TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Еден детал ги открил: Меган Маркл и принцот Хари го чекаат првото дете!

Екран - 12.07.2018

Истата работа ја открило и нејзината јатрва, Кејт Мидлтон, во текот на претходните бремености… Дека принцот Хари и Меган Маркл посакуваат деца, веќе е познато, а нивното последно патување во Ирска може да ги крие тајните пораки што укажуваат на тоа ...

Фотографии кои покажуваат дека Принцот Хари и Кејт Мидлтон се најдобри другари

Среќа.mk - 12.07.2018

Кралското семејство е секогаш под будното око на јавноста, а најчесто се пишува за кралските парови Веилијам и Кејт и новиот брачен пар, Хари и Меган. Тоа што во јавноста не се збори, а од фотографиите е очигледно, односот меѓу Хари и неговата снаа, ...

Меган од многу пресоблекување заборавила на еден важен детаљ (ФОТО)

+инфо - 12.07.2018

Војвотката од Сасекс Меган Маркл пристигнала во придружба на својот сопруг принцот Хари во Ирска каде што за само неколку часа променила четири стајлинзи. Војвотката од Сасекс Меган Маркл пристигнала во придружба на својот сопруг принцот Хари во ...

Урнебесно видео: Принц Вилијам едвај се воздржал да не прсне од смеење среде сериозна церемонија

Убавина и Здравје - 12.07.2018

Британското кралско семејство е во центарот на светското внимание: После Меган Маркл на ред дошол принц Вилијам Прво била одржана крштевката на принц Луис, а потоа била одржана и церемонијата за 100-годишнината на Кралското воено воздухопловство на ...

Војводата и војвотката на Сусекс во посета на Даблин (Видео)

1tv - 12.07.2018

Даблин ги добредојде принцот Хари и Меган Маркл. Дводневната посета е првата тура на брачниот пар. -Сметам дека се прекрасен пар, навистина ми се допаѓаат. Убаво е што го гледаме Хари среќен после сите проблеми.

Модни комбинации на Меган Маркл погодни за деловен изглед

Stylist - 12.07.2018

Меган Маркл, сега веќе војвотката од Сасекс, во моментов е на кралска турнеја во Ирска и заедно со принцот Хари посетија повеќе институции, а направија средба и со претседателот на државата.

(Галерија) Кралската двојка во Ирска: Меган Маркл и во костум и во фустан е модна икона

Женски магазин - 12.07.2018

Меган Маркл доби прекрасен дочек на колеџот „Тринити“ во Даблин, пет години по добивањето на престижната награда на универзитетот за нејзината актерска кариера. Војвотката од Сасекс го посети реномираниот универзитет во ноември 2013-та година за да ...

Девојче не може да ги тргне рацете од Меган, реакцијата на Хари - непроценлива (фото)

Црнобело - 12.07.2018

Меган Маркл е новата „принцеза од бајките“ за девојчињата ширум светот. Тие се воодушевени од насмеаната Војвотка од Сасекс, а едно девојче ја покажа својата љубов кон Меган за време на нејзината посета на Ирска.

Дали е ова најубавиот фустан во кој сме ја виделе Меган Маркл? (фото+видео)

Хитпортал - 11.07.2018

Бившата актерка и војвотка од Сасекс се наоѓа во Ирска, на официјално прво службено патување со својот сопруг. Иако беше на мета на новинарите поради нејзиниот конзервативен стил откако се омажи за принцот Хари, Меган успева во периодов да ...

Меган Маркл: Холивудски гламур во кралска верзија

Кајгана - 11.07.2018

Сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл со секое следно појавување во јавноста покажува дека вешто учи како да се носи со кралската улога. Поранешната актерка нејзиниот беспрекорен моден стил го преточува во кралска елеганција, ...

Моден маратон: Меган Маркл промени 3 фустани во еден ден (фото)

Црнобело - 11.07.2018

Три различни бои, три различни фризури и три различни фустани носеше Меган Маркл на нејзиниот прв моден маратон во кралската улога. Меган го започна денот на прославата по повод Стогодишнината на Кралската воздухопловна федерација, каде стоеше до ...

