TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако Баерн го освои германскиот Суперкуп в среда, Флик ќе оствари нешто невидено

Спортманија - 25.09.2020

Тренерот на баварците е на прагот да испише историја и рекорд каков што не се памети во историјата на фудбалот. Кога седна на клупата на Баерн Минхен, на местото на Нико Ковач како привремено решение, веројатно ни самиот Ханси Флик не веруваше дека ...

Баерн e првиот со 23 победи по ред – го подобри рекордот на Реал

SportMedia - 25.09.2020

Баерн ја победи Севиља со 2:1 и го освои трофеот во УЕФА Суперкупот. Тимот на Ханси Флик ја забележа 23-тата победа по ред. Последен пат Баерн не успеал да победи на 9 февруари кога одигра без голови против РБ Лајпциг.

ФОТО: Чудото тренер на Баeрн, единствениот кој има повеќе трофеи од порази

Sport M - 25.09.2020

Се чини дека Баерн Минхен направи вистински потег што му даде доверба на Ханс Дитер Флик да го предводи германскиот великан. Откако го освои Суперкупот на Европа, со победата од 2:1 против Севиња, Баерн Минхен на најдобар начин ја комплетираше ...

Баерн Минхен е ултимативен шампион, му зеде скалп и на Севиља во Уефа Супер Купот

ММС - 25.09.2020

Во финалето на Уефа Супер Купот, екипата на Баерн Минхен и освојувач на Лигата на Шампионите го совлада победникот на Европа Лига, Севиља, со 2:1 по продолженијата на мечот. Во регуларниот дел, резултатот беше изедначен 1:1, a голот на човекот кој е ...

Баерн го надмина Реал и постави уникатен рекорд во Европа (Фото)

Дерби - 25.09.2020

Баерн Минхен мораше да се помачи на синоќешниот Суперкуп натпревар против Севилја, но сепак успеа да го надигра шпанскиот ривал во дополнителните 30 минути игра, со што само ја круниса својата доминација во Европа оваа сезона.

Каков податок: Ова е доказ за доминацијата на машинеријата на Флик

Спортски - 25.09.2020

Баерн Минхен е екипата која доминира во европскиот фудбал, доведувањето на Ханс Флик на клупата се покажа како полн погодок. Имено, откако Флик го превзема Баерн овој тим освои повеќе трофеи отколку што запишале порази или нерешени резултати.

Лопетеги: Место во понеделник играме во недела, ова го има само во Шпанија

Спортски - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Јулиен Лопетеги беше горд на своите играчи иако беа поразени од Баерн после продолженија во борбата за Суперкупот на Европа, но во изјавата по мечот тој ја критикуваше и шпанската лига поради распоредот.

Каков тренер! Флик има повеќе трофеи со Баерн отколку порази и ремија заедно

Екипа - 25.09.2020

Беше во позадина, а на заминување Нико Ковач предложо токму тој да биде неговиот наследник во Баерн Минхен. Го презеде баварскиот клуб и оттогаш нанижа 35 триумфи, едно реми и два порази на 38 натпревари. А освои четири трофеи.

Ханси Флик и торба полна со трофеи, статистика за историја!

СуперСпорт - 25.09.2020

Ханс-Дитер Флик го презеде тимот на Баерн Минхен од Никo Ковач на крајот на минатата година. Тој му беше асистент, па доби можност како вршител на должноста на шеф на стручен штаб, сè додека управата на клубот не донесе одлука кој ќе го наследи ...

Ако сакате победи и титули, земете го Ханси Флик

Дриблинг - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик е во фокусот на вниманието по вчерашната победа на шампионот на Германија во Суперкупот на УЕФА. Флик од помошник тренер до херој во Баерн Минхен, под негово раководство, екипата запиша 35 победи, еден нерешен ...

Тренерот на Севилја лут на Шпанците, дали е можен кикс во првенството?

Спортманија - 25.09.2020

Жали за поразот од Баерн, но повеќе е незадоволен од распоредот кој го има неговиот тим. Севилја даде одличен отпор, но на крајот сепак мораше да подаде рака на подобриот Баерн Минхен, во мечот од Суперкупот на Европа.

Ракитиќ: Видовте ли сега колку е значаен Нојер за Баерн…

SportMedia - 25.09.2020

Иван Ракитиќ, искусниот Хрватски интернационалец не успеа да прокнижи уште еден трофеј во својата богата ризница. На кам бекот во Севиља, загуби во Суперкупот вчеравечер од Баерн Минхен со 2:1, а во изјавата по мечот даде веднаш до знаење каде била ...

Флик со импресивен скор, не е ни година дена во Баерн а веќе има четири трофеи, но за тоа ги фали само играчите: Имаат ...

Дерби - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик зад себе има извонредна сезона на професионален план откако го презеде баварскиот тим. Флик го наследи Нико Ковач на клупата на Баерн Минхен и требаше да биде само привремено решение, за на крај да добие ...

