TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИА ги забрани ретровизорите на Ферари

TopSport - 17.05.2018

Контроверзните ретровизори на „хејло“ уредот кои ги користеа во тимот на Ферари на Шпанското ГП се забранети од ФИА, бидејќи тие не се задоволни од безбедноста која ја нуди ваквиот систем.

Раиконен: Ферари не е толку лош, колку што изгледа

Стандард - 17.05.2018

Од почетокот на сезоната 2018 во Формула 1, ГП во Шпанија беше најлошата трка за Ферари. „Црните коњчиња“ немаа брзина, гумите Пирели не се вклопија во нивниот автомобил на патеката и немаа сигурност.

ФИА разгледува можност за укинување на сините знамиња во Ф1

А1 On - 17.05.2018

Светска автомобилистичка федерација (ФИА) ја разгледува можноста да го укине синото знаме на трките од шампионатот во Формула 1. Сините знамиња во Ф1 се користат за предупредување кон пилотите што заостануваат да ги пропуштат побрзите без да им ...

Тод: Ако направиме добар формат, Ферари ќе остане во Ф1

А1 On - 16.05.2018

Претседателот на ФИА, Жан Тод е убеден дека Ферари ќе останат во Формула 1, ако видат „добар формат“ во 2021 година. Минатата година „скудерија“ се закани дека ќе го напушти спортот, ако новите регулативи, воведени од „Либерти Медиа“ и ФИА не се по ...

Фетел: Во Ферари мора да решиме три проблеми...

Gol.mk - 16.05.2018

Германскиот Ф1-пилот Себастијан Фетел смета дека во тимот треба да се решат три проблеми, за повторно да се вратат посакуваните резултати и италијанскиот тим да ја освои титулата оваа сезона.

ФИА повторно ќе ја разгледува легалноста на Ферарито!

TopSport - 16.05.2018

Ферари може да се соочи со уште една истрага на Светската автомобилистичка федерација (ФИА) пред гламурозната трка во Монако следниот викенд. Откако Себастијан Фетел доминантно победи на првите две трки од сезоната, се поставија многу прашања околу ...

ФИА ги забрани ретровизорите на „Ферари“

Макфакс - 17.05.2018

Контроверзните ретровизори на „хејло-уредот“ кои ги користеа во тимот на „Ферари“ на Шпанското ГП се забранети од ФИА, бидејќи тие не се задоволни од безбедноста што ја нуди ваквиот систем.

ФИА разгледува можност за укинување на сините знамиња во Ф1

Sport M - 17.05.2018

Светска автомобилистичка федерација (ФИА) ја разгледува можноста да го укине синото знаме на трките од шампионатот во Формула 1. Сините знамиња во Ф1 се користат за предупредување кон пилотите што заостануваат да ги пропуштат побрзите без да им ...

Новиот договор со Хамилтон не е приоритет за Мерцедес

Либертас - 15.05.2018

Тимот на Мерцедес во Формула 1 соопшти дека причина за одложувањето на договорот со нивниот возач и актуелен светски шампион, Луис Хамилтон, е недостигот на време поради фокусираноста на натпреварите и развојот на болидите.

Тод: Ако направиме добар формат, Ферари ќе остане во Ф1

Локално - 16.05.2018

Претседателот на ФИА, Жан Тод е убеден дека Ферари ќе останат во Формула 1, ако видат „добар формат“ во 2021 година. Минатата година „скудерија“ се закани дека ќе го напушти спортот, ако новите регулативи, воведени од „Либерти Медиа“ и ФИА не се по ...

Ферари го делат три проблеми од шампионската титула

Вечер - 17.05.2018

Пилотот на Ферари, Германецот Себастијан Фетел, смета дека италијанскиот тим треба да реши три проблеми, за повторно да ги врати посакуваните резултати за екипата од Маринело и да ја освои титулата во актуелната сезона.

ФИА повторно ќе ја разгледува легалноста на Ферарито!

Макфакс - 16.05.2018

Ферари може да се соочи со уште една истрага на Светската автомобилистичка федерација (ФИА) пред гламурозната трка во Монако следниот викенд. Откако Себастијан Фетел доминантно победи на првите две трки од сезоната, се поставија многу прашања околу ...

ФИА разгледува можност за укинување на сините знамиња во Ф1

Вечер - 17.05.2018

Светска автомобилистичка федерација (ФИА) ја разгледува можноста да го укине синото знаме на трките од шампионатот во Формула 1. Сините знамиња во Ф1 се користат за предупредување кон пилотите што заостануваат да ги пропуштат побрзите без да им ...

Времето не ни дозволува да потпишеме нов договор со Хамилтон

Вечер - 16.05.2018

Тимот на Мерцедес во Формула 1 соопшти дека причина за одложувањето на договорот со нивниот возач и актуелен светски шампион, Луис Хамилтон, е недостигот на време поради фокусираноста на натпреварите и развојот на болидите.

Тод: Со добар формат, Ферари ќе остане во Ф1

+инфо - 16.05.2018

Претседателот на ФИА, Жан Тод е убеден дека Ферари ќе останат во Формула 1, ако видат „добар формат“ во 2021 година. Минатата година „скудерија“ се закани дека ќе го напушти спортот, ако новите регулативи, воведени од „Либерти Медиа“ и ФИА не се по ...

Тод: Ако направиме добар формат, Ферари ќе остане во Ф1

Либертас - 16.05.2018

Претседателот на ФИА, Жан Тод е убеден дека Ферари ќе останат во Формула 1, ако видат „добар формат“ во 2021 година. Минатата година „скудерија“ се закани дека ќе го напушти спортот, ако новите регулативи, воведени од „Либерти Медиа“ и ФИА не се по ...

Тод: Ако направиме добар формат, Ферари ќе остане во Ф1

Sport M - 16.05.2018

Претседателот на ФИА, Жан Тод е убеден дека Ферари ќе останат во Формула 1, ако видат „добар формат“ во 2021 година. Минатата година „скудерија“ се закани дека ќе го напушти спортот, ако новите регулативи, воведени од „Либерти Медиа“ и ФИА не се по ...