TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рома одби 70 милиони евра од Реал Мадрид

Sport 1 - 17.05.2018

Мадридски Реал бара нови засилувања со кои дополнително ќе ја засили конкуренцијата во тимот, а висока на листата со желби котира бразилскиот голман од Рома, Алисон. Реал неодамна испрати понуда од 70 милиони евра, меѓутоа раководството на Рома ...

Реал Мадрид има две опции – Пјаниќ или Алкантара?

СуперСпорт - 17.05.2018

Иако изборија уште едно финале во Лигата на шампиони, Реал размислува веќе на новата сезона, а според странските медиуми, претседателот на клубот, Флорентино Перез сака да купи едно засилување во средината од теренот.

Реал Мадрид доби „корпа“ од Рома!

СуперСпорт - 17.05.2018

Реал Мадрид ја подготвува листата со потенцијални засилувања за летово, па на нејзе се наоѓа голманот Алисон од Рома. Реал неодамна испратил понуда од 70 милиони евра, но Рома ја одбила понудата.

Реал понуди, Рома одби – 70 милиони евра не се доволни!

Спортски - 17.05.2018

Реал Мадрид е во потрага по нови засилувања кои дополнително ќе ја засилат конкуренцијата во тимот. Високо на листата желби кај „кралевите“ котира фантастичниот бразилски голман Алисон од Рома во кого во Мадрид гледаат идеална „единица“ за нарената ...

Рома одби 70 милиони евра за Алисон Бекер

Sport M - 17.05.2018

Реал Мадрид бара нови засилувања кои дополнително ќе ја засилат конкуренцијата во тимот. Високо на листата на желби на кралевите е фантастичниот бразилски голман Алисон од Рим, која во Мадрид се гледа како идеална “единица” за идните години.

Кој ќе стане мадридиста, Пјаниќ или Алкантара?

Спортски - 17.05.2018

Иако обезбедија пласман на уште едно финале во ЛШ, во Реал веќе размислуваат за новата сезона, а ако им се верува на странските медиуми, претседателот на Кралевите, Флорентино Перез сака да го засили средниот ред.

Кој ќе оди во Реал? ? Пјаниќ или Алкантара?

Sport M - 17.05.2018

И покрај тоа што се изборија за уште едно финале од Лигата на шампионите, во Реал веќе размислуваат за новата сезона, претседателот на “Кралскиот клуб” Флорентино Перез има намера да го зајакне средниот ред.

Миланско дерби за ѕвездата на Рома

Спортски - 16.05.2018

„Газета дело Спорт“ пренесува дека миланските гиганти Интер и Милан се силно заинтересирани за фудбалерот на Рома, Алесандро Флоренци. Флоренци е дете на Рома и има договор со „волчицата“ до јуни 2019 година, но преговорите за продолжување на истиот ...

Миланско дерби за ѕвездата на Рома

Таратур - 16.05.2018

„Газета дело Спорт“ пренесува дека миланските гиганти Интер и Милан се силно заинтересирани за фудбалерот на Рома, Алесандро Флоренци. Флоренци е дете на Рома и има договор со „волчицата“ до јуни 2019 година, но преговорите за продолжување на истиот ...