TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протести во повеќе градови низ Србија – се бара оставка од Вучиќ и Брнабиќ

ТВ21 - 15.03.2019

Протестите „Еден од пет милиони“ вечерва се одржаа во повеќе градови во Србија. Граѓаните излегоа на улиците во Нови Сад, Ниш, Чачак, Врање, Смедерево, Суботица, Панчево… Повеќе од илјада луѓе се собраа на деветтиот протест „Еден од пет милиони“ во ...

Протести во повеќе градови низ Србија – се бара оставка од Вучиќ и Брнабиќ

4NEWS - 15.03.2019

Протестите „Еден од пет милиони“ вечерва се одржаа во повеќе градови во Србија. Граѓаните излегоа на улиците во Нови Сад, Ниш, Чачак, Врање, Смедерево, Суботица, Панчево… Повеќе од илјада луѓе се собраа на деветтиот протест „Еден од пет милиони“ во ...