TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во чие име настапува пратеничката Александрова?

+инфо - 02.12.2019

Откако медиумите ја објавија веста дека осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побарале оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, обвинувајќи го за лицемерие поради тоа што ќе побарал од пратеничката група на неговата ...

Независните пратеници бараат оставка од Мицкоски

Телма - 02.12.2019

Независната пратеничка група бара оставка од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, по вчерашната најава дека ќе поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство. Велат дека, лицемерието на Христијан Мицкоски го достигнува ...

Независната пратеничка група бара оставка од Мицкоски, Канческа-Милевска првпат слуша

365 - 02.12.2019

Независната пратеничка група денеска побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски. Ваквото барање, велат, следува откако Мицкоски го достигнал врвот на лицeмepието со тоа што најавил поднесување на иницијатива, по примерот на Црна ...

Некој овде лaжe… Од Независната пратеничка група тврдат дека тоа е Канческа-Милевска

365 - 02.12.2019

На ист ден кога пратениците од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изразија револт од, како што велат, „зенитот на лицемepието“ од страна на Христијан Мицкоски и побараа негова оставка, пратеничката Елизабета ...

Исмајлоска за Мицкоски: Ги редеше покрај ѕид, сега ги тера да потпишат за „Северна“

Нова ТВ - 02.12.2019

Нола Исмајлоска Старова од Независната пратеничка група изразува зачуденост од најавата на Христијан Мицкоски да им наложи на пратениците на ВМРО ДПМНЕ да потпишат и поднесат иницијатива за ратификација на протоколот за членство на Северна ...

Канческа-Милевска уште вчера се согласила со изјавата на Александрова

iPortal - 02.12.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вчера заеднички ја донела одлуката на прес конференција да се реагира на изјавата на лидерот на опозциската партија, Христијан Мицкоски дека ќе побара од пратеничката група на неговата партија ...

Независните од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

360 степени - 02.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да си поднесе оставка затоа што е обезличен, побараа пратениците од независната пратеничка група, која беше избркана од коалицијата бидејќи гласаше за уставните измени од Договорот од Преспа.

(ВИДЕО) Александрова: Мицкоски да си даде оставка, поради лицемерниот однос кон НАТО интеграциите

А1 On - 02.12.2019

Пратеничката од редот на независната група на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија Александрова на прес-конференцијата од Собранието побара оставка од лицерот на партијата, Христијан Мицкоски, поради, како што рече, лицемерниот однос кон евроинтеграциите.

Го обвинија за лицемерие и бараат оставка од Мицкоски

Фактор - 02.12.2019

Оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бара независната пратеничка група. Ова следи по вчерашната најава дека ќе поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство.

Елизабета Канческа Милевска за „Вечер“: Не сум консултирана за изјавата на Емилија Александрова

Курир - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во име на мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО.

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерието на Мицкоски го достигнува зенитот

ТВ21 - 02.12.2019

„Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја прими најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство.

Осумтемина исклучени бараат оставка од Христијан Мицкоски

Вечер - 02.12.2019

Со ова раководство, не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Александрова побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски ќе се обрати на прес-конференција

Курир - 02.12.2019

Во просториите на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев, денеска во 12:45 часот ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски

Фокус - 01.12.2019

Запрашан зошто не ја поддржува политиката на Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски категорично рече дека не може да поддржи човек кој преку ноќ менување мислење. „Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира со народот ако заживее аболицијата

Фактор - 01.12.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа во Кочани рече дека неговата опозициска партија ќе протестира со народот доколку тој одлучи повторно да се крене и да протестира ако Уставниот суд ја заживее аболицијата на поранешниот македонски ...

Мицкоски: Со обраќањето за прочистување во правосудството, Заев признава дека капитулирала правната држава

Скопје1 - 01.12.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната прес конференција одговараше на новинарски прашања. Во продолжение прашањата и одговорите во целост: Прашање: Ги споменавте и изборите во контекст на ова сето што го изнесовте, слушаме од ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Курир - 01.12.2019

Денес во 13:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. Обраќање до јавноста ќе има Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 01.12.2019

Следете ја прес конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот. ...

ВО ЖИВО Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Нетпрес - 01.12.2019

Денес во 13:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. Обраќање до јавноста ќе има Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски

Нетпрес - 01.12.2019

Запрашан зошто не ја поддржува политиката на Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски категорично рече дека не може да поддржи човек кој преку ноќ менување мислење. „Заев пред една година вети дека ќе го врати Никола Груевски.

Мицкоски: Собранието да го изгласа пристапниот протокол за НАТО, но тој да е со одложено правно дејство

Канал5 - 01.12.2019

Мицкоски со предлог -пристапниот протокол за НАТО да го изгласа овој собраниски состав, а да е со одложено правно дејство за да нема одлагање на изборите. „Следната недела пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе иницијатива во рамките на ...

Ќе им предложам на пратениците да достават иницијатива за ратификување на протоколот со одложено дејство

Република - 01.12.2019

Власта е исплашена, знае дека губи и дека ќе изгуби катастрофално и тоа ќе се случи на 12 април 2020. Затоа шверцерски, на мала врата се обидуваат да протуркаат некакво одложување на изборите со изговор идното, можното не ратификување во рамките на ...

