TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Epic ќе има продавница за дигитални игри

IT.mk - 06.12.2018

Од друга страна, девелоперите кои ќе решат да ги продаваат нивните игри на Epic store ќе добиваат значително поголем колач од заработката. Имено, за секоја остварена продажба, Epic задржува 12% од сретствата.

Седмата сезона на „Fortnite“ доаѓа со Дедо Мраз, авиони и многу снег

Кајгана - 06.12.2018

Неодамна најавената седма сезона на најпопуларната видеоигра во моментов, „Fortnite“, пристигнува во снежно издание. Со неколку промени и интересни новитети, девелоперот Epic денеска го претстави трејлерот за новата сезона.