TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Котески ќе сведочи во „Тортура“ на СЈО

Слободен Печат - 22.05.2019

Поранешниот портпарол на МВР Иво Котевски е еден од сведоците за случајот „Тортура“ на СЈО, процес кој се однесува на непрописното апсење на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски во 2011 година.

Сведоци од МВР не знаат кој ја дал наредбата да се апси Бошкоски во „Кампања“

Фокус - 22.05.2019

Тони Јанкоски, кој во 2011 година бил началникот за економски криминал во МВР, немал информација дека се подготвува апсење на Љубе Бошкоски, за случајот „Кампања“, иако како што самиот рече неговата единица била надлежна за вакви предмети, но како ...

Оливера Трајковска, Орце Камчев и Иво Котески ќе сведочат за апсењето на Бошкоски

Макфакс - 22.05.2019

Новинарката Оливера Трајковска, бизнисменот кој важеше близок до поранешната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Орце Камчев и поранешниот портпарол на МВР, Иво Котески се повикани да сведочат на наредното рочиште за „Тортура“ закажано за 20 јуни, кое ...

Вработени во МВР кои прибирале докази за Бошкоски, не знаат кој дал наредба за неговото апсење

А1 On - 22.05.2019

Судењето за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски продолжи со испрашување на сведоци повикани од страна на Специјалното јавно обвинителство.

Бизнисменот Камчев и новинарката Трајковска ќе сведочат за случајот „Тортура“

Фокус - 22.05.2019

Бизнисменот Орце Камчев и новинарката Оливера Трајковска, ќе сведочат на наредното рочиште за случајот „Тортура“, односно за нечовечкото апсење на Љубе Бошкоски, во кој еден од обвинетите е Сашо Мијалков, екс директорот на УБК.

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Локално - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Сведоци од МВР не знеле кој дал наредба да се апси Бошкоски во „Кампања“

1tv - 22.05.2019

они Јанкоски, кој во 2011 година бил началникот за економски криминал во МВР, немал информација дека се подготвува апсење на Љубе Бошкоски, за случајот „Кампања“, иако како што самиот рече неговата единица била надлежна за вакви предмети, но како ...

Оливера Трајковска, Орце Камчев и Иво Котески ќе сведочат за апсењето на Бошкоски

А1 On - 22.05.2019

Новинарката Оливера Трајковска, бизнисменот кој важеше близок до поранешната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ Орце Камчев и поранешниот портпарол на МВР, Иво Котески се повикани да сведочат на наредното рочиште за „Тортура“, на 20-ти јуни, кое се ...

Вработени во МВР што работеле на случајот на Бошкоски не знаат кој ја дал наредбата за негово апсење

Макфакс - 22.05.2019

Судењето за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски продолжи со испрашување на сведоци повикани од страна на специјалното јавно обвинителство.

Камчев и новинарката Трајковска следни сведоци за случајот „Тортура“

1tv - 22.05.2019

Бизнисменот Орце Камчев и новинарката Оливера Трајковска, ќе сведочат на наредното рочиште за случајот „Тортура“, односно за нечовечкото апсење на Љубе Бошкоски, во кој еден од обвинетите е Сашо Мијалков, екс директорот на УБК.

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Независен - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Тортура: Сведоци од МВР не знаат кој ја дал наредбата да се апси Бошкоски

24Инфо - 22.05.2019

На денешното рочиште за случајот „Тортура“, односно за нечовечкото апсење на Љубе Бошкоски, во кој се обвинети екс директорот на УБК, Сашо Мијалков и уште шестмина „алфи“ сведочеше Тони Јанкоски, кој во 2011 година бил началник за економски криминал ...

Оливера Трајковска, Орце Камчев и Иво Котески ќе сведочат за апсењето на Бошкоски

Press24 - 22.05.2019

Новинарката Оливера Трајковска, бизнисменот кој важеше близок до поранешната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ Орце Камчев и поранешниот портпарол на МВР, Иво Котески се повикани да сведочат на наредното рочиште за „Тортура“, на 20-ти јуни, кое се ...

