TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шулгин: Сценариото во Дума го подготви Вашингтон

Орбис - 16.04.2018

Провокативното сценарио во Сирија го подготови Вашингтон, изјави постојаниот претставник на Русија во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), Александар Шулгин на денешната седница на ОПЦВ.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

24 Вести - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи во однос на наводениот хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за британските медиуми, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

ОН: Дадени се сите дозволи на тим на ОПЦВ за да работи во Дума

Орбис - 16.04.2018

Обединети нации (ОН) соопштија дека на истражувачкиот тим на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) му ги дале сите неопходни дозволи за Дума. – ОН ги дадоа сите неопходни дозволи на тимот на ОПЦВ за да работи во Дума.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

А1 On - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку за време на Студената војна

Макфакс - 16.04.2018

Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку за време на Студената војна, затоа што тогаш функционираа каналите за комуникација меѓу државите и не владееше толку силна русофобија, рекол во интервју за Би-би-си рускиот министер за надворешни ...

Лондон: Русија и Сирија не им дозволуват пристап на експертите на ОПЦВ до Дума

+инфо - 16.04.2018

Експертите на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) се уште не стигнале во градот Дума, каде, како што се тврди, бил извршен напад со боеви отровни супстанци, соопшти денеска на Твитер претставникот на Велика Британија во ОПЦВ, Питер ...

Кремљ: Русија се надева на обнова на дијалогот со САД

А1 On - 16.04.2018

Русија се уште се надева дека ќе дојде до обнова на дијалогот со САД и покрај „сите штети“ врз билатералните односи што ги предизвика Вашингтон, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Алсат-М - 16.04.2018

Официјална Москва денеска соопшти дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско оружје во градот Дума.

ЕУ: Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

Орбис - 16.04.2018

Европската унија денеска ги повика Русија и Иран да го искористат влијанието врз сириското раководство за да се спречи натамошно користење на хемиско оружје од страна на Дамаск. – ЕУ ги повика сите држави, особено Русија и Ирак, да го искористат ...

Итен состанок на Организацијата за забрана на хемиско оружје

+инфо - 16.04.2018

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за ...

Шулгин: Сценариото во Дума го подготви Вашингтон

А1 On - 16.04.2018

Провокативното сценарио во Сирија го подготви Вашингтон, изјави постојаниот претставник на Русија во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), Александар Шулгин на денешната седница на ОПЦВ.

ОН: Дадени се сите дозволи на тим на ОПЦВ за да работи во Дума

А1 On - 16.04.2018

Обединети нации (ОН) соопштија дека на истражувачкиот тим на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) му ги дале сите неопходни дозволи за Дума. – ОН ги дадоа сите неопходни дозволи на тимот на ОПЦВ за да работи во Дума.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Независен - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку за време на Студената војна

+инфо - 16.04.2018

Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку за време на Студената војна затоа што тогаш функционираа каналите за комуникација меѓу државите и не владееше толку силна русофобија, рекол во интервју за Би-би-си рускиот министер за надворешни ...

Лондон: Русија и Сирија не им дозволуват пристап на експертите на ОПЦВ до Дума

ТВ21 - 16.04.2018

Експертите на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) се уште не стигнале во градот Дума, каде, како што се тврди, бил извршен напад со боеви отровни супстанци, соопшти денеска на Твитер претставникот на Велика Британија во ОПЦВ, Питер ...

Кремљ: Русија се надева на обнова на дијалогот со САД

Независен - 16.04.2018

Русија се уште се надева дека ќе дојде до обнова на дијалогот со САД и покрај „сите штети“ врз билатералните односи што ги предизвика Вашингтон, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

CivilMedia - 16.04.2018

Официјална Москва денеска соопшти дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско оружје во градот Дума.

ЕУ: Русија и Иран да не дозволат Сирија повеќе да користи хемиско оружје

Независен - 16.04.2018

Европската унија денеска ги повика Русија и Иран да го искористат влијанието врз сириското раководство за да се спречи натамошно користење на хемиско оружје од страна на Дамаск. - ЕУ ги повика сите држави, особено Русија и Ирак, да го искористат ...

Итен состанок на ОПЦВ

CivilMedia - 16.04.2018

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот информирал дека состанокот „само што почнал” и се одржува зад затворени ...

Шулгин: Сценариото во Дума го подготви Вашингтон

Локално - 16.04.2018

Провокативното сценарио во Сирија го подготови Вашингтон, изјави постојаниот претставник на Русија во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), Александар Шулгин на денешната седница на ОПЦВ.