ФОТО: Нојер е неверојатен – има подобра статистика од кој било фудбалер на Севиља

Gol.mk - 25.09.2020

Кога е најпотребно, Мануел Нојер секогаш е тука да ја спушти „ролетната“ од својот гол и по кој знае кој пат да биде клучна фигура на својот тим. Баерн Минхен синоќа го освои трофејот од Суперкупот на УЕФА, откако со минимални 2-1 славеше над Севиља ...

Томас Милер испиша историја во својата земја – стана најтрофеен Германец

Gol.mk - 25.09.2020

Екипата на Баерн Минхен со победата над Севиља (2-1) во Будимпешта, по вторпат во својата клупска историја го освои трофејот од Суперкупот на УЕФА, натпревар кој го сочинуваат шампионите во ЛЕ и ЛШ.

Каков марш на Ханси Флик – Има само три порази со Баерн, а веќе освои четири пехари

Спортманија - 25.09.2020

Неверојатно добар е потегот на Управата на Баварците со изборот на тренерот што оствари легендарен подвиг со повеќе трофеи од порази Управата на Баерн Минхен го направи веројатно и најдобриот потег во овој милениум со изборот на Ханси Флик за тренер ...

Продолеженијата кобни за Севиља, Баерн Минхен триумфираше во Супер купот на Европа! (видео)

OhridNews - 25.09.2020

Фудбалерите на Баерн Минхен ја освоија титулата и во Супер купот на Европа. „Баварците“ во спектаклот во унгарскиот град Будимпешта славеа против составот на Севиља со 2-1 после дополнителни продолженија. Регуларниот дел од мечот заврши 1-1.

Флик: Понекогаш фудбалот пишува убави приказни

Sport M - 25.09.2020

Будимпешта, 25 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик беше воодушевен по победата над Севиља со 2: 1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како ...

Флик: Покажавме сензационален менталитет, фудбалот често пишува убави приказни

Gol.mk - 25.09.2020

Баерн Минхен ја отвори сезоната како што ја затвори минатата – со трофеј. Во Суперкупот на УЕФА, германскиот гигант иако пред себе ја имаше расположената и секогаш незгодна Севиља, сепак најде решение и славеше со минимални 2-1.

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

Sport M - 25.09.2020

Будимпешта, 25 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат.

Германска машинерија: Баерн Минхен урна европски рекорд

Екипа - 25.09.2020

Баерн Минхен е непобедлив. Можеби Севилја успеа да даде и силен отпор на синоќешниот Суперкуп на УЕФА во Будимпешта, но на крајот, сепак, по продолженија загуби со 2-1. А тоа беше 23. победа по ред за баварскиот клуб и актуелен европски првак во ...

Милер влезе во историјата на германскиот фудбал

Спортманија - 25.09.2020

Победата над Севилја донесе дополнителна радост на играчот кој целата кариера е во дресот на Баерн Минхен Играта на Баерн Минхен во изминативе 10-тина години речиси и да не може да се замисли без Томас Милер.

Баерн победник во суперкуот на УЕФА, Милер влезе во историјата на германскиот фудбал

Алфа - 25.09.2020

Баерн Минхен е апсолутен фудбалски владетел во Европа. По престижниот трофеј во Лигата на шампионите, го освоија и пехарот во Суперкупот на УЕФА откако ја победија Севиља со 2-1 по продолженија.

Геце повторно во Баерн (М)

Вечер Прес - 25.09.2020

Германскиот весник „Билд“ ја пласираше сензационалната информација дека легендарниот репрезентативец на „панцирите“, Марио Геце, повторно ќе го облече дресот на новиот европски клупски шампион, тимот на Баерн (М).

Не е само клучната одбрана во финишот: Страшниот податок за Нојер од мечот против Севилја (Фото)

Дерби - 25.09.2020

Мануел Нојер е вистински господар на голот и клучен играч на Баерн Минхен на најважните натпревари, а тоа го докажа и изминатава вечер во која во два наврати го спасуваше својот тим. Баерн во најголем дел од мечот беше подобар тим и создаде далеку ...

Неверојатните одбрани на Нојер со кои го однесе Баерн до титулата 🎥

Спортски - 25.09.2020

Екипата на Баерн Минхен по 120 минути игра успеа да ја совлада Севиља и да го освои Супер купот. Шпанците во текот на натпреварот имаа неколку одлични шанси, но неверојатниот Мануел Нојер го бранеше и невозможното.

Лопетеги: Никогаш не е пријатно кога ќе загубиш

SportMedia - 25.09.2020

Севиља синоќа не успеа да го изненади најдобриот тим во Европа, и загуби со 2:1, во Суперкупот на Европа од БАерн Минхен. Стратегот на Шпанците, Хуна Лопетеги по мечот изјави дека не секој тим во Стариот континент годинава успеал да го намачи БАерн.

Флик: Фудбалот понекогаш пишува убави приказни

SportMedia - 25.09.2020

Баерн Минхен синоќа го освои Суперкупот на Европа, откако ја совлада Севиља со конечни 2:1. Дуелот мина во интересна атмосфера, Баерн не доминираше како што сите очекуваа туку мораа Баварците и тоа како да се помачар за да стигнат до посакуваниот ...

