TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар без Карачиќ, но со Милиќ против Сегед

SportMedia - 06.10.2017

Европскиот првак Вардар се надева дека и на гостувањето во Унгарија кај Сегед, ќе ја продолжи серијата победи во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ утрово го одработија последниот тренинг пред патувањето, на дуелот од четвртото коло во елитната ...

Гонзалес: Пик Сегед ќе биде најголем тест за нас сезонава

Телма - 05.10.2017

Вардар одлично ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампиони со три победи од три натпревари. Во првото коло европскиот првак славеше кај Висла Плоцк, додека во следните два натпревари победуваше на домашен терен против Нант и Загреб.

Раул: Дуелот со Сегед ќе биде најтешкиот досега

+инфо - 05.10.2017

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес очекува натпреварот против Пик Сегед да биде најтежок за црвено-црните од почетокот н Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес очекува натпреварот против Пик ...

Раул: Во Сегед ќе го имаме најтешкиот меч досега!

Sport 1 - 05.10.2017

Европскиот шампион Вардар в сабота од 17.30 часот гостува кај ПИК Сегед во четвртиот меч во групите во Лигата на шампионите, а црвено-црните ќе се обидат да ја продолжат победничката серија против унгарскиот тим, кого четирипати го победија во исто ...

Гонзалес пред ПИК Сегед: Ако сакаме да победиме, мора да поправиме една работа

Дерби - 05.10.2017

Екипата на Вардар одговори на досегашните предизвици во Лигата на шампионите и по три средби има максимален ефект и е на првото место во групата А, но возбудувањата продолжуваат и „црвено-црните“ се пред нов тест гостување во Унгарија кај ПИК Сегед.

Горбок: Ќе ги заборавам пријателите од Скопје додека „војувам“ со Вардар!

Gol.mk - 05.10.2017

Унгарски ПИК Сегед ќе биде нареден противник на Вардар во ракометната Лига на шампиони. На жешкиот терен во Унгарија, Раул Гонзалез и вардарци ќе бараат четврта победа во низа, но нема да биде воопшто лесно.

Сабо: Нашата публика заслужува голема победа над Вардар

Gol.mk - 05.10.2017

Македонскиот ракометен шампион, Вардар, в сабота ги продолжува настапите во новата сезона на Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ќе отпатуваат за Унгарија каде во рамки од 4. коло од елитата ќе се соочат со екипата на ПИК Сегед.

Екс-вардарецот Харбок порачува: Доаѓа шампионот, само со перфекција ќе го урнеме

SportMedia - 05.10.2017

ПИК Сегед е целосно насочен кон натпреварот против Вардар во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите. Иако унгарскиот вицепрвак зад себе има одлична серија и во елитното натпреварување, но и во тамошното првенство, и игра на домашен терен, сепак ...

Раул: Дуелот со Сегед ќе биде најтешкиот досега

А1 On - 05.10.2017

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес очекува натпреварот против Пик Сегед да биде најтежок за црвено-црните од почетокот на сезоната. – Секогаш кога се игра против ПИК Сегед е тешко. Така ќе биде и овој пат.

Раул Гонзалес: ПИК Сегед е сериозен противник

Макфакс - 05.10.2017

Европскиот шампион во ракомет, Вардар, перфектниот старт во сезоната ќе се обиде да го продолжи и в сабота, кога во рамките на четвртото коло во А групата ќе гостува во Унгарија кај ПИК Сегед.

Раул Гозналез: Секогаш е тешко да се игра против ПИК Сегед

МКД - 05.10.2017

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез е свесен дека пред неговите ракометари е најтешкиот предизвик во досегашниот дел од Лигата на шампионите оваа сезона. Вардар во сабота му гостува на ПИК Сегед кој важи за цврст и незгоден тим.

Раул: Дуелот со Сегед ќе биде најтешкиот досега

Курир - 05.10.2017

– Секогаш кога се игра против ПИК Сегед е тешко. Така ќе биде и овој пат. Досега двапати победивме во Сегед во Лигата на шампионите. Очекувам најтежок натпревар за нас досега. Ако сакаме да успееме мораме да одиграме најдобро, да се подобри нападот.

Раул Гонзалес: ПИК Сегед е сериозен противник

Точка - 05.10.2017

Европскиот шампион во ракомет, Вардар, перфектниот старт во сезоната ќе се обиде да го продолжи и в сабота, кога во рамките на четвртото коло во А групата ќе гостува во Унгарија кај ПИК Сегед.

