TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристигна најчудната ситуација во Серија А: Чигарини постигна гол од пола терен, судијата го поништи (Видео)

Дерби - 15.03.2019

Со натпреварот меѓу Калјари и Фиорентина беше отворено 28-то коло во Серија А, пресметка која дефинитивно ни го понуди и најчудниот момент во сезоната на стартот на второто полувреме. При водство од 1:0 за домаќините, Чигарини успеа да го совлада ...

Чигарини даде маестрален гол од центар, но џабе се изрдува! (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.03.2019

Супергол беше постигнат на мечот меѓу Каљари и Фиорентина, Лука Чигарини погоди од половина терен, но голот беше поништен. Лука Чигарини даде фантастичен гол од половина терен, се израдува тој, неговите соиграчи и навивачите на Каљари, но судијата ...

Чигарини постигна луд гол од центар, се израдува убаво, па му го поништија (ВИДЕО)

МКД - 15.03.2019

Супергол беше постигнат на мечот меѓу Каљари и Фиорентина, Лука Чигарини погоди од половина терен, но голот беше поништен. Лука Чигарини даде фантастичен гол од половина терен, се израдува тој, неговите соиграчи и навивачите на Каљари, но судијата ...