TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен Печат - 21.02.2020

Екипата на Арсенал вчера во рамките на 1/16 финалето од Лигата на Европа како гости со 0:1 го совладаа Олимпијакос и направија голем исчекор кон пласманот во осминафиналето. Позитивната енергија „топчиите“ ја презентираа уште при излегувањето на ...

Човек да не поверува: Арсенал е единствен непоразен тим во 2020 година!

Sport 1 - 21.02.2020

Лондонски Арсенал одамна е далеку од клуб со висок капацитет за трофеи, па навивачите веќе со години се бесни зашто нивниот некогашен премиерлигашки првак и финалист во ЛШ е сè помалку конкурентен во битката за трофеите.

Какви Ливерпул, Реал, Барса, Јуве, Баерн, Сити, ПСЖ… – Арсенал е единствен без пораз во 2020 година

Спортманија - 21.02.2020

Топчиите може да се пофалат со нешто со кое не може ниту еден друг клуб во Топ 5 лигите. Можеби делува чудно, но Арсенал е единствениот тим во Топ 5 лигите во Европа што нема ниту еден пораз во 2020 година.

ВИДЕО: Малиот не знаеше каде да оди, фудбалерите на Арсенал направија голем гест!

Sport M - 21.02.2020

Фудбалерите на Арсенал направија голем гест синоќа пред почетокот на натпреварот од Лига Европа каде играа против Олимпијакос. Едно од малите дечиња што стоеше со играчите во моментот на химната на Лига Европа го „изгуби“ патот и не знаеше каде да ...

Само еден тим не е поразен во 2020 година

TopSport - 21.02.2020

Само еден тим од почетокот на годината во најсилните пет национални првенство во Европа (Англија, Шпанија, Италија, Германија и Франција) ја нема почувствувано горчливоста на поразот. Поради неверојатната серија што во Премиер лигата ја има ...

Во петте најсилни првенства во Европа – само Арсенал е непоразен во сите натпреварувања

Спортклуб - 21.02.2020

На прв поглед, делува навистина изненадувачки па и шегобијно, но Арсенал е дефинитивно единствената екипа од петте најсилни лиги во Европа кои во 2020 година немаат пораз. Поради другите случувања во Премиерлигата, Арсенал помина непоразено, но не ...

Знаете ли кој е единствениот тим без пораз во 2020 година?

Спортски - 21.02.2020

Не е никој од Барселона, Ливерпул, Јувентус, Реал, ПСЖ, Баерн… Единствен непоразен тим во најсилните пет првенство во 2020 година е – Арсенал! „Топџиите“ од Сверен Лондон се во добра форма од почетокот на 2020 година, но тоа некако помина ...

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен Печат - 21.02.2020

Последниот пораз „топчиите“ го имаат на 29 декември на домашен терен од екипата на Челзи со резултат 1:2 и така со пораз ја завршија 2019 година. Оттогаш па досега фудбалерите на Арсенал на девет мечеви во сите натпреварувања не знаат за пораз, ...

Арсенал ја продолжи серијата од девет средби без пораз и три меча без примен гол

Сител - 21.02.2020

Арсенал синоќа на гостински терен го совлада Олимпијакос (1:0) во првиот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа благодарение на голот на Александар Лаказет. На овој начин, лондонскиот клуб ја продолжи серијата без пораз на девет натпревари.

ЛЕ: „Малиот“ Хаџи стана херој на Ренџерс, победи за Арсенал и Рома (видео)

Макфакс - 20.02.2020

Фаворитите Рома и Арсенал имаа минимални победи во своите први мечеви од 1/16 финалето на Лига Европа, Вулверхемптон го прегази очајниот Еспањол, додека Глазгов Ренџерс во најинтересниот меч од негатива 0:2, стигна до 3:2 победа над Брага.

Арсенал триумфално во Пиреја, страшен пресврт на Ренџерс (ВИДЕО)

Слободен Печат - 20.02.2020

Победи во првите натгпревари 1/16-финалето во Лигата на Европа остварија и фаворитите Рома. Интер, Волофсбург. Екипата на Арсенал оствари минимален триумф од 0:1 на гостувањето во Пиреја против Олимпијакос.

ЛЕ: Лаказет му пресуди на Олимпијакос, победа и свирежи на Олимпико (видео)

OhridNews - 20.02.2020

Екипите на Арсенал и Рома забележаа идентични победи 1-0 во првите натпревари од 1/16 финалето во Лигата на Европа. Разликата е што Арсенал победи на гостински терен против Олимпијакос, а Рома на домашен терен во средбата со Гент.

Арсенал го победи Олимпијакос на негов терен и направи крупен чекор кон осминафиналето во ЛЕ (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.02.2020

Со гол на Лаказет во финишот од натпреварот Арсенал со 1-0 победи на гостувањето кај Олимпијакос, со истиот резултат Рома го совлада Гент. Арсенал се радува на гостинска победа од 1-0 кај Олимпијакос, топчиите имаат одличен резултат по првиот дуел ...

Лаказет му донесе победа на Арсенал кај Олимпијакос (ВИДЕО)

МКД - 20.02.2020

Со гол на Лаказет во финишот од натпреварот Арсенал со 1-0 победи на гостувањето кај Олимпијакос, со истиот резултат Рома го совлада Гент. Арсенал се радува на гостинска победа од 1-0 кај Олимпијакос, топчиите имаат одличен резултат по првиот дуел ...

Арсенал ја продолжи серијата од девет средби без пораз и три меча без примен гол

Опсервер - 21.02.2020

– Арсенал синоќа на гостински терен го совлада Олимпијакос (1:0) во првиот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа благодарение на голот на Александар Лаказет. На овој начин, лондонскиот клуб ја продолжи серијата без пораз на девет натпревари.

Арсенал ја продолжи серијата од девет средби без пораз и три меча без примен гол

Кајгана - 21.02.2020

Арсенал синоќа на гостински терен го совлада Олимпијакос (1:0) во првиот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа благодарение на голот на Александар Лаказет. Па така, лондонскиот клуб ја продолжи серијата без пораз на девет натпревари.

Арсенал ја продолжи серијата од девет средби без пораз и три меча без примен гол

А1 On - 21.02.2020

Арсенал синоќа на гостински терен го совлада Олимпијакос (1:0) во првиот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа благодарение на голот на Александар Лаказет. На овој начин, лондонскиот клуб ја продолжи серијата без пораз на девет натпревари.

Арсенал ја продолжи серијата од девет средби без пораз и три меча без примен гол

MakPress - 21.02.2020

Арсенал синоќа на гостински терен го совлада Олимпијакос (1:0) во првиот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа благодарение на голот на Александар Лаказет. На овој начин, лондонскиот клуб ја продолжи серијата без пораз на девет натпревари.

Човек да не поверува: Арсенал е единствен непоразен тим во 2020 година!

Курир - 21.02.2020

Лондонски Арсенал одамна е далеку од клуб со висок капацитет за трофеи, па навивачите веќе со години се бесни зашто нивниот некогашен премиерлигашки првак и финалист во ЛШ е сè помалку конкурентен во битката за трофеите.