TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викендов: Путин оди во Берлин на средба со Меркел, а во Штаерска на свадба со Курц

Денешен - 15.08.2018

Рускиот претседател Владимир Путин планира в сабота на 18 август да дојде на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнејсл, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков.

Вклучен аларм поради доаѓањето на Путин - претседателот на свадба, специјалците на нозе

Press24 - 15.08.2018

Рускиот претседател Владимир Путин планира во сабота на 18. август во Австрија да присуствува на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсл, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Прво венчавка, па состанок со Меркел

Макфакс - 15.08.2018

Рускиот претседател, Влaдимир Путин планира да присуствува на венчавката на шефицата на австриската дипломатија, Карин Кнајсл, пред да замине за Берлин, соопшти Кремељ. „Тоа ќе биде на пат кон Берлин“, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков.

Путин во сабота на сведба во Австрија и на средба со Меркел

Канал5 - 15.08.2018

Рускиот претседател Владимир Путин во сабота во Австрија ќе биде гостин на свадба , а потоа ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел. Рускиот претседател Владимир Путин во сабота ќе биде гостин на свадбата на австриската министерка за ...