TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Верати: Судијата двапати ми кажа да се е..м, ова не е нормално…

Екипа - 04.05.2021

Фудбалерите на ПСЖ ги загубија нервите на теренот, па исто како и на првиот меч останаа со играч помалку по црвениот картон што го заработи Ди Марија. Марко Верати имаше неколку груби стартови во текот на целата средба, италијанскиот плејмејкер доби ...

ПСЖ е лош губитник, играчите го обвинија судијата дека ги навредувал

Слободен Печат - 04.05.2021

Фудбалерите на ПСЖ делуваа немоќно на реваншот во ЛШ против Манчестер сити, а тоа внесе голема нервоза во нивните редови. Тие загубија со 2:0 во реваншот, но вината наместо да ја бараат кај себе, тие изнесоа тешки обвинувања на сметка на главниот ...

Верати се пожали од Кујперс: Судијата два пати ми рече е*и се, јас да го кажам тоа ќе добијам 10 натпревари суспензија

24Фудбал - 04.05.2021

Фудбалерот од средниот ред на ПСЖ, Марко Верати се пожали дека бил навреден од судијата Бјорн Кујпер, вели дека арбитарот од Холандија во два наврати му рекол „Е*и се“. „Светците“ ќе почекаат уште некоја година за титула во Лигата на шампиони откако ...

Ерера со интересна изјава: Кујперс му рече на Паредес нешто за што ние би добиле суспензија

Дерби - 04.05.2021

Андер Ерера го започна вечерашниот дуел меѓу Манчестер Сити и ПСЖ во полуфиналето на Лигата на шампионите, но не успеа да му помогне на својот тим да обезбеди место во големото финале. Шпанскиот фудбалер не беше задоволен од голем број одлуки на ...