TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мобилниот му го спасил животот – пријател го гаѓал кон главата со лак и стрела

Канал5 - 15.03.2019

Австралиец имал неверојатна среќа и не настрадал од стрелата со која се обидел да го убие неговиот пријател во кавга. Полицијата објави дека во градот Нимбино , на 750 километри северно од Сиднеј се случил инцидент по тешка кавга.

Телефонот како штит за одбрана од стрели

Факултети - 15.03.2019

Еден Австралиец имал среќа да се спаси од сериозни повреди при конфронтација со човек вооружан со лак пред неговиот дом откако стрелата го пробила телефонот што го држел за да го фотографира инцидентот.