TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повреден мотоциклист на булеварот „Св.Кирил и Методиј“

МКД - 06.10.2017

Во текот на вчерашниот ден, во 14.10 часот, на бул.„Св.Кирил и Методиј" во Скопје се случила сообраќајна незгода во која е тешко повреден мотоциклист. Вчера во полицијата било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...

Помалку сообраќајќи евидентирани во текот на летната сезона во Охрид

Спектра ТВ - 06.10.2017

Охридската полиција во текот на изминатава летна туристичка сезона евидентирала помалку сообраќајки во споредба со лани. Во месеците јули и август се случиле 70 сообраќајни незгоди, додека во истиот период лани, биле регистрирани вкупно 78.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Курир - 06.10.2017

Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од Г.С. (46) и мотор „Пијаџа“ со кој управувал 41 годишниот Е.С. од Скопје. Во несреќата со тешки повреди се здобил мотоциклистот кој бил пренесен и задржан на ...

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Локално - 06.10.2017

– Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Тешко повреден мотоциклист, го соборил мерцедес среде Скопје

Сител - 06.10.2017

Вчера во 14,10 часот било пријавено дека на бул.„Св.Кирил и Методиј“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од Г.С.

Во изминатата туристичка сезона евидентирани помал број сообраќајни незгоди

OhridNews - 05.10.2017

Според аналитичките податоци на СВР Охрид, во текот на овогодишната туристичка сезона (јули и август), во Охрид се случиле 70 сообраќајни незгоди, додека во истиот период лани, биле регистрирани вкупно 78.

Во сообраќајка на „Туристичка“ полесно повреден малолетник

OhridNews - 05.10.2017

Сообрaќајна незгода се случила денеска во 14.10 часот на булеварот „Туристичка“ на пресекот со локалниот пат за с.Орман, во која учествувале возило Рено Меган и велосипед. Во незгодата со лесни повреди се здобил возачот на велосипедот, малолетник ...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

+инфо - 06.10.2017

Со тешки повреди мотоциклистот е пренесен и задржан на лекување во Ургентниот центар во Скопје. Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14.10 часот се случила на булеварот Св. Кирил и Методиј во Скопје.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Слободен Печат - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

ФОТО: Четири автомобили се судрија во Прилеп

Шеталиште - 05.10.2017

Попладнево во Прилеп се случи сообраќајна незгода во центарот на градот каде се судрија четири автомобили. Засега е непознато како дојде до незгодата и дали има повредени. За детали ќе информираме подоцна.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

А1 On - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Страшна сообраќајка среде Скопје – Мерцедес се судри со моторцискл, има повредени

Sky - 06.10.2017

На 05.10.2017 година во 14,10 часот било пријавено дека на бул.„Св.Кирил и Методиј“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од Г.С.

Страшна сообраќајка во Скопје - мооциклист тешко повреден

Press24 - 06.10.2017

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14 часот и 10 минути се случила на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од 46-годишниот Г.С.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Скопје24 - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Курир - 06.10.2017

Како што информира СВР Скопје, во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци, меѓу кои 10 возачи кои не ги почитувале ограничувањата на брзината на движење.

Страшна сообраќајка среде Скопје – Мерцедес се судри со моторцискл, има повредени

Exclusive.mk - 06.10.2017

На 05.10.2017 година во 14,10 часот било пријавено дека на бул.„Св.Кирил и Методиј“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од Г.С.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Пулс24 - 06.10.2017

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14:10 часот се случила на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од Г.С.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

А1 On - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Телевизија Нова - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Скопје24 - 06.10.2017

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14:10 часот се случила на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од Г.С.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак...

Н.Македонија - 05.10.2017

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е ...

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Exclusive.mk - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Еден пешак е тешко повреден, во Скопје 15 сообраќајки

Република - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Сител - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Либертас - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Алсат-М - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Точка - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл...

Н.Македонија - 06.10.2017

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите ...

Сообраќаен билтен: санкции за користење мобилни телефони и возење без сигурносен појас

+инфо - 05.10.2017

Со помош на специјалното возило пајак, отстранети се 56 возила. Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Скопје24 - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

БркајРабота - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Тешко повреден мотоциклист во 16 собраќајки во Скопје

Точка - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Еден пешак е тешко повреден, во Скопје 15 сообраќајки

Exclusive.mk - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Слободен Печат - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Орбис - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Канал5 - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Тешко повреден пешак во Скопје

Скопје инфо - 24.01.2018

Пешак бил тешко повреден во една од вкупно шест сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири сообраќајки со полесни повреди се здобиле четири лица, а во една била причинета материјална штета .

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Либертас - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Алфа - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Тешко повреден возач на мотоцикл

Скопје инфо - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Вечер - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета Како што информира СВР ...