Gol.mk - 16.01.2019

Валенија и Хетафе се првите четвртфиналисти на Купот на Кралот во фудбал. Марселињо Гарсија Торал ја сочува својата клупа, благодарение на победата од 3-0 (0-0) против Спортинг Хихон и со севкупни 4-1 „лилјаците“ се изборија за место меѓу осумте ...

Валенсија го совлада Спортинг и се пласираше во четвртфинале на шпанскиот куп! (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.01.2019

Валенсија одигра одличен меч во реваншот и го совлада Спортинг Хихон со 3-0, па така со вкупни 4-2 се пласираше во четвртфиналето на шпанскиот куп. Гостите одлично го одиграа првото полувреме и успеаа да заминат со 0-0 по првите 45 минути, но потоа ...

Му се „тресе столчето“ на Марселино

TopSport - 15.01.2019

Челниците на Валенсија, во обид да најдат излез од резултатската криза, му поставиле ултиматум на тренерот Марселино Гарсија Торал. Услов Марселино да остане на функцијата е осмина-финалниот реванш во Купот против Спортинг Хихон.