TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Расте бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Индонезија

Алсат-М - 07.12.2021

Бројот на загинати во ерупцијата на индонезискиот вулкан Семеру е зголемен од 22 на 34, соопшти денеска портпаролот на агенцијата за справување со катастрофи. „Според последниот биланс, 34 се загинати, а 17 се водат како исчезнати“, рече тој.

Од последната ерупција на вулканот Семеру досега загинаа 34 лица, а 17 се водат за исчезнати

Курир

(Видео) Расте бројот на починати од ерупцијата на вулканот Семеру

Независен

Загинаа 34 лица, а 17 се водат за исчезнати, по ерупцијата на вулканот Семеру

Фокус

Од последната ерупција на вулканот Семеру досега загинаа 34 лица, а 17 се водат за исчезнати

Опсервер

(ВИДЕО) Расте бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Индонезија

Zoom

Од последната ерупција на вулканот Семеру досега загинаа 34 лица, а 17 се водат за исчезнати

24Инфо

MTM Точка Локално

Спасувачите се пробиваат низ пепел во трката за спас на преживеаните во Индонезија

Н.Македонија - 07.12.2021

Спасувачите во Индонезија продолжуваат да се пробиваат низ густите слоеви пепел во трката за пронаоѓање на преживеаните по ерупцијата на вулканот Семеру во саботата, во која најмалку 34 луѓе ги загубија животите, а илјадници беа раселени, ...

Бројот на жртвите од вулканската ерупција на островот Јава се искачи на 22

Скопје1

Расте бројот на жртви од ерупцијата на вулканот Семеру во Индонезија

Р.С.Европа

(ФОТО) СО ГОЛИ РАЦЕ ОТКОПУВААТ ТЕЛА: Вулканот во Индонезија остави пустош

Фактор

ФОТО+ВИДЕО: Индонезија покриена во пепел, десетици мртви, се трага по исчезнатите

Слободен Печат

(Видео) Најмалку 15 загинати и голем број исчезнати по силната ерупција на вулканот Семеру

24Инфо

(Видео) Најмалку 15 загинати и голем број исчезнати по силната ерупција на вулканот Семеру

MTM

Centar 4NEWS MTM

Лошото време ја отежнува потрагатa по ерупцијата на вулканот Семеру

Н.Македонија - 06.12.2021

Спасувачките тимови се мачат со лошите временски услови во областа Самбервулух, додека се обидуваат да ги извлечат жртвите од урнатините, откако вулканот Семеру во Индонезија еруптираше завчера, додека најблиските објавуваат фотографии од нивните ...

Лошите временски услови ги отежнуваат напорите за пронаоѓање на исчезнатите по ерупцијата на вулканот Семеро

Lider

Лошите временски услови ги отежнуваат напорите за пронаоѓање на исчезнатите по ерупцијата на вулканот Семеро

Независен

Лошите временски услови ги отежнуваат напорите за пронаоѓање на исчезнатите по ерупцијата на вулканот Семеро

Нова ТВ

Проблеми при напорите за пронаоѓање на исчезнатите откако еруптираше вулканот Семеру

Курир

Драмата во Индонезија се уште трае, ветерот и дождот го попречуваат спасувањето: Загинале 14 луѓе во ерупцијата на вулкан

Точка

Лошите временски услови ги отежнуваат напорите за пронаоѓање на исчезнатите по ерупцијата на вулканот Семеро

Опсервер

24Инфо Кумановски м. Денешен MakPress 360 степени Канал5 Во Центар