TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжуваат протестите, се бараат свадби – Владата засега не сака ни да слушне

ТВ21 - 22.02.2021

Сопственици на ресторани, музичари, фотографи, камермани и други чија дејност е поврзана со свадбите, повторно протестираа со блокирање на булеварот „Александар Македонски“ во скопска Автокоманда.

Нов протест на угостителите

Сител - 22.02.2021

Втор протест поради забраната за организирање прослави. Покрај угостителите кои имаат ресторани за свадби и ноќни клубови, протестираа и музичари, сопственици на бутици за венчаници, фото студија, цвеќарници и други комплементарни дејности.

Угостителите и останати вклучени во организација на свадби, повторно на протест

Канал5 - 22.02.2021

Угостители, музичари, фотографи, вработени во студија за декорации, слаткарници, цвеќарници и сите останати дејности поврзани со организирање на свадбени прослави, денеска повторно на протест.

Денеска Скопје повторно блокирано – угостителите бараат протоколи за работа за опстанок на дејностите

Скопје24 - 22.02.2021

Нов протест денеска во Скопје на кој присуствуваа угостителите, музичари, фотографи, вработени во студија за декорации, слаткарници, цвеќарници, шминкерници и останати дејности на свадбени прослави.

МЗ: Во моментов нема промена за протоколите во однос на угостителските објекти

ТВ21 - 22.02.2021

Од Министерството за здравство за ТВ21 посочуваат дека Комисијата за заразни болести во континуитет ја следи епидемиолошката состојба со коронавирусот во земјава и во регионот. „Сите предлози за промена во протоколите ги спроведува врз основа на ...

Угостителите повторно на протест

Алфа - 22.02.2021

По игнорантскиот однос од надлежните, угостители, музичари, фотографи, вработени во студија за декорации, слаткарници, цвеќарници, шминкерници и сите останати дејности поврзани со организирање на свадбени прослави повторно на протест.

Денеска во Скопје два протести и затворање на два булевари, ќе протестираат ВМРО-ДПМНЕ и угостителите

ТВ21 - 22.02.2021

За денеска се најавени два протести во Скопје. Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ најави протест со затворање на Булеварот „Борис Трајковски“ на крстосницата кај фабриката „Усје“. Протестот е во знак на револт поради најавеното преименување на неколку ...

Денес во Скопје затворени улици поради два протести

МКД - 22.02.2021

За денеска во главниот град се најавени два протести, а поради тоа затворени за сообраќај ќе бидат и неколку булевари. Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ најави протест со затворање на Булеварот „Борис Трајковски" на крстосницата кај фабриката „Усје".

ВИДЕО: Рестораните за свадби за денес најавија нов протест, од среда ќе протестираат пред Влада

Слободен Печат - 22.02.2021

Иницијативниот одбор за протест на рестораните кои работат организиани прослави, заедно со ноќните клубови, музичарите и фото студијата најавува нов протест кој е закажан за денеска во 15 часот.

ВО ЖИВО: Протест на угостители, фотостудија и музички бендови

Курир - 22.02.2021

Угостителите и индустријата за организирање на свадби и денеска излегуваат на протест во Автокоманда од 15 до 17 часот. Според нивните најави, веќе во среда ќе протестираат пред Владата. Велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот ...

Угостителите и денес ќе ја блокираат крстосницата кај Автокоманда

Expres - 22.02.2021

Угостителите и денеска ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда и тоа во периодот од 15 до 17 часот. Тие велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот во петок, никој од Владата и Министерството за економија не ги ...

Нов протест на угостителите и индустријата за организирање свадби поради изоставување од мерките

+инфо - 21.02.2021

Тие најавуваат дека ќе протестираат се додека не добијат дозвола за работа под истите протоколи што важат и за останатите угостителски објекти. Угостителите и утре ќе излезат на протест. Повторно ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а ...

Угостителите и денеска ќе излезат на протест - бараат дозвола за правење свадби

Скопје инфо - 22.02.2021

Угостителите и денеска ќе излезат на протест. Повторно ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а во среда се селат пред Влада. Велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот во петок, никој од Владата и Министерството за ...

Продолжува протестот на угостителите, бараат дозволи за правење свадби

Вечер Прес - 22.02.2021

Угостителите и денеска ќе излезат на протест. Повторно ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а во среда ќе протестираат пред Влада. Велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот во петок, никој од Владата и ...

Угостителите и денес на улица, од среда ќе протестираат и пред Влада

Локално - 22.02.2021

Угостителите и денеска ќе излезат на протест. Повторно ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а во среда ќе протестираат пред Влада. Велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот во петок, никој од Владата и ...

Угостителите повторно ќе излезат на протест ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманд

Канал5 - 22.02.2021

Угостителите повторно ќе излезат на протест. Ќе ја блокираат главната крстосница во автокоманда, а во среда ќе протестираат пред влада. Велат дека откако јавно ги изнесоа своите барања на протестот во петок, никој од владата и министерството за ...

ВО ЖИВО: Протест на угостители, фотостудија и музички бендови

Нетпрес - 22.02.2021

Угостителите и индустријата за организирање на свадби денеска излега на протест во Автокоманда. Според нивните најави, веќе во среда ќе протестираат пред Владата. Велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот во петок, никој од ...

Угостителите и денеска на протест- ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а во среда се селат пред Влада

Press24 - 22.02.2021

Угостителите и денеска ќе излезат на протест. Повторно ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а во среда се селат пред Влада. Велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот во петок, никој од Владата и Министерството за ...

Угостителите и индустријата за организирање свадби на нов протест поради изоставување од мерките

Сител - 21.02.2021

Угостителите и утре ќе излезат на протест. Повторно ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а во среда се селат пред Влада. Велат дека откако јавно ги изнесоа своте барања на протестот во петок, никој од Владата и Министерството за ...