Гонзалез: Против ПИК Сегед ќе биде најтешкиот натпревар до сега во сезоната

Спортклуб - 05.10.2017

Раул Гонзалез, тренерот на актуелниот европски, СЕХА и македонски шампион, Вардар пред гостувањето кај ПИК Сегед во рамкиод четвртото коло на Група А во ЛШ изјави: „Секогаш кога се игра против ПИК Сегед е тешко, а го очекувам иовојпат.

Раул: Дуелот со Сегед ќе биде најтешкиот досега

ТВ21 - 05.10.2017

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес очекува натпреварот против Пик Сегед да биде најтежок за црвено-црните од почетокот на сезоната. – Секогаш кога се игра против ПИК Сегед е тешко. Така ќе биде и овој пат.

Гонзалез: Гостувањето кај ПИК Сегед ќе биде најтежок натпревар досега

А1 On - 05.10.2017

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар в сабота на 7 октомври го очекува нов меч во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од четвртото коло на А групата, Вардар гостува во Унгарија кај тимот на ПИК Сегед, тим против кој црвено-црните имаат ...

Раул повика на претпазливост: ПИК Сегед е сериозен противник!

Спортски - 05.10.2017

Македонскиот и европски шампион Вардар имаше пефектен старт на сезоната во ЛШ, а добрата низа ќе се обида да ја продолжи на гостувањето во Унгарија против ПИК Сегед. „Секогаш кога се игра против ПИК Сегед е тешко. Така ќе биде и овој пат.

Раул: Секогаш кога се игра против ПИК Сегед е тешко

Стандард - 05.10.2017

Екипата на Вардар во сабота од 17:30 часот во Унгарија го игра првиот меѓусебен дуел со ПИК Сегед, кој е дел од четвртото коло на Група А во Лигата на Шампионите. На шест досегашни натпревари, Вардар победил четирипати и еден меч завршил со реми.

Раул: Дуелот со Сегед ќе биде најтешкиот досега

Sport M - 05.10.2017

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес очекува натпреварот против Пик Сегед да биде најтежок за црвено-црните од почетокот на сезоната. – Секогаш кога се игра против ПИК Сегед е тешко. Така ќе биде и овој пат.

Гонзалез: Очекувам најтежок натпревар за нас досега

+инфо - 05.10.2017

Сезонава Вардар има проблеми со повредите, па ретко на кој натпревар Гонзалез можеше да сметаме на комплетен состав. Македонскиот и актуелен европски првак Вардар в сабота на 7 октомври го очекува нов меч во ракометната Лига на шампиони.

Раул: ПИК Сегед е многу опасен противник

Шеталиште - 05.10.2017

Европскиот шампион во ракомет, Вардар, перфектниот старт во сезоната ќе се обиде да го продолжи и в сабота, кога во рамките на четвртото коло во А групата ќе гостува во Унгарија кај ПИК Сегед.

Гонзалез: Очекувам најтежок натпревар за нас досега

Канал5 - 05.10.2017

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар в сабота на 7 октомври го очекува нов меч во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од четвртото коло на А групата, Вардар гостува во Унгарија кај тимот на ПИК Сегед, тим против кој црвено-црните имаат ...

Гонзалез: Очекувам најтежок натпревар за нас досега

Алсат-М - 05.10.2017

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар в сабота на 7 октомври го очекува нов меч во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од четвртото коло на А групата, Вардар гостува во Унгарија кај тимот на ПИК Сегед, тим против кој црвено-црните имаат ...

Раул Гонзалез: Дуелот против ПИК Сегед ќе биде најтешкиот досега

Слободен Печат - 05.10.2017

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар в сабота на 7 октомври го очекува нов меч во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од четвртото коло на А групата, Вардар гостува во Унгарија кај тимот на ПИК Сегед, тим против кој црвено-црните имаат ...

Гонзалез: Очекувам најтежок натпревар за нас досега

Сител - 06.10.2017

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар во сабота (7 октомври) го очекува нов меч во ракометната Лига на шампиони. Во рамките од четвртото коло на А групата, Вардар гостува во Унгарија кај тимот на ПИК Сегед, тим против кој црвено-црните имаат ...