TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скриените фантазии на хороскопските знаци, која е вашата идеална комбинација во постела, подготвени ли сте за ...

Слободен Печат - 23.05.2020

Не сите хороскопски знаци имаат ист однос кон другиот пол, родените во некои знаци сакаат да експериментираат, други се наклонети кон скриени врски, трети се повеќе традиционални и избегнуваат експериментирања.

Ова е најнесреќниот хороскопски знак!

Слободен Печат - 23.05.2020

Доколку им верувате на астролозите, најнесреќниот хороскопски знак се Близнаците. Тие едноставно не можат да добијат можност, ретко им одат работите по нивни план. Да се опише малку појасно – додека од дома низ прозорецот гледаат сончево и топло ...

На три хороскопски знаци никогаш не им верувајте

Вечер - 23.05.2020

Кога се работи за довербата, сите повремено знаеме да згрешиме, што е сосема нормално. Можеме да излажеме, да откриеме нечија тајна, или да заборавиме да повикаме пријател. Сепак, според астролозите, на некои знаци од Зодијакот не може да им се ...

Кои се најинтелигентните хороскопски знаци?

ТВ21 - 23.05.2020

Интелегенцијата е ментална карактеристика која се оснесува на способноста за учење и прилагодување на нови ситуации, размислување и користење апрстрактни поими без претходно знаење. За најпаметни знакови во хороскопот се сметаат Близнаци, Вага и ...

Овие 3 хороскопски знаци најтешко го преболуваат раскинувањето со партнерот

Нане - 23.05.2020

За многумина, раскинувањето значи нов почеток, но на некои луѓе едноставно им е многу тешко да се помират дека е крај на љубовната врска. Следниве хороскопски знаци го најтешко ја преболуваат старата loveубов: И покрај фактот дека луѓето родени во ...

Не им е важно ништо, освен нивните желби – Најарогантните хороскопски знаци

Црнобело - 23.05.2020

Ароганцијата отсекогаш се сметала за лоша особина и ретко кој сака да се справува со ваква личност. Арогантните луѓе не размислуваат за чувствата и потребите на другите и без проблем ќе ги прегазат сите, само за да стигнат до својата цел.

Дневен хороскоп за 23.05.2020: Овни - желба за патување, Девица - ризични љубовни средби

Црнобело - 23.05.2020

Што предвидуваат ѕвездите - дали ќе ви се насмевне среќата во љубовта или треба да поработите на ...

Ова се најинтелигентните хороскопски знаци

Екран - 22.05.2020

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ИНТЕЛИГЕНЦИЈА е ментална карактеристика која се однесува на способноста на учење и прилагодување на нови ситуации, ...

Љубовта е ПЕКОЛ со овие хороскопски знаци

Локално - 22.05.2020

Многумина не успеваат да оформат врска што ќе трае, а некои хороскопски знаци сакаат да создаваат проблеми дури и таму каде што не постојат, така што тие се способни да уништат дури и совршена врска.

Од 21 до 31 мај: Овие три хороскопски знаци ќе ги сретнат своите сродни души

Скопје24 - 22.05.2020

Астролозите велат дека меѓу 21 и 31 мај најверојатно овиењ хороскопски знаци ќе се сретнат со својата сродна душа. Силите на универзмот ги покажуваат половина од вистинските патеки, што неизбежно водат до долгоочекуваниот состанок.

Кои се најголемите предности и недостатоци во врската со секој хороскопски знак?

Кафе пауза - 22.05.2020

Секој хороскопски знак има свои уникатни особини, па корисно е да знаете што да очекувате кога се состанувате со некого. Колку повеќе информации ќе добиете од астрологијата, толку подобро.

Парите им се најважни: Овие 3 хороскопски знаци се најголемите материјалисти

Нане - 22.05.2020

Луѓето родени во овие хороскопски знаци едноставно обожаваат пари и сè што е поврзано со истите. Но, додека сите на почеток сметаат дека ова е нешто лошо, всушност не мора да значи. За овие хороскопски знаци, плодовите од трудот им значат повеќе од ...

Зошто “овните” се најдобрите луѓе?! Еве 10 причини

Lady - 22.05.2020

Доколку секогаш за партнери или пријатели избирате погрешни луѓе, тогаш време е да погледнете во ѕвездите. „Овните“ ја одржуваат чистата енергија на животот, страствени се и силни. Кога еднаш ќе ги запознаете повеќе никогаш нема да сакате да се ...

Дневен хороскоп за 22.05.2020: Близнаци - посилни по искушение, Водолија - лик од минатото

Црнобело - 22.05.2020

На кого ќе му се посреќи, а кој повторно ќе биде најголемиот малер во ...

БРЗ ХОРОСКОП: Три зборови се доволни да го опишат секој знак

Кумановски м. - 22.05.2020

Подолу, прочитајте го брзиот хороскопот, описот на секој од 12-те хороскопски знаци сумиран во три збора, и проверете колку е точен. Хороскопски знаци кои сакаат само еднаш во животот Овен : секси, единствен, жесток Бик : секси, паметен, духовит ...

Мажите лудуваат по жени родени во три хороскопски знаци

Centar - 21.05.2020

Секоја личност има критериуми според кои бара партнер, но астрологијата вели дека жените во овие три хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без разлика на сѐ. Нивната харизма и неверојатна личност го привлекува вниманието.

Мажите лудуваат по жени родени во три хороскопски знаци

Скопје24 - 22.05.2020

Секоја личност има критериуми според кои бара партнер, но астрологијата вели дека жените во овие три хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без разлика на сѐ. Нивната харизма и неверојатна личност го привлекува вниманието.

Овие 3 хороскопски знаци најтешко го преболуваат раскинувањето со партнерот

Скопје24 - 23.05.2020

За многумина, раскинувањето значи нов почеток, но на некои луѓе едноставно им е многу тешко да се помират дека е крај на љубовната врска. Следниве хороскопски знаци го најтешко ја преболуваат старата loveубов: 1.