TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цонга доби „вајлд карта“ за настап на Австралија опен

Gol.mk - 06.12.2018

Французинот Жо-Вилфред Цонга ќе настапи на првиот Грен слем турнир во 2019 година - Австралија Опен. Цонга доби „вајлд карта“ од организаторите, бидејќи по пласманот на АТП листата и костурот, требаше да игра квалификации.

Надал,мареј и Серена Вилијамс ќе играат на Австралија Опен

Телма - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди учеството на Австралија Опен.Победникот на Грен слемот во Мелбург од 2009 година, поради повреда отсуствуваше неколку месеци и го загуби првото место на АТП листата од Новак Ѓоковиќ.Покрај Надал,за Мелбурн е ...

Мареј преку заштитениот ранкинг до Австралија опен

Екипа - 05.12.2018

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе го искористи заштитеното второ место на АТП ранкингот за да учествува на грен-слемот Австралија Опен. По операцијата на колкот, Мареј одигра само седум меча и 2018 ја заврши на 259 место на листата.

Надал ќе настапи на Австралија Опен, сака да ја врати најдобрата форма

МКД - 05.12.2018

Рафаел Надал го потврди учеството на првиот грен слем турнир следната година, шпанскиот тенисер кој во последните месеци беше надвор од терените поради повреда, им се враќа на натпреварите.

Организаторите на Австралијан Опен соопштија одлични вести!

СуперСпорт - 05.12.2018

Австралијан Опен по традиција е првиот грен-слем турнир во сезоната, па така ќе биде и во 2019 година, кога се игра во Мелбурн од 14 до 27 јануари. Љубителите на тенисот можат да здивнат, зашто организаторите соопштија одлични вести за тенисерите.

Серена Вилијамс го потврди учеството на Австралија Опен

Gol.mk - 05.12.2018

Најдобрата тенисерка на денешницата Серена Вилијамс се пријави на првиот Грен Слем турнир од новата сезона, Австралија Опен. Американката досега освоила седум титули во Мелбурн, а во јануари следната година ќе се обиде да го достигне рекордот на ...

Силен Австралија опен: С. Вилијамс, Мареј и Надал ќе играат во Мелбурн

Нова ТВ - 05.12.2018

Серена Вилијамс, Енди Мареј и Рафаел Надал го потврдија учеството на Австралија опен, соопштија организаторите на првиот гренслем во секоја календарска година. Настапот во Мелбурн ќе биде прв за американската тенисерка по контроверзното финале на ...

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

А1 On - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. – Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Нова ера во тенисот - на Австралиан опен се менува едно од најстарите правила!

Sport 1 - 05.12.2018

Правилата на првиот Гренд слем во сезоната, Австралијан опен, наскоро ќе бидат променети. Досега во петтиот сет, на машкиот турнир, немаше тај-брејк по резултат 6-6 и се играше на разлика.

Серена Вилијамс ќе игра на Австралија Опен 2019

SportMedia - 05.12.2018

Серена Вилијамс потврди дека на почетокот од наредната година ќе учествува на Првиот грен слем турнир оваа сезона, Отвореното првенство на Австралија 2019, соопштија организаторите. Поранешната прва тенисерка на светот досега седум пати го ...

Промена на Австралија Опен, се воведува „супер тај брејк“

OhridNews - 05.12.2018

Гренд слем турнирот Австралија Опен кој означува официјален почеток на тениската сезона во 2020 година ќе воведе измени во третиот сет кај девојките односно петтиот кај момчињата кои го одлучуваат победникот.

Австралија опен: Супер тај-брејк во решавачкиот сет

TopSport - 05.12.2018

Голема е веројатноста од наредната година на Австралија опен, да се игра „супер тај-брејк“, во решавачкиот петти сет, објави „тајмс“. На првиот гренд слем во сезоната досега немаше тај-брејк во решавачкиот трет сет кај дамите, односно во петтиот сет ...

Ѓоковиќ направи нешто што не му успеало на никого претходно

Спортски - 04.12.2018

Новак Ѓоковиќ зад себе има фантастична година и неверојатно враќање после тешката повреда, па поради тоа со право се поставува прашањето дали е најдобриот тенисер на сите времиња. Легендарниот тенисер Ричард Крајчек нема дилеми.

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

Курир - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Австралија опен: Супер тај-брејк во решавачкиот сет

Макфакс - 05.12.2018

Голема е веројатноста од наредната година на Австралија опен, да се игра „супер тај-брејк“, во решавачкиот петти сет, објави „тајмс“. На првиот гренд слем во сезоната досега немаше тај-брејк во решавачкиот трет сет кај дамите, односно во петтиот сет ...

Надал го потврди учеството на Австралијан Опен

Н.Македонија - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

Sport M - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

24 Вести - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

+инфо - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. – Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Надал го потврди учеството на Австралија Опен

Вечер - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди учеството на претстојниот грен слем турнир Австралија опен. Ова го соопшти директорот на турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во препознатлива ...

Надал го потврди учеството на Австралија Опен

Sport M - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди учеството на претстојниот грен слем турнир Австралија опен. Ова го соопшти директорот на турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во препознатлива ...

Познато е дали Рафа Надал ќе игра на првиот гренслем Австралија Опен

MTM - 06.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал откри на јавноста до каде е неговата повреда и дали ќе учествува на првиот тениски гренслем од 2019 година Австралија опен. Рафа изјави и потврди дека се чуствува добро, дека повредата е санирана и воедно го потврди ...