TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешен играч на Металург го засили Пелистер: Станојевиќ конечно пристигна во Битола

24 Ракомет - 12.02.2019

Тимот на битолски Пелистер за пролетната полусезона во Суперлигата, ќе има одлично засилување на десната бековска позиција. Станува збор за искусниот српски интернационалец Александар Станојевиќ.

Пелистер доби искусен десен бек, го претстави Станојевиќ

Gol.mk - 12.02.2019

Српскиот ракометар Александар Станојевиќ официјално е нов член на битолски Пелистер и ќе игра за „зелените“ во наредниот дел од сезоната. Станојевиќ, кој има 34 години, беше во Битола, каде се запозна со историјата на Пелистер и воедно парафира ...

Станојевиќ стави потпис за „зелените“

SportMedia - 12.02.2019

Србинот, утре, во пријателскиот натпревар со Струга ќе дебитира во редовите на Пелистер. Српското засилување во редовите на Пелистер, Александар Станојевиќ, од денеска и официјално е нов играч на битолскиот суперлигаш.