TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хан: Ако нема апсења на големите риби, преговорите со Албанија ќе се прекинат

Макфакс - 16.05.2018

ЕУ побара брза пресметка меѓу судството и политичарите во Албанија кои се дел од криминалните групи. Комесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан во изјава за германскиот весник „Stuttgarter-Zeintung”, што ја пренесуваат албанските медиуми, изјавил ...

Апсења на големите риби бара Хан

Sky - 16.05.2018

ЕУ побара брза пресметка меѓу судството и политичарите во Албанија кои се дел од криминалните групи. Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, во изјава за германскиот весник „Штутгартер цајтунг”, што ја пренесуваат албанските медиуми, изјавил ...