TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вимблдон ќе прекине историска традиција оваа година

Gol.mk - 27.06.2022

Лондон ќе биде домаќин на најдобрите тенисери/ки на третиот Грен слем турнир оваа сезона, Вимблдон. Организаторите на турнирот одлучија да направат неколку промени во однос на претходните изданија.

Ѓоковиќ потврди дека нема да се вакцинира против Ковид 19, веќе е јасно дека нема да игра на САД опен

Спортманија

Повредата на рамото го спречи Чориќ да настапи на Вимблдон

Gol.mk

Утре почнува тенискиот спектакл во Вимблдон – ТОПСПОРТ во Лондон

TopSport

Ѓоковиќ: Како што е сега за руските спортисти, така беше и за нас Србите во 90-тите

Нова ТВ

Надал: Поминаа ужасните денови, сега можам да се движам нормално

Sport 1

Играта на трева на Ѓоковиќ е супериорна и тој е главен фаворит за триумф на Вимблдон

Слободен Печат

Спортманија SportMedia Макфакс Sport 1 Екипа TopSport Точка MTM

Ѓоковиќ: Многу го почитувам Надал, иако сум еден од неговите главни ривали

Бриф - 26.06.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го сподели своето мислење за постигнувањата на Рафаел Надал. – Тој имаше операција во втората половина од минатата сезона и веднаш потоа освои Грен слем. Секако дека е импресивно.

Надал подготвен за напад на третата гренд слем титула годинава: Штом сум тука, се чувствувам добро

Слободен Печат

Падот на Федерер – проблем и за Ѓоковиќ и за Надал

Вечер Прес

Надал: Веќе не чувствувам болка, но не можам да се опуштам

Gol.mk

Циципас триумфираше во Мајорка, Надал му испрати порака: Победи го Ѓоковиќ на Вимблдон (ВИДЕО)

Дерби

Ѓоковиќ: Надал е импресивен, можам само да му симнам капа

Gol.mk

Американката со јасна порака за Вимблдон: Ѓоковиќ ќе има борба со демоните во Лондон, но ќе ги победи!

Спортклуб

Дерби Спортклуб Екипа Sport 1 Дерби Екипа Sport 1 Дерби