TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕ УНИШТУВА ДОКУМЕНТАЦИЈА ВО „ВОДОВОД“ Опозицијата бара итна реакција на обвинителството

+инфо - 23.09.2021

Нашите информации од совесни вработени во јавното претпријатие говорат дека и во текот на денешниот ден веројатно по налог на тандемот Весковски - Шилегов се вршат уништување на докази за наместената јавна набавка во вредност од 300.000 евра, велат ...

Договор за реконструкција на „Варшавска“ нема, ама двоецот Шилегов-Весковски испумпувал народни пари за хлорирање кон ...

Курир - 23.09.2021

Хлорирање како дел од реконструкција и замена на водоводни цевки пред воопшто да се постигне договор да се заменат истите, па потоа да се хлорира водата. Ова го правеле градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и директорот на Водовод, Душко ...

Вработени во Водовод под притисок на Вескоски-Шилегов сведочат за уништување на документација за криминалната јавна ...

Република - 23.09.2021

Откако беа фатени како го кршат законот, Душко Весковски и Петре Шилегов влегоа во ново кривично дело , а тоа е бришење на докази кои упатуваат јасно на фактот дека прво спровеле градежни работи, па потоа имало јавна набавка на која победила токму ...

ВМРО-ДПМНЕ: Добивме дојава дека Шилегов и Весковски уништуваат докази за криминалниот тендер од 300.000 евра

MakPress - 23.09.2021

Откако беа фатени како го кршат законот, Душко Весковски и Петре Шилегов влегоа во ново кривично дело , а тоа е бришење на докази кои упатуваат јасно на фактот дека прво спровеле градежни работи, па потоа имало јавна набавка на која победила токму ...

Вработени во Водовод под притисок на Вескоски-Шилегов сведочат за уништување на документација за криминалната јавна ...

Нетпрес - 23.09.2021

Откако беа фатени како го кршат законот, Душко Весковски и Петре Шилегов влегоа во ново кривично дело , а тоа е бришење на докази кои упатуваат јасно на фактот дека прво спровеле градежни работи, па потоа имало јавна набавка на која победила токму ...

Вработени во Водовод под притисок на Вескоски-Шилегов

Опсервер - 23.09.2021

Почитувани, Откако беа фатени како го кршат законот, Душко Весковски и Петре Шилегов влегоа во ново кривично дело , а тоа е бришење на докази кои упатуваат јасно на фактот дека прво спровеле градежни работи, па потоа имало јавна набавка на која ...

Само кај Шилегов и Весковски – Прво даваат на фирма да работи без тендер, потоа местат тендер за избор на истата фирма

Република - 23.09.2021

Додека секаде прво се избира фирма која ќе работи на проект, а потоа се работи на проектот, тоа не е случај со градот Скопје и неговото ЈП Водовод и канализации. Таму прво се вршат работите, а потоа се објавува тендер каде се бира фирмата која ...

Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра, ЈО да реагира

Курир - 23.09.2021

Сакаме да ја известиме јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден заедно со правниот тим на адвокати од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за скандалот во ЈП Водовод и канализација, каде што е наместен тендер од 300.000 евра за фирмата КБК ...

Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра, ЈО да реагира

Опсервер - 23.09.2021

Сакаме да ја известиме јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден заедно со правниот тим на адвокати од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за скандалот во ЈП Водовод и канализација, каде што е наместен тендер од 300.000 евра за фирмата КБК ...

Димче Арсовски: ЈО да реагира за тендерот од 300.000 евра во ЈП „Водовод и канализација"

Канал5 - 23.09.2021

Доказите се евидентни, ги обелоденивме наназад деновиве и поднесени се до Јавното обвинителство. Сакаме да ја известиме јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден заедно со правниот тим на адвокати од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за ...

Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра, ЈО да реагира

Lider - 23.09.2021

Сакаме да ја известиме јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден заедно со правниот тим на адвокати од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за скандалот во ЈП Водовод и канализација, каде што е наместен тендер од 300.000 евра за фирмата КБК ...

(ВИДЕО) Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра

Скопје1 - 23.09.2021

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и директорот на Водовод, Душко Весковски местеле тендер од 300.000 евра, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, и го повика јавното обвинителство да реагира.

Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра, ЈО да реагира

Нетпрес - 23.09.2021

Сакаме да ја известиме јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден заедно со правниот тим на адвокати од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за скандалот во ЈП Водовод и канализација, каде што е наместен тендер од 300.000 евра за фирмата КБК ...

Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра, ЈО да реагира

MakPress - 23.09.2021

Сакаме да ја известиме јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден заедно со правниот тим на адвокати од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за скандалот во ЈП Водовод и канализација, каде што е наместен тендер од 300.000 евра за фирмата КБК ...

Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери

Република - 23.09.2021

Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери, тврдат од ВМРО ДПМНЕ. Скопјани плаќаат поскапа вода заради Шилегов и Весковски и нивниот недомаќински однос кон градските пари.

„Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери“

Курир - 23.09.2021

Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Скопјани плаќаат поскапа вода заради Шилегов и Весковски и нивниот недомаќински однос кон градските ...

Водата за скопјани поскапе зашто Шилегов градел без тендери, обвинува опозицијата

Нетпрес - 23.09.2021

Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Скопјани плаќаат поскапа вода заради Шилегов и Весковски и нивниот недомаќински однос кон градските ...

ВМРО-ДПМНЕ: За скопјани поскапа вода, а за Шилегов и за Весковски градба без тендер

Денешен - 23.09.2021

Цената на водата во Скопје е покачена, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери. Ова се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое го објавуваме во целост: Скопјани плаќаат поскапа вода заради Шилегов и Весковски и нивниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери

MakPress - 23.09.2021

Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери. Скопјани плаќаат поскапа вода заради Шилегов и Весковски и нивниот недомаќински однос кон градските пари. За трошењето на градски пари на сомнителен и криминален начин мора ...