TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАТО се враќа на Криволак, членството носи безбедност за земјата

ТВ21 - 15.08.2018

Дел од американските копнени сили во Европа ќе имаат неколкудневна обука на воениот полигон Криволак, а догодина дури 1000 војници од составот на КФОР во Косово, предводени од НАТО, се очекува полигонот да го користат како тренинг центар, што беше ...

Шекеринска: Членството во НАТО ќе го отстрани стравот од воени конфликти

Фокус - 15.08.2018

Членството на Македонија во НАТО е шанса да се стави точка на сите стравувања од можни воени конфликти во соседството, поради кои и нашата земја плати висока цена, порача министерката Шеќеринска при посетата на полигонот Криволак, каде до 20 август ...

Шварцер Блум: Членството во НАТО е гарaнт за безбедноста

Телма - 15.08.2018

Стабилноста и безбедноста раѓаат просперитет и развој, а членството во НАТО е гарант за тоа, порача денеска од воениот полигон Криволак, заменик амбасадорката на САД во земјава, Швацер Блум, каде заедно со министерката за одбрана Шекеринска ...

Шварцер Блум: Членството во НАТО е гарaнт за безбедноста

Канал5 - 15.08.2018

Стабилноста и безбедноста раѓаат просперитет и развој, а членството во НАТО е гарант за тоа, порача заменик амбасадорката на САД во земјава, Шварцер Блум. Изјавата ја даде од воениот полигон Кривилак, каде присуствуваше на вежба на 200 војници од ...

Шекеринска: Членството во НАТО ќе го отстрани стравот од нови воени конфликти

Сител - 15.08.2018

Членството на Македонија во НАТО е шанса да се стави точка на сите стравувања од можни воени конфликти во соседството, поради кои и нашата земја плати висока цена, порача министерката Шеќеринска при посетата на полигонот Криволак, каде до 20 август ...

(Видео) Шекеринска: Подготвени сме за сојузништво со НАТО

Макфакс - 15.08.2018

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска присуствуваше на отворениот ден на обуката на копнени сили на САД која се одвива на армискиот полигон „Криволак“.

Стабилност и безбедност на државата со членство во НАТО

ТВ21 - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за стабилност и безбедност на граѓаните, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум.

Шекеринска: Македонија има капацитет за членство во НАТО

1tv - 15.08.2018

Со членството во НАТО Алијансата, Македонија не очекува само да ги користи ресурсите кои доаѓаат оттаму, туку има и што да им понуди на своите сојузници. Вежбите на американската војска во Криволак се посебен доказ за тоа, а од граѓаните очекуваме ...

Шекеринска и Шварцер Блум: Македонското членство во НАТО нуди шанса за безбедност и просперитет во регионот

Телма - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска: Македонија има што да им понуди на сојузниците

Р.С.Европа - 15.08.2018

Македонија не очекува само да стане земја членка на НАТО и да ги користи придобивките на членството, туку таа е држава која има што да им понуди на сојузниците, а воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа, изјави денеска министерката за ...

Тренинг активност на армијата на САД во Европа на армискиот полигон Криволак

Сител - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска на Криволак: Македонија има што да понуди на НАТО

Стандард - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шекеринска од Криволак: Македонија не очекува само прием во НАТО, туку има што да им понуди на сојузниците

1tv - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска на Криволак на тренинг активности на Армијата на САД

CivilMedia - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска: Членството во НАТО ќе го отстрани стравот од воени конфликти

Нова ТВ - 15.08.2018

Членството на Македонија во НАТО е шанса да се стави точка на сите стравувања од можни воени конфликти во соседството, поради кои и нашата земја плати висока цена, порача министерката Шеќеринска при посетата на полигонот Криволак, каде до 20 август ...

Шекеринска во посета на американската обука на „Криволак“: Подготвени сме за сојузништво со НАТО

Press24 - 15.08.2018

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денес присуствуваше на отворениот ден на Обуката на копнени сили на САД што се одвива на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска: Македонија има капацитет за членство во НАТО

Либертас - 15.08.2018

Со членството во НАТО Алијансата, Македонија не очекува само да ги користи ресурсите кои доаѓаат оттаму, туку има и што да им понуди на своите сојузници. Вежбите на американската војска во Криволак се посебен доказ за тоа, а од граѓаните очекуваме ...

Шекеринска и Шварцер Блум: Македонското членство во НАТО е шанса за безбеден регион и просперитет

Слободен Печат - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска на Криволак: Македонија има што да им понуди на сојузниците во НАТО

Слободен Печат - 15.08.2018

Шекеринска информираше дека во изминатиот период е инвестирано во капацитетите на Криволак и нивното сертифицирање. Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на ...

Шекеринска од Криволак: Македонија има што да и понуди на Алијансата

Либертас - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска на Криволак на тренинг активности на Армијата на САД

Курир - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска: Македонија има капацитет за членство во НАТО

Бриф - 15.08.2018

о членството во НАТО Алијансата, Македонија не очекува само да ги користи ресурсите кои доаѓаат оттаму, туку има и што да им понуди на своите сојузници. Вежбите на американската војска во Криволак се посебен доказ за тоа, а од граѓаните очекуваме да ...

Шекеринска-Блум: Очекуваме граѓаните во Македонија да не поддржат на патот кон ЕУ и НАТО

Press24 - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска очекува Македонија да профитира од Криволак (ВИДЕО)

+инфо - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека Македонија не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да им понуди на сојузниците, порача денеска министерката за ...

Вежбањето на Армијата на САД на Криволак е доказ дека Македонија има што да му понуди на НАТО, рече Шекеринска

Сакам да кажам - 15.08.2018

Македонија има што да му понуди на НАТО, а присуството на војниците на Алијансата на армискиот полигон „Криволак“ придонесуваат за зголемување на локалната побарувачка, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Шекеринска на Криволак на тренинг активности на Армијата на САД во Европа

А1 On - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска и Шварцер Блум: Македонското членство во НАТО е шанса за безбеден регион и просперитет

Либертас - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шеќеринска: Македонија има што да им понуди на сојузниците во НАТО

Н.Македонија - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шекеринска од Криволак: Македонија има што да и понуди на Алијансата

iPortal - 15.08.2018

Mинистерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

На Криволак тренинг активности на Армијата на САД во Европа

Сител - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска и Шварцер Блум: Македонското членство во НАТО е шанса за безбеден регион и просперитет

А1 On - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска на Криволак: Македонија не очекува само прием во НАТО, туку има што да им понуди на сојузниците

А1 On - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шекеринска на Криволак на тренинг активности на Армијата на САД во Европа

МКД - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствува на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска и Шварцер Блум: Македонското членство во НАТО е шанса за безбеден регион

МКД - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, оценија денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска на Криволак: Македонија има што да им понуди на сојузниците во НАТО

Независен - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шекеринска на Криволак на тренинг активности на Армијата на САД во Европа

Независен - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска и Шварцер Блум: Македонското членство во НАТО е шанса за безбеден регион и просперитет

Локално - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска на Криволак: Македонија не очекува само прием во НАТО, туку има што да им понуди на сојузниците

24 Вести - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шекеринска со американски војници на Криволак

Press24 - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

(ГАЛЕРИЈА) Шекеринска: Македонското членство во НАТО е шанса за безбеден регион и просперитет

Фактор - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска на Криволак: Македонија не очекува само прием во НАТО, туку има што да им понуди на сојузниците

Република - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шекеринска на Криволак на тренинг активности на Армијата на САД во Европа

Слободен Печат - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

(ФОТО) Механизмот на НАТО најдобро може да обезбеди стабилност на регионот

Вечер - 15.08.2018

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, истакнаа денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката на САД во Македонија, Микаела Шварцер Блум, одговарајќи на новинарско прашање за ...

Шекеринска на Криволак: Македонија не очекува само прием во НАТО, туку има што да им понуди на сојузниците

Либертас - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шеќеринска на воена вежба во Криволак

Денешен - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализира на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска: Македонија има што да им понуди на сојузниците

Глас на Америка - 15.08.2018

Американски воени единици во Европа, изведоа воени вежби на Криволак СКОПЈЕ — Американски воени единици, кои од почетокот на август се на Криволак, денеска пред шефицата на македонската одбрана Радмила Шекеринска и заменик-амбасадорката на САД ...

Шекеринска на Криволак: Македонија не очекува само прием во НАТО, туку има што да им понуди на сојузниците

Локално - 15.08.2018

Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска министерката за одбрана Радмила ...

Шекеринска во посета на обуката на американските копнени сили

ТВ21 - 15.08.2018

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменик амбасадорката на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум присиствуваа на тренинг активноста која Армијата на САД во Европа ја реализираше на армискиот полигон „Криволак“.

Шекеринска на Криволак

Кајгана - 15.08.2018

Криволак, 15 август 2018 (МИА) - Воениот полигон Криволак е типичен пример за тоа дека РМ не очекува само да стане земја членка на НАТО, да ги користи придобивките на членството, туку дека како држава има што да понуди на сојузниците, порача денеска ...