ОН: Дадени се сите дозволи на тим на ОПЦВ за да работи во Дума

+инфо - 16.04.2018

Обединети нации (ОН) соопштија дека на истражувачкиот тим на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) му ги дале сите неопходни дозволи за Дума. – ОН ги дадоа сите неопходни дозволи на тимот на ОПЦВ за да работи во Дума.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Локално - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку за време на Студената војна

Точка - 16.04.2018

Односите меѓу Русија и Западот се полоши отколку за време на Студената војна затоа што тогаш функционираа каналите за комуникација меѓу државите и не владееше толку силна русофобија, рекол во интервју за Би-би-си рускиот министер за надворешни ...

Песков: Русија се надева на обнова на дијалогот со САД

+инфо - 16.04.2018

Русија се уште се надева дека ќе дојде до обнова на дијалогот со САД и покрај „сите штети“ врз билатералните односи што ги предизвика Вашингтон, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Орбис - 16.04.2018

Официјална Москва денеска соопшти дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско оружје во градот Дума.

Итен состанок на ОПЦВ

Сител - 16.04.2018

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот информирал дека состанокот „само што почнал" и се одржува зад затворени ...

Шулгин: Провокативното сценарио во Сирија го подготви Вашингтон

Стандард - 16.04.2018

Провокативното сценарио во Сирија го подготви Вашингтон, изјави постојаниот претставник на Русија во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОЗХО), Александар Шулгин на денешната седница на ОПЦВ.

Дадени се сите дозволи на тим на ОПЦВ за да работи во Дума

Алсат-М - 16.04.2018

Обединети нации (ОН) соопштија дека на истражувачкиот тим на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) му ги дале сите неопходни дозволи за Дума. – ОН ги дадоа сите неопходни дозволи на тимот на ОПЦВ за да работи во Дума.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Стандард - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Песков: Русија се надева на обнова на дијалогот со САД

Н.Македонија - 16.04.2018

Русија се уште се надева дека ќе дојде до обнова на дијалогот со САД и покрај „сите штети“ врз билатералните односи што ги предизвика Вашингтон, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Москва нема да се меша во работата на ОПЦВ во Сирија

Сител - 16.04.2018

Официјална Москва денеска соопшти дека нема да се меша во работата на мисијата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), чии иследници во Сирија треба да истражат дали имало напад со хемиско оружје во градот Дума.

ОПЦВ свика итен состанок зад затворени врати

Слободен Печат - 16.04.2018

Организацијата за забрана на хемиско оружје денеска почна итни разговори за наводниот напад со отровен гас во сирискиот град Дума, изјавиле дипломатски извори за АФП. Изворот информирал дека состанокот „само што почнал“ и се одржува зад затворени ...

Русија: Сценариото во Дума го подготви Вашингтон

Кајгана - 16.04.2018

Хаг, 16 април 2018 (МИА) - Провокативното сценарио во Сирија го подготови Вашингтон, изјави постојаниот претставник на Русија во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), Александар Шулгин на денешната седница на ОПЦВ.

Лавров: Русија и Западот сега имаат полоши односи отколку за време на Студената војна

еМагазин - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Кремљ: Русија се надева на обнова на дијалогот со САД

Локално - 16.04.2018

Русија се уште се надева дека ќе дојде до обнова на дијалогот со САД и покрај „сите штети“ врз билатералните односи што ги предизвика Вашингтон, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Шулгин: Сценариото во Дума подготвено од Вашингтон

Н.Македонија - 16.04.2018

Провокативното сценарио во Сирија го подготови Вашингтон, изјави постојаниот претставник на Русија во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), Александар Шулгин на денешната седница на ОПЦВ.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Н.Македонија - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Кремљ: Русија се надева на обнова на дијалогот со САД

Либертас - 16.04.2018

Русија се уште се надева дека ќе дојде до обнова на дијалогот со САД и покрај „сите штети“ врз билатералните односи што ги предизвика Вашингтон, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Шулгин: Сценариото во Дума го подготви Вашингтон

Либертас - 16.04.2018

Провокативното сценарио во Сирија го подготови Вашингтон, изјави постојаниот претставник на Русија во Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), Александар Шулгин на денешната седница на ОПЦВ.

Лавров: Односите меѓу Русија и Западот сега се полоши отколку за време на Студената војна

Либертас - 16.04.2018

Лидерите на САД, Велика Британија и Франција се повикуваат на податоци на медиуми и социјални мрежи, говорејќи за наводен хемиски напад во Сирија, изјави во интервју за Би- Би-Си рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.