TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung направил значајни подобрувања на Galaxy Fold

Телефони.мк - 16.05.2019

Samsung Mobile изврши повеќе тестови на флексибилниот смартфон на преклоп Galaxy Fold кој ви првата фаза на оценка од новинарите беше откриено дека има недостатоци со механизмот. Samsung се погрижил да се намали просторот меѓу механизмот за ...

Lenovo го претстави првиот флексибилен лаптоп во светот (ВИДЕО)

Локално - 15.05.2019

Lenovo е еден од водечките производители на лаптопи и компјутери, кој пројавува интерес кон актуелниот тренд во индустријата во текот на годината, имено флексибилните дисплеи. Компанијата одржи специјален настан во Њујорк, на кој го покажа првиот ...

Гејминг лаптоп со два екрани: Запознајте го новиот HP Omen X 2S

Точка - 15.05.2019

Во времето кога лаптопите се тенки, лесни и моќни, тешко е да се понуди нешто ново и така одреден модел да се издвои на пазарот – сепак, HP има ас во ракавот. Станува збор за HP Omen X 2S кој што е првиот гејминг лаптоп на светот кој што има два ...

Компјутер што се витка на Lenovo

Бизнис Инфо - 15.05.2019

Кинеската компанија за електроника, Lenovo на својот настан Accelerate, го прикажа првиот компјутер што се витка. Екранот може да се користи како лап топ, десктоп верзија, таблет во форма на книга или уред за работа со стилус (електронско перо).

„Леново“ го претстави првиот компјутер на преклопување

Сакам да кажам - 14.05.2019

Смартфони со екрани на преклопување се следна голема технолошка работа, но „Леново“ претстави прототип на првиот компјутер на преклопување на светот. Кинеската компанија ја развива оваа технологија веќе три години и планира да има готов производ во ...

Прв на пазарот: Omen X 2S е гејмерски лаптоп со два екрани

Кајгана - 14.05.2019

Во време кога лаптопите стануваат потенки, полесни и помоќни, навистина е тешко било која од компаниите да понуди нешто ново и свежо, со што ќе се докаже на пазарот. Меѓутоа, компанијата HP има ас во ракавот и со моделот Omen X 2S ни нуди нешто ...

„Леново“ го најави првиот компјутер на превиткување

Макфакс - 14.05.2019

Компанијата „Леново“ го претстави првиот компјутер со екран на превиткување на форумот „Acelarate 2019“, објави порталот „Venturebeat“. Компјутерите на преклопување, познати како лап-топи, постојат одамна, но овде станува збор за екран на ...

Lenovo работи на лаптоп со флексибилен екран

Денар - 14.05.2019

Флексибилните телефони полека стануваат вообичаена појава, но за флексибилните лаптопи до сега не се слушнало многу. Lenovo веќе некое време размислува за овој концепт, а на 14 мај биле објавени и првите резултати од ова уште експериментално ...

Почеток на нова ера: Ова е прв компјутер на светот со екран на преклоп

Точка - 14.05.2019

Кинеската компанија "Lenovo" претставила, на својата конференција "Accelerate 2019" во Орландо, прв компјутер со свитлив екран. Станува збор за свитлив екран сличен на оние кај паметните телефони, како што "Samsung Galaxy Fold" и "Huawei Mate X".

Lenovo го претстави првиот лаптоп со екран кој се превиткува

Smartportal - 14.05.2019

Технологијата за OLED екрани кои се превиткуваат е стигната конечно до доволно ниво за да може веќе да влезе во производство. Тоа го гледаме од најавените модели на Samsung и Huawei, но не можам да не го дадам како пример и телевизорот којшто се ...

Самсунг целосно се откажува од својот флексибилен телефон?

Точка - 14.05.2019

Иако веќе започнаа да ги примаат нарачките за својот револуционерен флексибилен телефон, од Самсунг ги известија корисниците дека датумот за испорака е несигурен. Кога Самсунг пред неколку месеци спектакуларно го претстави својот прв флексибилен ...

Lenovo го најави првиот лаптоп со екран на превиткување (ВИДЕО)

USB - 14.05.2019

Lenovo денеска го најави PC уредот со екран на превиткување, кој на пазарот не се очекува пред 2020. година. Таблетот спаѓа во ThinkPad X1 линијата, но се уште нема официјално име. ThinkPad X1 таблетот има 13.3-инчен 2K OLED дисплеј, со 4:3 однос на ...

Lenovo догодина со првиот Fold лаптоп

Телефони.мк - 14.05.2019

Lenovo потврди дека догодина ќе го лансира првиот Fold лаптоп кој ќе има двоен дисплеј на допир кој ќе може да се превиткува и склопува. Иновативниот лаптоп на Lenovo ќе се користи на тој начин што горниот дел ќе служи како дисплеј за преглед на ...

Omen X 2S е гејминг лаптоп на HP со два екрана (ВИДЕО)

USB - 15.05.2019

Во времето кога лаптопите се тенки, лесни и моќни, тешко е да се понуди нешто ново и така одреден модел да се издвои на пазарот, но сепак, HP има ас во ракавот. Примарниот 15-инчен панел со резолуција од 1080p и фреквенција на освежување од одлични ...

На повидок компјутер на превиткување

Н.Македонија - 14.05.2019

Компанијата „Леново“ го претстави првиот компјутер со екран на превиткување на форумот „Accelerate 2019“, објави порталот „Venturebeat“. Компјутерите на преклопување, познати како лаптопи, постојат одамна, но овде станува збор за екран на ...

Самсунг целосно се откажува од својот флексибилен телефон?

Студенти - 14.05.2019

Иако веќе започнаа да ги примаат нарачките за својот револуционерен флексибилен телефон, од Самсунг ги известија корисниците дека датумот за испорака е несигурен. Кога Самсунг пред неколку месеци спектакуларно го претстави својот прв флексибилен ...

HP Omen X 2S, гејминг лаптоп со два екрани

ЗаЗабава - 16.05.2019

Во времето кога лаптопите се тенки, лесни и моќни, тешко е да се понуди нешто ново и така одреден модел да се издвои на пазарот – сепак, HP има ас во ракавот. Станува збор за HP Omen X 2S кој што е првиот гејминг лаптоп на светот кој што има два ...