TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинение за разбојник што ограбувал аптеки во Скопје

Макфакс - 29.10.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице за разбојнички кражби во аптеки во Скопје. Обвинетиот 38-годишен скопјанец на 10 септември влегол во аптека на улицата Васил Главинов во Скопје и на вработената ѝ се заканил со ...

Обвинение за извршени две разбојништва во аптеки во Скопје

Курир - 29.10.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило две кривични дела – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Обвинение за разбојник кој ограбувал аптеки во Скопје

Опсервер - 29.10.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице за разбојнички кражби во аптеки во Скопје. Обвинетиот 38-годишен скопјанец, на 10 септември, влегол во аптека на улица „Васил Главинов“ во Скопје и на вработената ѝ се заканил ...

Притвор за скопјанецот кој ограбуваше аптеки

+инфо - 29.10.2020

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје достави и предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетото лице, бидејќи постои опасност од бегство, како и можност тој да влијае врз сведоците/оштетените или ...

Обвинение против скопјанец за две разбојништва во аптеки во Скопје

Слободен Печат - 29.10.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило две кривични дела – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Обвинение за извршени две разбојништва во аптеки во Скопје

ТВ21 - 29.10.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило две кривични дела – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик.