TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од корона денеска починал и расчинетиот српски владика Артемије

Канал5 - 21.11.2020

Поранешниот епископ Рашко-призренски , Артемије почина денеска, пренесуваат медиумите. Според медиумите, тој починал денеска како резултат корона вирусто во болница во Ваљево. Владиката Артемије бил сменет во 2010 година од Синодот на Српската ...

Уште еден српски владика почина од ковид-19

Република - 21.11.2020

Поранешниот епископ рашко-призренски Артемије починал денеска како последица од ковид-19, пишуваат српските медиуми. Тој починал денеска во 85. година од ивотот во болница во Ваљево, пишува „Данас“.

Од корона денеска починал и расчинетиот српски владика Артемије

Скопје1 - 21.11.2020

Поранешниот епископ рашко-призренски Артемије починал денеска како последица од ковид-19, пишуваат српските медиуми. Тој починал денеска во 85. година од животот во болница во Ваљево, пишува „Данас“.