(ФОТО) Меган Маркл ја покорила Ирска со четири беспрекорни аутфити

Екран - 11.07.2018

Војводата и војвотката од Сасекс моментално се во Ирска. Тие заминале веднаш по прославата на годишнината од Кралските воздухопловни сили, и ова е нивното прво официјално патување. Очекувано, Меган Маркл ги спакувала елегантно дизајнираните парчиња ...

Пресврт во кралското семејство: Меган во преден план со кралицата Елизабета, Кејт тргната на страна!

Точка - 11.07.2018

По повод прославата на стогодишнината од Кралските воздухопловни сили, членовите на славната монархија, вчера имаа неколку официјални настани. Меѓу нив најзабележана била „неверојатната четворка“ - принцовите Вилијам и Хари, со сопругите Кејт и ...

Меган Маркл ја покорила Ирска во четири беспрекорни аутфити

Точка - 11.07.2018

Војвотката и војводата од Сасекс моментално се наоѓаат во Ирска, а ова е нивното прво заедничко службено патување. Очекувано, Меган за патувањето спакувала само елегантни дизајнерски парчиња и веќе во неполни два дена нè воодушевила во дури четири ...

Меган Маркл постојано носи ист фустан?

Fashionel - 11.07.2018

Меган Маркл деновиве е на својата прва турнеја во Ирска како Војвотка од Сасекс, па нејзините појавувања се анализираат од сите аспекти. Неодамна се појави во елегантна креација на „Диор“, а за изгледот доби одлични коментари.

(ФОТО) Меган Маркл во 3 комбинации за еден ден го покажа холивудскиот гламур

Женски магазин - 11.07.2018

Три бои, три фризури и три фустани го направија најепскиот моден ден на Меган Маркл. Меган го започна утрото на стогодишнината на Кралската воздухопловна федерација, каде што стоеше како дел од Кралската позната четворка и веднаш до кралицата ...

Сестрата на Меган “распалила” по принц Хари: Тој е слабак, Дајана би се срамела од него

Пулс24 - 11.07.2018

Постарата полусестра на Меган Маркл, 53-годишната Саманта, не престанува да ги провоцира членовите на кралското семејство. Овен што константно ја напаѓа Меган, овој пат се насочила директно на принцот Хари.

Меган Маркл е бремена!?

ЗаЗабава - 13.07.2018

Дека принцот Хари и Меган Маркл посакуваат деца, веќе е познато, а нивното последно патување во Ирска може да ги крие тајните пораки што укажуваат на тоа дека неодамна венчаната кралска двојка го очекува своето прво дете.

Војводата и војвотката на Сусекс во посета на Даблин (Видео)

Либертас - 12.07.2018

Даблин ги добредојде принцот Хари и Меган Маркл. Дводневната посета е првата тура на брачниот пар. -Сметам дека се прекрасен пар, навистина ми се допаѓаат. Убаво е што го гледаме Хари среќен после сите проблеми.

(Галерија) Холивудски гламур во кралска верзија

Репортер - 11.07.2018

Сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл со секое следно појавување во јавноста покажува дека знае како да се носи со кралската улога. Поранешната актерка нејзиниот беспрекорен моден стил го преточува во кралска елеганција, а ...

Меган Мeркл ја покори Ирска во четири беспрекорни аутфити

Вечер - 12.07.2018

Војвотката и војводата од Сасекс моментално се наоѓаат во Ирска, а ова е нивното прво заедничко службено патување. Очекувано, Меган за патувањето спакувала само елегантни дизајнерски парчиња и веќе во неполни два дена нè воодушеви со дури четири ...

Холивудскиот гламур на Меган Маркл – Најдобро издание до сега (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 11.07.2018

Меган Маркл го донесе холивудскиот гламур во Лондон. Таа вчера имаше три важни настани на кои требаше да се појави, па така три бои, три фризури и три фустани го одбележаа модениот ден на војвотската од Сасекс.