TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина војник на Криволак- учествувал на селективниот курс за да стане армиски специјалец

Телма - 20.06.2024

На неколку километри пред крајната цел, на 25-годишниот војник му се слошило и се онесвестил. Откако паднал, лекарите кои армијата ги ангажира во Криволак за време на напорниот селективен курс за избор на нови припадници на елитната специјална ...

Почина 25-годишен војник, му се слошило на полигонот во Криволак

ТВ21

Почина војник на 25-годишна возраст

МКД

Почина 25-годишен припадник на македонската Армија

еМагазин

Починал 25-годишен војник на „Криволак“

Н.Македонија

Почина 25-годишен професионален војник – му се слошило на полигонот „Криволак“

ММС

МЛАД ВОЈНИК ПОЧИНАЛ НА „КРИВОЛАК“: Се пријавил за селективен курс за специјални сили, починал на последната дисциплина

Фактор

Фокус Вечер Прес Градска Нетпрес Денешен Вести плус Centar

Трагедија! Почина 25 годишен војник синоќа во Скопје

ТВ21 - 20.06.2024

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден од кандидатите кои го посетуваа селективниот курс за баталјонот ...

МУ СЕ СЛОШИЛО И ПАДНАЛ ВО БЕЗСОЗНАНИЕ: Почина млад припадник на Армијата

Курир

Почина професионален војник на 25 години

Слободен Печат

Почина 25 годишен војник синоќа во Скопје

4NEWS

На селективниот курс за специјалци почина 25-годишен војник на АРМ

Телма

Војник на АРМ почина на Криволак

Алсат-М

Почина 25 годишен војник синоќа во Скопје

Пулс24

Почина 25-годишен војник на АРМ, му се слошило на Криволак

Мета - 20.06.2024

Армискиот припадник го почнал 24-дневниот селективен курс во добра здравствена состојба и одлична физичка подготвеност, велат од Армијата Професионален војник со иницијали А.Ј. (25) починал вчеравечер на Клиниката за анестезија, реанимација и ...

Армиски припадник почина на КАРИЛ откако му се слошило на „Криволак“

Бизнис Вести

Војник на АРМ почина на КАРИЛ откако му се слошило на „Криволак“

А1 On

Почина 25-годишен професионален војник: Му се слошило на полигонот „Криволак“

Локално

Армиски припадник почина на КАРИЛ откако му се слошило на „Криволак“

24Инфо

Армиски припадник почина на КАРИЛ откако му се слошило на „Криволак“

Либертас

Почина 25 годишен војник откако му се слошило на „Криволак“

Сител

Lider Република Независен Р.С.Европа 24 Вести Канал5 Бриф Press24