За Мицкоски лицемерни се обраќањата на Заев за „прочистување“ во правосудството

Нетпрес - 01.12.2019

Срамно и лицемерно е обраќањето на аболираниот премиер Зоран Заев кон македонската јавност за прочистување во правосудството, оцени опозицискиот лидер Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања на прес-конференцијата во неделата.

Мицкоски: Заев со предлогот за проверка на судиите потврди дека капитулирала правната држава

MakPress - 01.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања, истакна дека денешните изјави на премиерот Зоран Заев во врска со проверката на имотот на судиите и обвинителите и за прочистување на судските редови истакна дека со ...

Мицкоски: Да се ратификува протоколот за НАТО со одложено дејство по примерот на Црна Гора

MakPress - 01.12.2019

Одговарајќи на новинарски прашања, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција, предложи, Собранието на Република Македонија да го ратификува протоколот за НАТО со одложено дејство, исто тако што Црна Гора тоа го ...

(Видео) Независните пратеници порачаа дека нема простор за враќање во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ со ова раководство. Таа не кажа како пратениците од ова група ќе настапат на избори и ...

Независните од ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка

+инфо - 02.12.2019

Независните од ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја примиле најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство, велат од пратеничката група на ...

Осумтемината исклучени од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

24Инфо - 02.12.2019

Со ова раководство, не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Александрова побара оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Независните од ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка

Либертас - 02.12.2019

Независните од ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја примиле најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство, велат од пратеничката група на ...

Независните пратеници порачаа дека нема простор за враќање во ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова, од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека не постои простор за помирување и враќање во редовите на ВМРО-ДПМНЕ со ова раководство. Таа не кажа како пратениците од ова група ќе настапат на избори и ...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да поднесе оставка!

Фокус - 02.12.2019

Независната ПГ на ВМРО-ДПМНЕ со длабоко чудење ја прими најавата на Христијан Мицкоски дека ќе и наложи на пратеничката група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО, со одложено дејство, велат оттаму.

Мицкоски ги тераше пратениците да стојат до ѕид, сега ги тера да почнат иницијатива за ратификација на членството во ...

Сакам да кажам - 02.12.2019

Независната пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вели дека е многу чудно што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ѝ наложи на неговата пратеничка група да поднесе иницијатива за ратификација на протоколот за НАТО со одложено дејство, откако на ...

Независните пратници од ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Мицкоски

Локално - 02.12.2019

Пратениците од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски бидејќи како што велат, тој бил обезличен. Нивната реакција доаѓа по најавата на Мицкоски дека ќе побара од ...

Независните пратеници побараа оставка од Мицкоски

iPortal - 02.12.2019

Пратениците од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски бидејќи како што велат, тој бил обезличен. Нивната реакција доаѓа по најавата на Мицкоски дека ќе побара од ...

Независните од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски

+инфо - 02.12.2019

ристијан Мицкоски кој неколку пати го негира и потценува генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, дека промената на името е неопходна, сега ќе наложи пратениците да потпишат иницијатива за Северна Македонија да отпочне ратификација за ...

Канчевска изјавува: Не сум консултираната за изјавата на Александрова, чија агенда работата Алексансдров и Нола?

Нетпрес - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски кој бара уште сега собранито да ратафикува влез на Македонија во НАТО.

Канческа-Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Република - 02.12.2019

Пратеничката Елизабета Канческа Милевска, една од осумте независни пратеници кои потекнуваат од ВМРО ДПМНЕ не била консултирана за изјавата која ја дала нејзината колешка Емилија Александрова, објави порталот „Вечер“.

Канчевска Милеска не се согласува со Александрова: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Фокус - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова денеска даде изјава, зборувајќи во мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО.

Канческа Милевска: Не сум консултирана за изјавата на Александрова

Press24 - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во име на мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега Собранието да ратафикува влез на Македонија во НАТО.

Независните бараат оставка од Мицкоски, Канческа Милевска вели дека не била консултирана

МКД - 02.12.2019

Пратеничката Емилија Александрова во име на осуммината независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка од лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски, обвинувајќи го за лицемерие поради тоа што ќе побарал од пратеничката група на неговата ...

Канчевска Милеска: Не сум консултирана за ставот со кој се бара оставка од Мицкоски

Слободен Печат - 02.12.2019

Сега од вас слушам за пресот на колешката Емилија Александрова, не сум запознаена ниту консултирана. Јас денес не бев во Собрание, бидејќи имав некои други обврски, вели за Вечер, пратеничката Елизабета Канчевска Милеска.

Канческа-Милевска вчера се согласила со прес-конференцијата на Александрова

Локално - 02.12.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вчера заеднички ја донела одлуката на прес конференција да се реагира на изјавата на лидерот на опозциската партија, Христијан Мицкоски дека ќе побара од пратеничката група на неговата партија ...

Канческа Милевска : Немам зошто да барам оставка од Мицкоски

24Инфо - 02.12.2019

Пратеничката Елизабета Канческа Милевска, една од осумтемината независни пратеници кои беа исфрлени од ВМРО-ДПМНЕ, за Вечер рече дека не била запознаена ниту консултирана за пресот на колешката Емилија Александрова , која го обвини Хистијан Мицкоски ...