TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дуелот меѓу Младост Богданци и Металург е одложен

SportMedia - 24.09.2020

Средбата од петтото коло на групата “Б“, меѓу екипите на Младост Богданци и на Металург, која требаше да се одигра утре со почеток во 20:30 часот е одложена. Поради обврските во Лига Европа, тимот од Автокоманда побара овој дуел да биде померен, а ...

Одложена е средбата меѓу екипите на Младост и на Металург

РК Металург - 24.09.2020

Средбата од петтото коло на групата “Б“, меѓу екипите на Младост Богданци и на Металург, која требаше да се одигра утре со почеток во 20.30 часот, е одложена. Средбата е одложена на барање на Металург, поради нашите обврски во ЕХФ Лигата на Европа.

Младост му излезе во пресрет на Металург во Суперлигата

Gol.mk - 24.09.2020

Младост Богданци и Металург го одложија меѓусебниот дуел во Суперлигата поради обврските на тимот од Автокоманда во Европа. Двата македонски тима требаше да се судрат на 25 септември во рамки на 5.

Одложен е натпреварот меѓу Младост и Металург!

24 Ракомет - 24.09.2020

Едниот од трите натпревари што требаше да бидат на програмата утре од 5. коло во групата Б од Суперлигата е одложен. Станува збор за средбата меѓу Младост Богданци и Металург, кој е одложен поради европските обврски на тимот од Автокоманда.

Кастратовиќ: Верувам во мојот тим, пласманот во групната фаза…

Дерби - 24.09.2020

Металург успеа да слави над Криенс со два разлика во првиот меч од второто квалификациско коло за пласман во групната фаза на Лига Европа. Меѓутоа ова е само „прво полувреме“ и металурзите предноста ќе треба да ја потврдат на реваншот во Цирих.

Кастратовиќ: Верувам во мојот тим

РК Металург - 24.09.2020

Металург го доби првиот натпревар со екипата на Криенс, од второто квалификациско коло на Лига Европа. Победивме со два гола разлика и со таа предност ќе патуваме во Цирих, каде претстојниот вторник ќе се одигра реванш средбата меѓу овие две екипи.

Металург се доближи до групната фаза на Лигата на Европа

Н.Македонија - 24.09.2020

РАКОМЕТ Верувам во мојот тим и знам дека момците можат да одиграат многу подобро отколку што одиграа во првиот натпревар. Свесни бевме дека патникот за Лигата на Европа ќе се решава во Швајцарија, рече тренерот на Металург, Зоран Кастратовиќ, по ...

Ракометна Лига Европа: Металург во Скопје го победи Криенс со 26-24

24 Вести - 23.09.2020

Ракометарите на Металург го совладаа швајцарски Криенс со 26-24 (14-13) во меч од второто квалификациско коло во Лига Европа одигран во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Тимот од Автокоманда иако губеше во поголемиот дел од второто полувреме, сепак ...

Кастратовиќ: Реваншот со Криенс е влог за европски Металург

SportMedia - 24.09.2020

Металург го доби првиот натпревар против Криенс, од второто квалификациско коло на Лигата на Европа, па сите мисли полека се насочуваат на реваншот во Швајцарија. Тренерот Кастратовиќ полека ја подготвува стратегијата за вториот меч.

„Верувам во овие момци, пласманот во ЕЛ го издигнува Металург на европско ниво“

Gol.mk - 24.09.2020

Единствениот македонски тим кој сè уште е во игра за групна фаза во Европската лига, Металург ја доби првата битка со Кринс, во второто квалификациско коло од новоформираното натпреварување на ЕХФ.

Кастратовиќ: Пласманот во групната фаза ќе го издигне Металург како клуб на европско ниво

24 Ракомет - 24.09.2020

Металург го доби првиот натпревар со екипата на Криенс, од второто квалификациско коло на Лига Европа со 26-24. Реванш натпреварот меѓу овие две екипи ќе се одигра во вторник во Цирих, а тренерот Зоран Кастратовиќ верува дека неговите избраници ...

Кастратовиќ: Двата гола предност ќе не држат будни, момците ќе покажат дека Металург е клуб на европско ниво

Екипа - 24.09.2020

За пласман во групната фаза од новоформираната ракометна Лига на Европа, Металург ќе треба да ја одбрани предноста заработена на домашен терен од два гола на гостувањето кај Криенс следниот вторник.

Коронавирусот ја одложи средбата меѓу Металург и Работнички

РК Металург - 23.09.2020

Средбата од четвртото коло на македонската Суперлига, меѓу екипите на Металург и на Работнички, е одложена на неодредено време, откако тимот на Работнички пријави дури 15 ракометари позитивни на Ковид 19.

Металург со два гола предност патува на реваншот против Криенес

Сител - 23.09.2020

Ракометарите на Маталург обезбедија два гола предност за реваншот против Криенес во квалификациите за Лигата на Европа Тиморт на Металург го совлада швајцарскиот претставник Криенс со 26:24 (14:13), во првиот меѓусебен натпревар, од последното ...

Металург ќе брани +2 на реваншот со Криенс во Цирих

Спортклуб - 23.09.2020

Металург успеа да ја добие првата битка против швајцарскиот Криес во рамките на Лига Европа. Тимот од Автокоманда ќе патува во Швајцарија за реваншот со +2 (26:24). Резултатот е одраз на тоа што се играше гол за гол и ниту една од екипите имаше ...

Ракометарите на Металург со мала предност (26-24) по првиот дуел со Криенс во 2. коло во ел

Алфа - 23.09.2020

Металург го совлада Криенс со 26-24 и ќе има мака за да дојде до групниот сегмент во Европската машка ракометна лига. Составот од Автокоманда синоќа во Јане Сандански водеше на полувреме со гол, во средината од второто губеше со два разлика, па ...

Металург ја доби првата битка со Криенс

Вечер Прес - 23.09.2020

Поранешниот македонски ракометен шампион Металург, славеше на првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на Европа, против Криенс 26:24 (14:13) и во Цирих ќе патуваме со предност од два гола.

Металург ја доби првата битка со екипата на Криенс

РК Металург - 23.09.2020

Металург ја совлада екипата на Криенс во првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лига Европа. Цврстиот и квалитетен швајцарски претставник го совладавме со резултат 26:24 (14:13) и во Цирих ќе патуваме со предност од два гола.

Фотогалерија од средбата Металург – Криенс

РК Металург - 23.09.2020

Екипата на Металург вечерва го совлада тимот на Криенс, во првиот меѓусебен натпревар, кој се одигра во рамките на второто квалификациско коло на Лига Европа. Противникот го совладавме со два гола разлика и со таа предност ќе патуваме во Цирих, каде ...

ЛЕ: Металург го победи Швајцарски Криенс

MakPress - 23.09.2020

Ракометарите на Металург го совладаа швајцарски Криенс со 26-24 (14-13) во меч од второто квалификациско коло во Лига Европа одигран во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Тимот од Автокоманда иако губеше во поголемиот дел од второто полувреме, сепак ...