Вработени во МВР не знаеле кој наредил апсење на Бошкоски

Н.Македонија - 22.05.2019

Судењето за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски продолжи со испрашување на сведоци повикани од страна на специјалното јавно обвинителство.

Камчев и новинарката Трајковска следни сведоци за случајот „Тортура“

Либертас - 22.05.2019

Бизнисменот Орце Камчев и новинарката Оливера Трајковска, ќе сведочат на наредното рочиште за случајот „Тортура“, односно за нечовечкото апсење на Љубе Бошкоски, во кој еден од обвинетите е Сашо Мијалков, екс директорот на УБК.

Во судот денеска рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „ТНТ“ на СЈО

МКД - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура", „Титаник 3" и „ТНТ" на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во доказна ...

Тортура: Сведоци од МВР не знаат кој ја дал наредбата да се апси Бошкоски

iPortal - 22.05.2019

На денешното рочиште за случајот „Тортура“, односно за нечовечкото апсење на Љубе Бошкоски, во кој се обвинети екс директорот на УБК, Сашо Мијалков и уште шестмина „алфи“ сведочеше Тони Јанкоски, кој во 2011 година бил началник за економски криминал ...

Оливера Трајковска, Орце Камчев и Иво Котески ќе сведочат за апсењето на Бошкоски

Точка - 22.05.2019

Новинарката Оливера Трајковска, бизнисменот кој важеше близок до поранешната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Орце Камчев и поранешниот портпарол на МВР, Иво Котески се повикани да сведочат на наредното рочиште за „Тортура“ закажано за 20 јуни, кое ...

Вработени во МВР кои работеле на случајот на Бошкоски не знаат кој ја дал наредбата за негово апсење

Точка - 22.05.2019

Судењето за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски продолжи со испрашување на сведоци повикани од страна на специјалното јавно обвинителство.

Камчев и Оливера Трајковска ќе сведочат за „Тортура“

24Инфо - 22.05.2019

Бизнисменот Орце Камчев и новинарката Оливера Трајковска, ќе сведочат на наредното рочиште за случајот „Тортура“, односно за нечовечкото апсење на Љубе Бошкоски, во кој еден од обвинетите е Сашо Мијалков, екс директорот на УБК.

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Press24 - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Сведоците во случајот “Тортура” не знаат кој издал наредба за апсењето на Љубе Бошкоски

Вечер - 22.05.2019

Тројца полициски службеници од секоторот за економски криминал при МВР денес сведочеа за апсењето на Љубе Бошкоски, но никој од нив не знаеше да каже кој ја издал наредбата за апсењето. Прв седочеше Тони Јанкоски, кој во тоа време бил началникот за ...

Камчев и Трајковска сведоци за „Тортура“

Телма - 22.05.2019

Бизнисменот Орце Камчев и новинарката Оливера Трајковска, ќе сведочат на наредното рочиште за случајот „Тортура“, односно за апсење на Љубе Бошкоски, во кој еден од обвинетите е Сашо Мијалков, екс директорот на УБК.

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

еМагазин - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура”, „Титаник 3″ и „Т.Н.Т.” на СЈО

ММС - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура”, „Титаник 3″ и „Т.Н.Т.” на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура” на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

КРИВИЧЕН СУД: Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Денешен - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура", „Титаник 3" и „Т.Н.Т." на СЈО

Канал5 - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура", „Титаник 3" и „Т.Н.Т." на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура" на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

А1 On - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Сител - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Скопје инфо - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

24 Вести - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура”, „Титаник 3″ и „Т.Н.Т.” на СЈО

24Инфо - 22.05.2019

Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура”, „Титаник 3″ и „Т.Н.Т.” на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура” на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во доказна ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

1tv - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Либертас - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Телма - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Камчев, Трајковска и Котевски ќе бидат сведоци во случајот „Тортура“

MakPress - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

iPortal - 22.05.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се однесува за начинот на апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година и се наоѓа во ...