италија. Еден од играчите во нашата селекција кој овој квалификациски циклус остави силен впечаток е Езгијан Алиоски кој во пресрет на ...

Достапни уште 10.000 билети за мечот Италија - Македонија

Gol.mk - 05.10.2017

На еден ден до почетокот на натпреварот меѓу Италија и Македонија во Торино, уште може да се најдат билети за дуелот од квалификациите за Светското првенство во Русија. На „Олимпискиот стадион“ во Торино веројатно ќе има празни места.

Македонија тренираше на „Олимпискиот Стадион“ во Торино

А1 On - 05.10.2017

Репрезентацијата на Македонија денеска претпладне тренираше на „Олимпискиот Стадион“ во Торино, каде што утре ќе се сретне со Италија во претпоследниот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018.

Се очекува стадионот да биде исполнет до последно место: Италијанците продадоа 18.000 билети за средбата со Македонија

Дерби - 05.10.2017

Македонија своето последно гостување во овој квалификациски циклус за Светското првенство во Русија во 2018 година ќе го има во Торино каде ќе се соочи со фаворизираната селекција на Италија.

Да се исправиме пред гигантот Италија (Фотогалерија)

SportMedia - 05.10.2017

Да се исправиме пред гигантот Италија, како што тоа го сторивме во Скопје, но сега во Торино македонската фудбалска експедиција посакува со малку поразличен исход од скопските ...

Македонија го одработе тренингот на „Олимпико“ во Торино

Сител - 05.10.2017

Репрезентацијата на Македонија денеска предпладне тренираше на Стадио Олимпико во Торино, каде што утре ќе се среќава со Италија во предпоследниот натпревар од квалификациите за Светското Првенство „Русија 2018“.

Македонија тренираше на „Олимпико“ во Торино

Курир - 05.10.2017

Во добра атмосфера репрезентативците ги изработија последните подготовки пред натпреварот со четирикратниот светски првак. Попладне од 17:00 часот следува официјалната прес-конференција на која ќе присуствуваат селекторот Игор Ангеловски и капитенот ...

Избраниците на Игор Ангеловски со утрински тренинг во Торино на „Олимпико“

Поглед - 05.10.2017

Селекцијата на Македонија денес со почеток од 10.00 часот одржа тренинг на Стадио Олимпико во Торино, каде што утре ќе се среќава со Италија во предпоследниот натпревар од квалификациите за Светското Првенство „Русија 2018“.

Македонија тренираше на „Олимпико“ во Торино

ТВ21 - 05.10.2017

Репрезентацијата на Македонија денеска претпладне тренираше на „Олимпискиот Стадион“ во Торино, каде што утре ќе се сретне со Италија во претпоследниот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018.

Избраниците на Ангеловски тренираа на „Олимпико“

Шеталиште - 05.10.2017

Репрезентацијата на Македонија денес предпладне тренираше на Стадио Олимпико во Торино, каде што утре ќе се среќава со Италија во предпоследниот натпревар од квалификациите за Светското Првенство „Русија 2018“.

Македонија тренираше на „Олимпико“ во Торино...

Н.Македонија - 05.10.2017

Македонија тренираше на „Олимпико“ во Торино Репрезентацијата на Македонија денеска претпладне тренираше на „Олимпискиот Стадион“ во Торино, каде што утре ќе се сретне со Италија во претпоследниот натпревар од квалификациите за Светското првенство ...

ФОТО: Тренинг на Македонија пред натпреварот со Италија

Sport M - 05.10.2017

Репрезентацијата на Македонија денеска предпладне тренираше на Стадио Олимпико во Торино, каде што утре ќе се среќава со Италија во предпоследниот натпревар од квалификациите за Светското Првенство „Русија 2018“.

Македонија тренираше на „Олимпико“ во Торино

Скопје24 - 05.10.2017

Репрезентацијата на Македонија денеска претпладне тренираше на „Олимпискиот Стадион“ во Торино, каде што утре ќе се сретне со Италија во претпоследниот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018.