TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бадел 1892 го доби прволигашкото дерби против Работнички

Екипа - 26.11.2020

Дербито на првото коло во Првата женска кошаркарска лига во групата „Запад“ му припадна на тимот на Бадел 1892 кој славеше над Работнички со 64:40. Домашниот состав стекна предност од девет поени во првата четвртина (18:9), по што следеше ...

„Баделки“ убедливо го надиграа Работнички на дебито во новата сезона

Gol.mk - 26.11.2020

Во првото коло, од Првата женска кошаркарска лига -Запад, кошаркарките на Бадел 1862 од Кисела Вода, вчера на домашен терен триумфираа над екипата на ЖКК Работнички. Сениорките на ЖКК Бадел 1862 на дерби натпреварот, одигран во спортската сала ...

Кошаркарките на „Бадел 1862“ од Кисела Вода триумфираа над екипата на ЖКК „Работнички“

Опсервер - 26.11.2020

Скопје, 26 ноември 2020 () – Во првото коло, од првата женска кошаркарска лига-запад, кошаркарките на „Бадел 1862“ од Кисела Вода, вчера на домашен терен триумфираа над екипата на ЖКК „Работнички“.

Кошаркарките на „Бадел 1862“ од Кисела Вода триумфираа над екипата на ЖКК „Работнички“

Либертас - 26.11.2020

Во првото коло, од првата женска кошаркарска лига-запад, кошаркарките на „Бадел 1862“ од Кисела Вода, вчера на домашен терен триумфираа над екипата на ЖКК „Работнички“. Сениорките на ЖКК „Бадел 1862“ на дерби натпреварот, одигран во спортската сала ...

Кошаркарките на „Бадел 1862“ од Кисела Вода триумфираа над екипата на ЖКК „Работнички“

Пулс24 - 26.11.2020

Во првото коло, од првата женска кошаркарска лига-запад, кошаркарките на „Бадел 1862“ од Кисела Вода, вчера на домашен терен триумфираа над екипата на ЖКК „Работнички“. Сениорките на ЖКК „Бадел 1862“ на дерби натпреварот, одигран во спортската сала ...