TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери и отсуството на реакција и молкот на Ковачевски за навредите кон ...

Курир - 14.05.2022

При денешната посета на општина Кисела Вода во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на однесувањето и пцовките на Талат Џафери и ...

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери и молкот на Ковачевски за навредите кон вработените во Собранието

Press24

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери и отсуството на реакција на Ковачевски

Канал5

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери и молкот на Ковачевски за навредите кон вработените во Собранието

Макфакс

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери и отсуството на реакција и молкот на Ковачевски за навредите кон вработените во Собранието

MakPress

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери. отсуството на реакција и молкот на Ковачевски за навредите кон вработените во Собранието

Нетпрес

Мицкоски: Се срамам од однесувањето на Талат Џафери и отсуството на реакција и молкот на Ковачевски за навредите кон вработените во Собранието

Опсервер

Нова ТВ

Дали и каква одговорност треба да понесе спикерот Џафери?

Сител - 13.05.2022

Мобинг или само една жестока реакција во афект? Експертите поделени за снимката на која се слуша како претседателот на Собранието вика по вработени од обезбедувањето во Законодавниот дом. Аријанит Џафери смета дека оставка е најмалку што спикерот ...

Талат Џафери вулгарно кон собраниските службеници

24 Вести

Со навреди и понижување не се разговара ни со животни: Однесувањето на Џафери ја отслукува реалноста на властодршците во Македонија

Курир

Иванов за снимката со Џафери: Некоректно е, треба да се сочуваат нервите

Локално

Реакција на КСС на објавената снимка на која се слуша гласот на претседателот на Собранието

Бизнис Вести

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Џафери по аудио снимката на која навредува, Ковачевски вели недостигаат детали

Фактор

Се бара оставка на Џафери: Недостоен е да го води Собранието!

Слободен Печат - 13.05.2022

Фрапирани сме од примитивизмот на Талат Џафери, кој ја извршува должноста претседател на Собранието, кој мислејќи дека камерите се исклучени, ги навредува и со најпогрдни пцости ги малтретира вработените во Собранието – велат од ВМРО-ДПМНЕ и бараат ...

Премиерот не ги коментира пцовките на Талат, не знае кому се упатени

Телма

(АУДИО) Џафери со пцости и навреди кон собраниските службеници

Алсат-М

СЛУШНЕТЕ ЈА СНИМКАТА ПОРАДИ КОЈА ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Јавноста фрапирана од погрдните зборови на претседателот на Собранието! (АУДИО)

Во Центар

Ковачевски ја видел снимката од Џафери, но не ја коментира оти не се гледа кој со кого зборува

А1 On - 13.05.2022

Премиерот Димитар Ковачевски ја видел снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието Талат Џафери, но не сакаше да ја коментира. Одговарајќи на новинарско прашање за снимката, премиерот Ковачевски рече дека не може да даде конкретен ...

Ковачевски за скандалозната снимка на Џафери: Не можам да коментирам, на снимката не се гледа кој со кого зборува

Курир

Ковачевски не сака да ја коментира снимката од Џафери: „Не се гледа кој со кого разговара“

Локално

Ковачевски: Снимката со Џафери ја слушнав, но не можам да ја коментирам зашто не се гледа со кого разговара

Макфакс

Ковачевски: Не можам да коментирам, на снимката не се гледа кој со кого зборува

Канал5

Ковачевски за скандалозната снимка на Џафери: Не се гледа кој со кого зборува, не можам да коментирам!

Zoom

Ковачевски за снимката на Џафери: Не можам да коментирам, не се гледа кој со кого зборува

24Инфо

Слободен Печат +инфо Опсервер Бриф Press24 Lider Нетпрес Сител

Од кабинетот на Џафери не ја коментираат снимката на која спикерот им се дере на службите: Одговорноста е кај тие што ...

Слободен Печат - 13.05.2022

Претседателот на Собранието Талат Џафери нема да дава никаква изјава денеска за новинарите во врска со вчерашниот инцидент, велат од кабинетот на спикерот во изјава за „Слободен печат“. Ваквиот став следи откако во јавноста се појави снимка од ...

Талат Џафери нема да ја коментира скандалозната снимка, ќе се бара одговорност од тие што не го прекинале преносот?

4NEWS

Од кабинетот на Џафери не ја коментираат снимката oд вчерашниот инцидент: Одговорноста е кај тие што не ги исклучиле микрофоните

Либертас

Кабинетот на Џафери: Одговорноста е кај тие што не го исклучиле тонот и не ја прекинале снимката

Сител

Од кабинетот на Џафери нема да ги објаснат навредите кон службениците

Независен

КАБИНЕТ НА СПИКЕРОТ: Не е виновен Талат Џафери туку се виновни тие што навреме не го исклучиле тонот и не ја прекинале снимката

Денешен

Ковачевски за снимката со Талат Џефери: Не се гледа кој зборува и со кого

Фактор - 13.05.2022

Премиерот Димитар Ковачевски не сака да го осуди говорот на собранискиот спикер Талат Џафери од снимката направена на пленарна седница во Собранието. Претседателот на Владата вели дека недостигаат детали.

Ковачевски не сака да ја коментира снимката од Џафери: „Не се гледа кој со кого разговара“

Либертас

Ковачевски „се прави наудрен“ за пцуењето на Џафери: Ја видов снимката, ама не се гледа ниту кој разговара ниту со кого

MakPress

Премиерот Ковачевски го брани спикерот Џафери: Ја погледнав снимката, но не се гледа со кого се разговара, ниту кој разговара

PressingTV

Ковачевски со смешно објаснување одби да го осуди Џафери за пцуењето

Скопје1

Ковачевски за снимката на Џафери: Таму не се гледа кој со кого зборува

Фокус

КОВАЧЕВСКИ ЗА ЏАФЕРИ: Ја видов снимката, но ништо не можам да кажам, на неа не се гледа ниту кој разговара, ниту со кого разговара

Денешен

Мак. Весник 24 Вести