TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пирло не планира да се повлече по тешкиот пораз од Милан

Дерби - 09.05.2021

Јувентус доживеа катастрофа на можеби најважниот натпревар во обидот да се пласира во Лигата на шампионите, а тренерот Андреа Пирло заслужено трпи многу критики поради своите одлуки и начинот на кој неговиот тим одигра на дербито со Милан.

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Јувентус – Милан во борба за Лигата на шампионите

Дриблинг

Битка на гигантите во Торино за место во Лигата на шампиони

Gol.mk

Тифозите на Милан направија спектакл пред заминувањето на тимот за Торино, Ибра дополнително ја зовре атмосферата (Видео)

Дерби

Фудбалерите на Милан со пиротехничко-шоу испратени во „војна“ против Јуве (ВИДЕО)

Sport 1

Ибра ја запали атмосферата, навивачите еуфорично го испратија Милан на дербито со Јуве 🎥

СуперСпорт

Лудница во Милано, Ибрахимовиќ им аплаудираше на навивачите (Видео)

Спортманија

Спортски Sport M Спортклуб Дриблинг

Јувентус ги одби понудите од Барселона и Челзи

Sport M - 09.05.2021

Јувентус не сака да го продаде Матијас де Лихт, кој ќе остане во Торино. Според Тутоспорт, Барселона и Челзи испратиле понуди за холандскиот репрезентативец, но Јувентус не ги зел предвид.

Јувентус ги одби понудите на Барселона и Челзи за својата ѕвезда

Спортклуб

Јувентус не го дава Де Лихт

SportMedia

Враќане на „величествениот“: Анчелоти повторно на кормилото на Милан

Спортски - 09.05.2021

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и пренесуваат дека Карло Анчелоти би можел да се врати во Милан. Анчелоти е вистинска легенда на Милан и најголемите успеси во тренерската кариера ги постигна на „Сан Сиро“, а потоа освојуваше трофеи ...

Милан го враќа Карло Анџелоти

Курир