TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🔴 ВО ЖИВО: Објавување на пресудата за „Монструм“

ТВ21 - 23.02.2021

Во основниот Кривичен суд во тек е објавување на пресудата за случајот „Монструм“ кој се однесува на петкратното убиство кај „Смилковско езеро“. Случајот беше вратен на повторно судење. Обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за тројца ...

Пресуда за „Монструм“ - втор пат

Р.С.Европа

ИСЧЕКУВАЊЕ: Јавноста ќе ја чуе пресудата за грозоморниот случај „Монструм“

Фактор

Пресуда за „Монструм” (ВО ЖИВО)

24Инфо

ВО ЖИВО: Пресуда за случајот „Монструм”

Слободен Печат - 23.02.2021

Во моментов се изрекува пресудата за осудените во случајот ...

Пресуда за „Монструм“ (ВО ЖИВО)

Опсервер

Доживотен затвор за тројца обвинети во „Монструм“

Фокус - 23.02.2021

Денеска во Кривичниот суд беше објавена пресудата за случајот „Монструм“, односно за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, што се случи на 12 април 2012 година. Доживотен затвор добија Алил Демири и браќата Агим и Африм Исмаиловиќ, за кои ...

Денеска пресудата за „Монструм“

ТВ21

Почна судењето за „Монструм”

Опсервер - 23.02.2021

Под силно полициско обезбедување денеска во Кривичниот суд Скопје, почна последното рочиште за петкратно убиство кај Смилковско eзеро на 12 април 2012 година. За кривичното дело „тероризам” во овој судски предмет се обвинети Халил Демири и Африм ...

Почна судењето за „Монструм”

Сител

(ВИДЕО) Пресуда за случајот „Монструм“

Фокус

Почна судењето за „Монструм"

Канал5

(ВО ЖИВО) Почна судењето за „Монструм”

iPortal

Денеска пресуда за „Монструм”

Бизнис Вести - 23.02.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да биде изречена пресудата за случајот „Монструм”, за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април 2012 година. Случајот „Монструм” го води судијата Огнен Ставрев, а застапници на ...

Пресуда за обвинетите во случајот „Монструм“

Р.С.Европа

Во Кривичниот суд денес пресуда за случајот „Монструм“

Локално

Денеска пресуда за „Монструм“

Кајгана

Денеска конечно ќе биде изречена пресудата за „Монструм“

МКД

Денеска пресуда за „Монструм”

24Инфо

Денеска пресуда за случајот „Монструм“

Курир

Независен ММС Фокус Press24 Скопје инфо Frontline 24 Вести Сител

(ВО ЖИВО) Пресуда за случајот „Монструм“

360 степени - 23.02.2021

По три години судење во Основниот кривичен суд во Скопје, денеска ќе се изрече пресудата за случајот „Монструм“. Шест обвинети по вторпат од првостепениот суд ќе ја слушнат одлуката дали се виновни или не за петкратното убиство кај Смилковско Езеро ...

(ВО ЖИВО) Пресуда за случајот „Монструм“

Либертас

Се очекува пресудата за „Монструм“

Н.Македонија - 23.02.2021

Кривичниот суд денеска треба да донесе втора пресуда за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро што се случи на 12 април 2012 година. Алил Демири, Африм и Агим Исмаиловиќ се обвинети за тероризам и за нив обвинителството ...

Втора пресуда за „Монструм“

Точка

Втора пресуда за „Монструм“

MTM