ВИДЕО: Баерн (M) по втор пат го освои УЕФА Суперкупот

Вечер Прес - 25.09.2020

Европскиот клупски шампион Баерн (М) го победи освојувачот на Лига Европа, Севилја во Суперкупот на УЕФА со 2:1 по двете продолженија од по 15 минути. Шпанците го отворија резултатот со голот од пенал на Лукас Окампос во 13. минута.

Баерн е машинерија: Го освои и Супер купот

Република - 25.09.2020

Европскиот шампион Баерн Минхен, вечерва го победи освојувачот на Лига Европа, Севилја во Суперкупот на УЕФА со 2:1 по продолженија. Шпанците го отворија резултатот со голот од пенал на Лукас Окампос во 13. минута.

Баерн по втор пат го освои УЕФА Суперкупот

24 Вести - 25.09.2020

Европскиот шампион Баерн Минхен, вечерва го победи освојувачот на Лига Европа, Севилја во Суперкупот на УЕФА со 2:1 по продолженија. Шпанците го отворија резултатот со голот од пенал на Лукас Окампос во 13. минута.

Баерн по втор пат го освои УЕФА Суперкупот

Сител - 25.09.2020

Европскиот шампион Баерн Минхен, вечерва го победи освојувачот на Лига Европа, Севилја во Суперкупот на УЕФА со 2:1 по продолженија. Шпанците го отворија резултатот со голот од пенал на Лукас Окампос во 13. минута.

(ВИДЕО) Со неверојатните одбрани на Мануел Нојер Баерн го освои Супер купот

Нетпрес - 25.09.2020

Екипата на Баерн Минхен по 120 минути игра успеа да ја совлада Севиља и да го освои Супер купот. Шпанците во текот на натпреварот имаа неколку одлични шанси, но неверојатниот Мануел Нојер го бранеше и невозможното.

Флик: Понекогаш фудбалот пишува убави приказни

Либертас - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик беше воодушевен по победата над Севиља со 2: 1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како онаа на Чави Мартинез, кој го постигна ...

Флик: Понекогаш фудбалот пишува убави приказни

Опсервер - 25.09.2020

Будимпешта, 25 септември 2020 () – Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик беше воодушевен по победата над Севиља со 2: 1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како онаа ...

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

Опсервер - 25.09.2020

Будимпешта, 25 септември 2020 () – Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат.

Флик: Понекогаш фудбалот пишува убави приказни

Сител - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик беше воодушевен по победата над Севиља со 2: 1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како онаа на Чави Мартинез, кој го постигна ...

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

Сител - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат. Сепак, стручњакот ги пофали своите играчи дека се рамноправни со најдобриот тим во ...

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

Либертас - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат. Сепак, стручњакот ги пофали своите играчи дека се рамноправни со најдобриот тим во ...

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

Курир - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат. Сепак, стручњакот ги пофали своите играчи дека се рамноправни со најдобриот тим во ...

Флик: Понекогаш фудбалот пишува убави приказни

А1 On - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик беше воодушевен по победата над Севиља со 2: 1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како онаа на Чави Мартинез, кој го постигна ...

Лопетеги тажен по поразот од Баерн

Република - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат. Сепак, стручњакот ги пофали своите играчи дека се рамноправни со најдобриот тим во ...

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

А1 On - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат. Сепак, стручњакот ги пофали своите играчи дека се рамноправни со најдобриот тим во ...

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Кајгана - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик, беше воодушевен по победата над Севиља со 2:1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како онаа на Чави Мартинез, кој го постигна ...

Флик: Фудбалот пишува и убави приказни

Денешен - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик беше воодушевен по победата над Севиља со 2: 1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како онаа на Чави Мартинез, кој го постигна ...

Лопетеги: Боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

Денешен - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат. Сепак, стручњакот ги пофали своите играчи дека се рамноправни со најдобриот тим во ...

Флик: Понекогаш фудбалот пишува убави приказни

MakPress - 25.09.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик беше воодушевен по победата над Севиља со 2: 1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на Баварците. Тој рече дека понекогаш фудбалот пишува толку убави приказни како онаа на Чави Мартинез, кој го постигна ...

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

MakPress - 25.09.2020

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази секогаш болат. Сепак, стручњакот ги пофали своите играчи дека се рамноправни со најдобриот тим во ...

„Машина“ за трофеи: Баерн Минхен го освои и европскиот Супер-Куп

ТВ21 - 24.09.2020

Баерн Минхен ја продолжи „жетвата“ на трофеи. После германското првенство, германскиот Куп, трофејот во Лигата на шампионите, „Баварците“ вечерва го освоија пехарот од европскиот Супер-Куп. Во финалето Баерн ја совлада Севиља после продолженијата.

Походот на Баерн продолжува, преку Севилја до европскиот Суперкуп

Макфакс - 25.09.2020

Можеби им беа потребни 120 минути, но победничката низа на Баерн Минхен и серијата на освојувања трофеи продолжи и во УЕФА Суперкупот во Будимпешта, откако со 2:1 ја победија упорната Севилја за прв трофеј во новата сезона.